آشنایی با 21 روش افزایش بازدید سایت

آشنایی با 21 روش افزایش بازدید سایت

اولین قدم پس از شروع هر کسب و کار و استارت آپ، راه اندازی یک وب سایت برای موفقیت و پیشرفت بیشتر است. در واقع بسیاری از بزرگان کسب و کارهای آنلاین و دیجیتال مارکتینگ، عقیده دارند که عدم فعالیت آنلاین و نداشتن وب سایت، مانند این است که در بیابانی دور افتاده یک کسب و کار یا یک مغازه داشته باشید؛ در این صورت کسی شما را نخواهد دید و عملا پیشرفتی نخواهید کرد.

پس از راه اندازی سایت و تنظیم صفحات مختلف برای آن، مهم این است که دیده شوید. سایت شما، فعالیت های جانبی، محصولات و خدماتی که ارائه می دهید، دیده شود. با این تفاسیر باید کاری کنید که ترافیک سایت و بازدید از سایت به صورت طبیعی افزایش یابد. مدیر هر کسب و کار آنلاینی دیده شدن و جذب مخاطبان و کاربران جدید است تا با روش های مختلف بازدید از سایت و ترافیک آن را افزایش داده تا در نهایت سود حاصل از کسب و کار نیز افزایش یابد.

این موضوع برای سایت های فروشگاهی و کسانی که تعداد زیادی از مخاطبان آن ها آنلاین هستند یا امکان ارائه خدمات به صورت جمعی و سراسری را دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد.  ما در این مقاله به طور کامل با روش های استاندارد و نکاتی که باعث افزایش ترافیک می شود را آموزش می دهیم و به طور جامع با 21 روش افزایش بازدید سایت آشنا می شویم.

افزایش بازدید از سایت چه مفهومی دارد؟

قبل از این که شروع به معرفی و آموزش افزایش بازدید از سایت بپردازیم، لازم است که متوجه شویم منظور از افزایش بازدید یا افزایش ترافیک سایت چیست؟ به زبان ساده بازدید یا ترافیک سایت یعنی تعداد بازدید کنندگان و کاربرانی که وارد سایت می شوند. ورود هر کاربر یعنی یک بازدید. بازدیدها بر اساس IP کاربرانی که وارد سایت می شوند، شمرده می شود و ملاک اصلی رتبه بندی سایت بر اساس شمار کاربرانی است که روزانه وارد سایت می شوند. البته فقط منظور از بازدید کنندگان فقط کاربران نیستند، بلکه ابزارها و ربات هایی که روزانه از سایت بازدید می کنند هم جز بازدید کنندگان سایت محسوب می شوند.

نکته مهم دیگر برای رتبه بندی سایت این نیست که کاربر فقط یک بار و حتی شده چندین ثانیه در سایت حضور داشته باشند، بلکه مهم بازدید کنندگانی هستند که در سایت چندین دقیقه حضور دارند و صفحات مختلف سایت را می بینند. در واقع پس از این که شروع به ارائه راه کارهای استاندارد و کاربردی برای افزایش بازدید از سایت کردید، نکته مهم این است که تمرکز خود را روی کیفیت سایت بگذارید نه فقط کمیت آن. یعنی شرط کافی و لازم برای موفقیت داشتن بازدید کنندگان واقعی و وفادار است.

افزایش بازدید از سایت چه مفهومی دارد؟

افزایش بازدید یا نرخ تبدیل؟

به فرض که تمام راه کارهای اصولی و استاندارد و البته ارگانیک را برای به دست آوردن افزایش بازدید پیاده کردید و نتیجه هم گرفتید که سایت شما در نتایج اولیه گوگل قرار بگیرد. قدم دوم مهم این است که از بین این بازدید کنندگان چند نفر مشتری، یا بازدید کننده واقعی هستند؟ چند نفر از این بازدید کنندگان به مشتری تبدیل می شوند؟ در مباحث بازاریابی دیجیتالی، نرخ تبدیل (Conversion Rate) به نرخ تبدیل شدن کاربران و بازدید کنندگانی گفته می شود که به مشتری تبدیل می شوند.

به همین دلیل باید تمرکز اصلی خود را روی افزایش مشتریان بگذارید نه فقط بازدید کننده . یکی از بهترین روش هایی که با استفاده از آن می توانید بازدید کننده را به مشتری تبدیل کنید این است که از طریق تبلیغات اینترنتی و طراحی صفحه فرود مستقیما از مخاطبان بخواهید که سفارش خود را ثبت کنند.

رابطه بین افزایش رتبه با افزایش بازدید سایت چیست؟

اگر چه افزایش رتبه سایت با بازدید و ترافیک سایت،  رابطه مستقیمی دارد؛ اما همه فاکتورهایی که باعث افزایش رتبه سایت می شود، دقیقا رابطه ای با افزایش بازدید سایت ندارد. برای مثال همان طور که در قسمت های بالا گفته شد، ترافیک هایی که وارد سایت می شود، ممکن است به صورت طبیعی و توسط انسان ها وارد سایت شده باشد، یا در برخی موارد توسط ربات ها. ربات ها و الگوریتم های گوگل از جمله مهم ترین ربات هایی هستند که برای بررسی و آنالیز و رتبه بندی کردن سایت وارد سایت شوند.

اما در کنار این ربات ها برخی ربات های دیگر که بد افزار هستند و به منظور سرقت اطلاعات و تخریب و اختلال در قسمت های مختلف سایت وارد سایت می شوند. همین موضوع باعث شده که بحث امنیت اطلاعات یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی اینترنتی شناخته می شود. یکی از چالش های بزرگی که ممکن است بعضی سایت ها را مختل و درگیر کند این است که برخی از مدیران سایت ها (البته تازه کارها) دسترسی ربات ها را به طور کلی مسدود می کنند تا هیچ رباتی وارد سایت نشود. این کار یک روش اشتباه است و نه تنها تاثیری در بهبود رتبه سایت ندارد، بلکه سایت به طور کلی از لیست بررسی رتبه بندی ها حذف می شود چون ربات های گوگل هم راهی برای وارد شدن به سایت و بررسی کردن سایت ندارند.

رابطه بین افزایش رتبه سایت با افزایش بازدید سایت

اهمیت شناخت منابع ترافیک های دریافتی

یک مدیر کسب و کار موفق و کار بلد لازم است که به خوبی تمام کانال هایی که وارد سایت می شود را بشناسد و این کانال ها تقویت کرده و ترغیب کند که با روند و سرعت بهتری وارد سایت شوند. برای این کار بهترین روش استفاده از گوگل وب مستر (سرچ کنسول گوگل) است. با بررسی سایت خود از این طریق می توانید به راحتی متوجه شوید که کدام بازدید کننده به صورت مستقیم و کدام یک غیر مستقیم وارد سایت شده اند؟ چند دقیقه در سایت مانده اند و چند در صد از سایت خارج شده اند؟

برخی از مخاطبان فقط با وارد کرد آدرس اصلی سایت وارد سایت شده اند  و برخی دیگر با جستجو در مرورگرها و به پیشنهاد گوگل.  طبق بسیاری از تحقیقات دقیق و صحیح، تعداد ورودی های غیر مستقیم بیشتر از ترافیک های دریافتی مستقیم است و باید تمرکز را روی دست اول قرار داد. مهم ترین مواردی که مربوط به بیشترین بازدیدها در بازاریابی اینترنتی به شرح زیر می باشد:

  • بازدیدهای طبیعی (Organic): به بازدیدهایی که مستقیما از طریق صفحات نتایج جستجو یا بازدیدهایی که از طریق کلیک های کاربران روی یک لینک مرتبط با سایت شما در منابع غیر طبیعی قرار داده شده باشد، ترافیک طبیعی یا ارگانیک گفته می شود. یعنی زمانی که یک کاربر کلمه ای را در گوگل جستجو می کند و سایت شما به عنوان یکی از نتایج جستجو نمایش داده می شود، و کاربر روی لینک سایت شما می شود، این بازدید یک بازدید طبیعی است.
  • بازدید ارجاعی: زمانی که لینک یکی از صفحات سایت شما در سایت دیگر به عنوان یک لینک مرجع قرار گرفته باشد، و کاربران روی آن لینک کلیک کنند، به این معنی است که سایت شما یک بازدید طبیعی یا به اصطلاح بازدید ارجاعی داشته است. این گونه بازدیدها در مقایسه با سایر بازدیدهای غیر ارگانیک باعث کسب رتبه بهتر از گوگل می شود، چون فقط در چنین شرایطی گوگل متوجه می شود که کاربران صرفا به دلیل محتوای خوب وارد سایت شما شده اند.
  • بازدیدهای تبلیغات کلیکی (تبلیغات موتورهای جستجو): نقطه مقابل بازدیدهای ارگانیک و ارجاعی بازدیدهای تبلیغات کلیکی است. به این گونه تبلیغات (CPC: Cost Per Click) گفته می شود. در این روش برای تبلیغاتی که در مورد سایت شما قرار داده می شود لازم است که هزینه معینی برای زمانی معین در سایت قرار داده شود. با این نوع تبلیغات برای مدتی سایت شما در معرض دید کاربران قرار گرفته و وارد سایت می شوند.
  • بازدیدهای حاصل از همکاری در فروش (Affiliate Marketing): با این نوع بازدید و افزایش ترافیک، هر بازدیدی که برای سایت صورت می گیرد، به واسطه هر سرویس دهنده ای قابل ارائه است.
  • بازدیدهای تبلیغات تصویری: به این نوع تبلیغات، Display Traffic گفته می شود و طی آن سایت شما در منابع مختلف و در شبکه های اجتماعی گسترده در معرض نمایش قرار داده می شود. این تبلیغ در مقایسه با تبلیغات کلیکی میزان زیادی بازدید برای سایت به همراه ندارد و تبلیغ برای سایت شما صرفا به مخاطبانی نمایش داده می شود که وارد سایت های تبلیغاتی می شوند.
  • بازدیدهای شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی به دلیل دسترسی سریع تر و آسان تری که دارند بیشتری تعداد کاربر و مخاطبان را دارند و بهترین روش برای تبلیغات هستند. با استفاده از شبکه های اجتماعی، کسب و کارهای مختلف می توانند محصولات و سرویس های مختلف خود را معرفی کنند. این گونه بازدیدها نیز از طریق سرچ کنسول گوگل نیز قابل شناسایی است و می توانید با هزینه نسبتا کمی می توانید بازدید خوبی را به خود اختصاص دهید.
  • بازدیدهای ایمیلی: یکی از روش های مطمئن دیگر افزایش بازدید از سایت، ارسال لینک سایت به ایمیل بازدید کنندگانی است که جستجوهای مرتبط داشته اند. برای این کار می توانید طی یک متن صرفا copy writing کاربران را ترغیب کنید که روی لینک سایت شما کلیک کنند.
بیشتر بخوانید:  بررسی مفهوم ویدیو مارکتینگ

شناخت منابع ترافیک

چگونه بازدید وب سایت را افزایش دهیم؟

تا این قسمت از مقاله با مفاهیم اصولی کانال های بازاریابی آشنا شدیم و در این قسمت روش های مختلف افزایش ترافیک سایت را به صورت اصولی و مرحله به مرحله معرفی می کنیم. روش های زیر فهرستی از روش های ارگانیک و روش های تبلیغاتی افزایش سایت است.

در بخش اول مهم ترین و اصولی ترین روش های به دست آوردن افزایش بازدیدهای ارگانیک و غیر طبیعی را بررسی می کنیم. این شما و این 21 روش افزایش بازدید سایت:

راه اندازی کمپین سئو

سئو یکی از مطمئن ترین و اصولی ترین روش هایی است که می تواند تحولی اساسی در زندگی تجاری همه کسب و کارها ایجاد کند. توجه و پیگیری صحیح روش های اصولی سئو (SEO) بهترین روش افزایش بازدید سایت و افزایش رتبه سایت است که ساده نمی توان از کنار آن گذشت. تاثیری که سئو بر سایت دارد، بهترین روش ورودی برای دریافت بهترین و بیشترین بازدیدهای طبیعی از سایت است. در واقع با این روش صرفا با هزینه کم می توانید تا حد قابل توجهی ورودی از کاربران مختلف بگیرید و در لیست سایت های اولیه گوگل قرار بگیرید. SEO (یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) یکی از مهم ترین بحث های دیجیتال مارکتینگ است که نمی توان از آن صرفه نظر کرد. این روش کمک می کند که به صورت ارگانیک میزان بازدید سایت افزایش یافته و طبیعتا بازدیدها موثرتر و مخاطبان بیشتری به مشتری تبدیل شوند.

سرعت سایت را افزایش دهید

با بهینه کردن سرعت سایت علاوه بر افزایش بازدید کنندگان سایت، رضایت مخاطبان نیز افزایش می یابد و مدت زمان بیشتری را در سایت می مانند و همین موضوع باعث افزایش احتمال بازدید کنندگان بیشتر می شود. با افزایش سرعت سایت، کاربران با وقت بیشتر و بدون معطلی می توانند صفحات مختلف سایت را ببینند و محصول یا خدمت مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنند. بهینه کردن سرعت سایت تاثیر مستقیمی روی افزایش بازدید سایت و افزایش امنیت سایت و سئوی آن دارد. (قبل از خواندن ادامه سایت توصیه می کنم مقاله روش های افزایش سایت را در بلاگ کلیک اول مطالعه کنید. )

محتوای کاربردی و ترغیب کننده تولید کنید

در قدم اول توصیه می کنم قسمتی از سایت را به عنوان بلاگ یا بخش منحصر به فردی انتخاب کرده و شروع به تولید محتوا کنید. داشتن محتوای با کیفیت یکی از بهترین ابزاری است که با استفاده از آن می توانید بازدیدهای طبیعی و واقعی به دست آورید. با تولید محتوای بهینه و کاربردی نه تنها می توانید کاربران و مخاطبان واقعی و پر طرفدار به دست آورید، بلکه می توانید نظر موتور جستجوی گوگل و ربات های آن ها تا حد قابل توجهی به سمت خود جلب کنید.

محتوای کاربردی و مفید برای کاربر باعث می شود که به شما اعتماد کرده و شما را به عنوان یک سایت معتبر بشناسند و به شما وفادار شوند. محتوا کمک می کند که یک پل ارتباطی بین شما و مخاطب ایجاد شده و حتی در مواردی با شما ارتباط گرفته و سوالات خود را مطرح کنند و اعتماد آن ها افزایش یابد. علاوه بر این، در صورتی که محتوای شما با کیفیت و معتبر باشد بسیاری از سایت ها، یا شبکه های اجتماعی دیگر به شما لینک داده و همین موضوع باعث افزیش نرخ کلیک و افزایش ورودی گوگل سایت خواهد شد.

مثل وقتی که یک پست خوب و مفید در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید و برای علاقه مندان و دوستان دیگر خود ارسال می کنید، زمانی که محتوا خوب و کاربردی باشد، دست به دست شده و اصطلاحا وایرال می شود. با این کار شما فقط یک بار هزینه می کنید و یک محتوای خوب و مفید برای کاربر در سایت منتشر می کنید و پس از آن بدون این که خودتان تلاش کنید میزان زیادی ورودی و ترافیک به سمت سایت شما می آید. در موارد حرفه ای و ثابت شده در دیجیتال مارکتینگ به این روش Auto Pilot گفته می شود، چون لازم نیست که کار حرفه ای سختی انجام دهید و تولید محتوا این کار را برای شما انجام خواهد داد.

از شبکه های اجتماعی پر بازدید برای اشتراک ویدئو استفاده کنید (یوتیوب)

در صورتی که کسب و کار شما اجازه فعالیت در حوزه تولید محتوای ویدئویی را به شما می دهد، می توانید فیلم های کوتاه و بلند در مورد خدمات و محصولات خود تهیه کرده و به سراغ شبکه های اجتماعی پر طرفدار و پر بازدید مانند یوتیوب، اینستاگرام و آپارات بروید و ویدئوهای خود را منتشر کنید تا بازدید بیشتر و بهتری به دست آورید. این روش بازاریابی که به آن ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) هم گفته می شود، یکی از روش های ثابت شده و مطمئن برای افزایش بازدیدهای واقعی و افزایش اعتماد کاربران است.

بیشتر بخوانید:  تکنیک A/B Test چیست و چه کاربردی دارد؟

در این روش، قسمتی از ویدئوها که به آن دمو گفته می شود در سایت های پر بازدید قرار دهید و سپس لینک کامل ویدئو را در آن سایت ها منتشر کنید تا برای مشاهده کامل فیلم وارد سایت شما شوند. توصیه می شود برای ترغیب بهتر کاربران در قسمت توضیحات سایت آپارات یا یوتیوب یک متن ترغیب کننده و جذاب بنویسید و از کاربران بخواهید که برای دیدن ادامه فیلم روی لینک کلیک کنند. ویدئوهای آموزشی که برای کاربران یک مزیت است بهترین ویدئوها برای افزایش بازدید سایت محسوب می شوند.

21 روش افزایش بازدید سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید

امروزه به دلیل دسترسی آسان به اینترنت معمولا اکثر کاربرانی که تلفن همراه هوشمند دارند، در شبکه های اجتماعی هم حضور دارند. شبکه های اجتماعی پر بازدید مانند تویئتر، اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین این امکان را به کسب و کارها می دهد که با کاربران ارتباط بیشتر و بهتری داشته باشید. حتی با وجود این که دسترسی به توئیتر و یوتیوب در ایران به دلیل تحریم ها ممکن است به سختی باشد، اما باز هم نباید از اثر گذاری آن ها در افزایش بازدید و افزایش دیده شدن در مقایسه با رقبای دیگر غافل شد.

توئیتر یکی از بهترین شبکه های اجتماعی حتی در ایران است که امکانات منحصر به فرد و ویژه ای را برای کسب و کارهای مختلف فراهم کرده است. توئیت هایی که حاوی لینک های مفید و کاربردی هستند، تعداد کلیک های زیادی را وارد سایت می کنند.

برای این کار توصیه می شود محتوای جذاب و ترغیب کننده تولید کرده و با استفاده از آن هشتگ های برند و کسب و کار خود را در آن معرفی کنید. یکی از بهترین شبکه های اجتماعی پر مخاطب لینکدین است، با این تفاوت که مخاطبان آن افرادی هستند که در کسب و کارهای کوچک و بزرگ تخصص منحصر به فردی دارند. این شبکه به کاربران این امکان را می دهد که مشاغل و تخصص ها را به دیگران معرفی کرده و حتی امکان ایجاد شغل و کاریابی نیز فراهم می شود.

اینستاگرام نیز یکی از شلوغ ترین شبکه های اجتماعی در دسترس در ایران است که خوشبختانه این امکان را به کسب و کارها می دهد که با داشتن حدود 100 هزار کاربر لینک سایت خود را در استوری منتشر کرده که کاربران علاقه مند صفحات و محصولات بیشتر را ببینند. برای جلب اعتماد کاربران و مخاطبان می توانید عکس ها و فیلم هایی از پشت صحنه یا کارگاه کار خود منتشر کرده که کاربران به شما اعتماد کنند. همچنین می توانید در قسمت بیوگرافی هم لینک سایت را قرار دهید که مخاطبان وارد صفحه اصلی سایت شوند.

فعالیت در سایت های پرسش و پاسخ

یکی از بهترین روش هایی که ممکن است بعضی از وب مستران از تاثیر آن در افزایش بازدید اطلاع نداشته باشند، حضور در سایت های پرسش و پاسخ است. com و ساب دامین Answer.Yahoo.com از بهترین سایت های فعال هستند. برای فعالیت در این سایت زمانی که سایت شما دچار مشکل می شود یا به طور کلی سوال فنی و تخصصی داشته باشید، از کاربران در این سایت ها سوال خود را مطرح می کنید و شاید صدها جواب دریافت کنید. اما نکته مهم این است که زمانی که نام خود و آدرس سایت را درج می کنید هزاران نفر وارد سایت می شوند که این اتفاق از دید گوگل بسیار خوشایند و محبوب است.

در بسیاری از موارد وقتی که کاربران دیگر سوال خود را مطرح می کنند، وب مسترها جواب صحیح را در قسمت پاسخ ها قرار می دهند و از کاربران می خواهند که برای دریافت راهنمایی بیشتر و مقالات مرتبط به سایت مراجعه کنند. البته فراموش نکنید که بیش از حد و غیر معمول در این سایت ها فعالیت نداشته باشید، چون گوگل متوجه این حجم زیاد بازدیدهای غیر طبیعی می شود.

از ایمیل مارکتینگ کمک بگیرید

بازاریابی ایمیلی یکی از روش های ایجاد کانال تبلیغاتی برای ارتباط مستقیم با مخاطبان است. با این روش ایمیل را به صورت انحصاری برای مشتریان و مخاطبان خاص خود ارسال می کنید. برای این که ایمیل شما جزء ایمیل های اسپم محسوب نشود، فقط محصولات و خدمات مفید و کاربردی را برای کاربران ارسال کنید و طی یک متن ترغیب کننده از آن ها بخواهید به سایت مراجعه کنند.

21 روش افزایش بازدید سایت

بروز رسانی محتوای قدیمی

بسیاری از محتواهایی که در سایت منتشر می کنیم، تاریخ انقضا دارند و برای جلب رضایت کاربران لازم است که به روز رسانی شود. با گذشت زمان از ارزش و اعتبار محتوا کاسته شده و به روز رسانی محتوا موجب می شود که بازدید سایت تا حد قابل توجهی افزایش یابد. علاوه بر این، با این کار باعث می شود که سایت شما به عنوان یک منبع مهم و معتبر شناخته شود. همچنین طبق بررسی الگوریتم تازگی محتوا، ربات های گوگل نیز به این به روز رسانی اهمیت زیادی می دهند. اما در صورتی که محتوا اعتبار لازم برای به روز رسانی نداشته باشد، می توانید مطلب را حذف کرده و محتوای جدید را به آدرس قبلی ریرایرکت کنید. برای آشنایی با روش های ریدایرکت نیز می توانید مقاله منتشر شده را مطالعه کنید.

طراحی اینفوگرافیک و اسلایدهای با کیفیت

بسیاری از مخاطبان برای خواندن محتواهای متنی وقت کافی ندارند و در چنین شرایطی طراحی اینفوگرافیک بهترین راه کار است و حتی کاربرانی که علاقه به خواندن محتواهای متنی هم دارند، به سمت اینفوگرافیک ها می آیند. اینفوگرافیک ها اطلاعات را سریع تر و با جزئیات خاص تری به عرض مخاطب می رساند. برای این کار توصیه می شود برای جلوگیری از انتشار کپی اینفوگرافیک، روی آن ها واتر مارک یا لوگوی برند را قرار دهید.

طراحی و تولید اسلایدهای با کیفیت نیز یکی از بهترین روش های تولید محتوا و انتشار آن در موسسات آموزشی است. با این کار باعث می شود که تعداد زیادی از کاربران این محتوا را به اشتراک گذاشته و لینک سایت را به عنوان یک منبع آموزشی مهم و معتبر به یک دیگر معرفی کنند. یکی از بهترین روش های انتشار اسلایدشو در سایت های پر بازدید نظیر com

به کاربران نسخه موبایلی توجه داشته باشید

دسترسی و اتصال به اینترنت در هر نقطه و هر زمان از شبانه روز به راحتی امکان پذیر است و به همین دلیل طبق بررسی های انجام شده، بیش از 70 درصد کاربران از تلفن همراه برای جستجو استفاده می کنند. به همین دلیل لازم و بسیار ضروری است که روی نسخه موبایلی سایت و ریسپانسیو بودن آن سرمایه گذاری کنید. یکی از فاکتورهای مهمی که باعث افزایش بازدید سایت خواهد شد توجه به طراحی سایت ریسپانسیو و یا mobile friendly بودن سایت است. برای بررسی و تست موبایل فرندلی بودن سایت می توانید این موضوع را از طریق https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:  کاربرد جدول در ساختار صفحه وب

راه اندازی سیستم CDN یا (Content Delivery Network)

که به آن شبکه توزیع محتوا هم گفته می شود یک سیستم یکپارچه از سرورهای پر سرعت برای میزبانی داده های سایت است که تاثیر و رابطه مستقیمی روی سرعت سایت و افزایش رتبه آن دارد. شبکه توزیع محتوا باعث می شود که دسترسی به منابع سایت با سرعت و روند بهتری برای کاربران ارسال و دیده شود. با راه اندازی این سیستم کلیه کاربران در سراسر دنیا می توانند به داده های سایت با سرعت بالایی دسترسی داشته باشند. این کار هم باعث افزایش رضایت کاربران و هم موتورهای جستجو می شود.

از ابزار Caching Tools در مرورگرها استفاده کنید

در طراحی سایت از هر سیستم مدیریت محتوایی که استفاده کرده باشید می توانید ابزار caching tools را در مرورگر فعال کنید تا سرعت ارائه اطلاعات به کاربران افزایش یابد. این کار باعث می شود که اطلاعات سایت با سرعت بالا برای کاربران بارگذاری شده و کاربران برای حضور مجدد در سایت زمان زیادی صرف بار گذاری مجدد اطلاعات و فایل ها نباشد. با این کار علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری سایت رضایت کاربران نیز افزایش یافته و ترافیک سایت به مرور افزایش یابد. در صورتی که سایت شما وردپرس است می توانید از ابزار W3 Total Cache و WP Center Cache استفاده کنید.

ارسال پست مهمان و تبادل لینک

یکی از روش های کاربردی برای افزایش بازدید سایت استفاده از سیستم ارسال پست مهمان است. با این کار شما می توانید شرایطی را فراهم کنید که کاربران بتوانند محتوای مورد نظر خود را برای افراد دیگر ارسال کنند. در واقع با این روش در صورتی که محتوا با کیفیت باشد توسط کاربران دیگر و بدون دخالت مجدد شما بارها و بارها توسط کاربران جدید دیده می شود . همچنین با سایت هایی که در یک زمینه مشابه با یک دیگر می توانید تبادل لینک و همکاری داشته باشید تا مطالب مفید هر دو سایت دیده شود.

21 روش افزایش ترافیک سایت

کلمات کلیدی بلند را برای تولید محتوا انتخاب کنید

در تحقیق کلمات کلیدی اصولی برای تولید محتوا توصیه می شود که از کلمات کلیدی کوتاه و متوسط استفاده کنید. این کار باعث می شود که با کلمات کلیدی خاص و در محدوده خاص تری دیده شوید. اما نباید از کلمات کلیدی بلند نیز غافل شد. کلمات کلیدی بلند رقابت کم تری بر سر آن ها است و با شانس و امیدواری بهتری می توانید دیده شوید و نظر مخاطبان را جلب کنید.

از پاسخگویی در بخش نظرات سایت غافل نشوید

گوگل کاربر محور است و صرفا کار خود را برای مبنای رضایت گوگل قرار داده است. شما هم برای افزایش رضایت کاربران می توانید در بخش نظرات سایت به کلیه سوالاتی که توسط کاربران پرسیده می شود جواب دهید. این کار باعث افزایش رضایت کاربران شده و شما را به عنوان یک سایت معتبر و فعال خواهند شناخت.

رقبای خود را آنالیز کنید

با وجود تمام روش هایی که در این مقاله به آن پرداخته شد، فراموش نکنید که رقبای شما نیز به فعالیت خود ادامه می دهند و لازم است که از فعالیت آن ها شما هم با خبر باشید. این کار کمک می کند که با شناحت نقطه ضعف رقبا و خلا های آن ها ایده های مناسب و شگفت انگیز برای کار خود پیدا کنید.

از ابزارهای آنلاین برای آنالیز سایت پیدا کنید

زمانی که روش های مختلف برای بهبود رتبه سایت را در پیش گرفتید وقت آن است که ببینید رتبه سایت و فعالیت شما در فضای آنلاین چگونه بوده است؟ با بررسی و آنالیز سایت می توانید راه کارهای جدید برای افزایش رتبه سایت و افزایش بازدید را مجددا امتحان کنید.

وضعیت صفحات سایت و لینک ها را بررسی کنید

لینک های خراب یا از کار افتاده یکی از مهم ترین عواملی است که باعث کاهش رضایت کاربران و خروج سریع آن ها از سایت می شود. زمانی که کاربر با کلیک کردن روی لینک موجود در سایت دیگر وارد سایت شما می شود و با ضفحه 404 روبرو می شود سریعا از سایت بیرون می رود و این یعنی بدترین اتفاق از دید گوگل. با این اتفاق کاربران مختلف سایت شما را به عنوان یک سایت اسپم شناخته و دیگر سراغ سایت شما نمی آیند و این یعنی کاهش بازدید از سایت. پس از این که مدتی از فعالیت شما در سایت گذشت با استفاده از ابزارهای آنلاین از جمله سایت https://www.brokenlinkcheck.com/ و https://www.drlinkcheck.com/ لینک های اسپم و مخرب را شناسایی کرده و حذف کنید. مطالعه “اهمیت حذف لینک های اسپم از سایت چقدر است؟ توصیه می کنم.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک از جمله بهترین روش های پولی و رایگان برای تبلیغ کردن است. با این روش ها می توانید لینک سایت را در استوری قرار داده، صفحه فرود طراحی کنید و کاربران را تشویق کنید به سایت شما مراجعه کنند.

تبلیغات PPC (Pay Per Click)

گوگل با هدف ایجاد رشد کسب و کارهای آنلاین، یک ابزار جامع و کاربردی برای کسب و کارها ارائه داده تا به صورت دقیق روی کلمات کلیدی که در نظر دارید، تبلیغ خود را برای تعدادی از کاربران تبلیغات را آغاز کنید. این نوع بازدید این شرایط را برای شما فراهم می کند که به صورت شخصی سازی شده و در مدت کوتاهی بازدید زیادی دریافت کنید. این روش موجب می شود که کاربران زیادی با شما آشنا شده و در صورت رضایت مجددا به سایت مراجعه کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از بهترین روش هایی که باعث افزایش بازدید می شود این است که از افراد سر شناس و معتبر که جایگاه خوبی در جامعه به دست آورده اند، بخواهید که محصولات و خدمات شما را به دیگران معرفی کنند. در برخی موارد کاربران بدون چون و چرا توصیه های اینفلوئنسرها را قبول می کنند و وارد سایت می شوند.

ابزار آنالیز بازدید سایت

کلیه روش هایی که در این مقاله به آن ها پرداخته شد، زمانی موثر خواهد بود که نحوه باز خورد و اثر گذاری این راه کارها را بررسی کنید. یکی از بهترین ابزارهای آنلاین گوگل آنالیتکیکس است. گوگل آنالیتیکس یک ابزار چند گانه است که میزان ورودی و خروجی های سایت را بررسی کرده و کمبودها را جبران کنید و بهبود ببخشید.

بدین منظور می توانید مقاله آشنایی با بهترین آمارگیرهای سایت را مطالعه کنید و با آمارگیرهای مختلف آشنا شوید.

نسترن خیرمند

نویسنده در بلاگ کلیک اول

کارشناسی ارشد مهندسی IT. کارشناس ارشد تولید محتوا و SEO دارای گواهینامه دیجیتال مارکتینگ، SEO و تولید محتوا، برنامه نویسی PL/SQL، برنامه نویسی#C از دانشگاه علامه طباطبایی. 6 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید محتوا و سئو

0 دیدگاه ثبت شده است.

در بحث و گفتگوی مربوط به این مطلب شرکت کنید!

آکادمی کلیک اول

دریچه ای به سوی آموزش های رایگان در فضای دیجیتال مارکتینگ

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

سئو و بهینه سازی

گوگل سرچ کنسول یا Google Search Console یکی از مهم ترین ابزارهای سئوی حرفه ای سایت است. شما با کمک این ابزار می توانید با گوگل ارتباط برقرار کرده و به درستی یا نادرستی عملکرد خود در مسیر بهینه سازی سایت پی ببرید.

26 دقیقه
آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

سئو و بهینه سازی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست..

46 دقیقه
آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست

آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست (Yoast)

دیجیتال مارکتینگ

یواست سئو (Yoast SEO) یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بهترین استانداردهای سئو و خوانایی برسانید.

25 دقیقه