دوره رایگان آموزش گوگل آنالیتیکس 4

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست.

 • مدت زمان ویدیو: 02:43:00
 • مدرس دوره: سرکار خانم مهندس مینا منصوری
 • وضعیت دوره: تکمیل شده

به کمک دوره رایگان آموزش گوگل آنالیتیکس و یادگیری شیوه کار آن و همچنین و مزیت هایی که برای سایت شما دارد، می توانید سایت خود را در نتایج گوگل در بالاترین رتبه قرار دهید.

آموزش های گوگل آنالیتیکس

مطالب مفید و آموزشی Google Analytics به همراه ویدیو

پشتیبانی دوره

با کلیک بر روی دکمه ارتباط با مربی، به صفحه تلگرام پشتیبان دوره متصل خواهید شد.
جلال ترابی

جلال ترابی

مشاور و مربی سئو

جهت دریافت مشاوره و دریافت خدمات سئو و بهینه سازی سایت، دیجیتال مارکتینگ و سوالات مربوط به دوره گوگل آنالیتیکس، از طریق تلگرام به پشتیبان و منتور دوره پیام دهید.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

آشنایی با ابزار پرکاربرد گوگل آنالیتیکس و روش کار با آن

گوگل آنالیتیکس نوعی ابزار برای تحلیل و آنالیز سایت بوده که در گوگل به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. این ابزار می تواند یک پک اطلاعاتی کامل را مثل رفتار کاربران در سایت، ترافیک ورودی سایت ها، نرخ تبدیل و…. را به متخصصان سئو و مدیران سایت ها ارائه بدهد. این اطلاعات می تواند در بهینه سازی یک سایت نقش بسیار مهمی داشته باشد.

گوگل آنالیتیکس در یک جمله

ابزار گوگل آنالیتیکس این امکان را برای شما فراهم می سازد که از اطلاعاتی مثل نحوه ورود و یا رفتار کاربر و همچنین نرخ تبدیل یا مدت انتظار و… را در سایت خود متوجه شوید.

آموزش گوگل آنالیتیکس برای مدیران سایت ها و متخصصان سئو، یک دانش پایه ای به حساب می آید که به کمک آن می توانند اطلاعات دقیق و جامعی از بازدیدکنندگان سایت خود به دست آورده و از آن در جهت استراتژی های کسب و کار وب تبلیغات آنلاین برند خود استفاده کنند. در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می توانید مقاله مربوط به آموزش گوگل آنالیتیکس را که در بلاگ کلیک اول قرار دارد مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: مقاله مربوط به آموزش کار با آمارگیر گوگل | مشاهده ورودی ها در گوگل آنالیتیکس در بلاگ کلیک اول.

این اطلاعات تنها بخشی از گزارش هایی است که گوگل آنالیتیکس در اختیار شما قرار می دهد. این اطلاعات مهم می تواند وضعیت سایت را به خوبی نشان دهد. نکته مهمی که این ابزار را به ابزاری کامل تبدیل می کند، این است که با دیگر ابزارهای google سازگار است. پس شما می توانید آنالیتیکس را با گوگل ادز، یوتیوب و تگ منیجر ترکیب نمایید. در واقع تمامی ابزارهای Google که بازدیدها و ترافیک های سایت ها در آن ها محاسبه می شود، توانایی آن را دارند که با Google Analytics ترکیب و تکمیل شوند.

گوگل آنالیتیکس چگونه به بهینه سازی رتبه سایت می کند؟

اگر با مفاهیم سئو آشنایی داشته باشید و همیشه بر روی سایت خود کار کنید، حتما متوجه می شوید که به چه صورت با کمک گوگل آنالیتیکس توانایی آن را پیدا می کنید یک پله جلوتر رفته و رتبه خود را بهتر نمایید. حتی اگر شما در رتبه پنجم گوگل هستید، هدف خود را بالاتر در نظر بگیرید و برای بهبود آن تلاش کنید. ابزار گوگل آنالیتیکس به شما کمک می کند تا توانایی آن را پیدا کنید که به اهدافی که در نظر دارید، دست پیدا کنید.

برای مثال از کلمات کلیدی پر استفاده کمک بگیرید و با کار روی آن ها، باعث افزایش ترافیک سایت خود شوید. در این صورت رتبه سایت شما بهتر می شود. برای مثال این ابزار کمک خواهد کرد تا شما ببینید کدام صفحات سایت برای کاربران شما جذاب تر است. کار کردن روی آن صفحات و بهره گیری از کلمات کلیدی آن صفحه ها، توانایی آن را دارد تا شما را به بهبود رتبه سایت خودتان نزدیک تر کند.

آموزش گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس چه اطلاعاتی درباره کلمات کلیدی به شما می دهد؟

قطعا شما برای حفظ کردن ترافیک و افزایش ورودی گوگل، باید در رتبه بالایی باشید. گوگل آنالیتیکس می تواند کلمات کلیدی و اصطلاحات جستجو شده در گوگل را به شما نمایش می دهد. همین طور سوال هایی که کاربر و اینکه چه شما سؤالی هایی کاربر شما را به سایتتان جذب نموده است، نشان می دهد.

برای مثال می توان گفت کلمه کلیدی مثل «لباس» توجه آدم های زیادی را به سایت شما جذب نمی کند؛ ولی کلمه کلیدی خاصی مثل «لباس مجلسی زیبا» قطعا عملکرد بهتری می تواند نسبت به «لباس» تنها داشته باشد. پس می توانید برای نتیجه بهتر از کلمات کلیدی خاصی استفاده کنید.

چرا با گوگل آنالیتیکس باید برای خودمان هدف تعیین کنیم؟

بیشتر طراحان سایت و صاحبان کسب و کار از گوگل آنالیتیکس استفاده می کنند، اما هدفی برای خودشان مشخص نکردهاند. احتمالا به این علت که کار را بی اثر می دانند یا با این بخش مهم گوگل آنالیتیکس آشنایی ندارند. در واقع تعیین هدف به شما کمک می کند تا تجربه شما از کار با این ابزار بیشتر شده و کسب و کار شما به موفقیت سودمندتری برسد. چنانچه شما این کار را انجام ندهید، انگیزهای برای دیدن آمار و اطلاعات سایت خودتان ندارید. اگر به همین شکل پیش بروید، اطلاعاتی در مورد وب سایت خودتان دریافت نخواهید کرد.

تمامی این موارد به صورت خلاصه و کاربردی، در این آموزش حضور دارد. به کمک آموزش کار با گوگل آنالیتیکس، می توانید دانش پایه ای کار با این ابزار مفید را به دست آورید.

چه نکاتی را قبل از شروع کار با گوگل آنالیتیکس باید رعایت کنیم؟

پیش از شروع کار با گوگل آنالیتیکس، نیاز است که یکسری نکته ها را به خاطر داشته باشید. این کار کمک می کند بهترین بازدهی و عملکرد ممکن را از این ابزار دریافت کنید. البته افرادی که به شکل حرفهای در این زمینه فعالیت دارند، در طول زمان تجربه کار با این ابزار را پیدا نموده اند. روی صحبت ما بیشتر با افرادی است که به تازه به دنبال یادگیری و کار با گوگل آنالیتیکس هستند.

 • گوگل آنالیتیکس در ایران غیر فعال است

  شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که اگر گوگل آنالیتیکیس در ایران تحریم است، پس چه دلیلی برای نصب و یا آموزش آن وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت متاسفانه به دلیل تحریم، امکان استفاده از گوگل آنالیتیکس برای ایرانی ها و چندین کشور دیگر وجود ندارد و تنها راهی که برای استفاده از آن وجود دارد، استفاده از فیلترشکن ها و یا نرم افزارهای گوناگون تغییر آی پی است. پس اگر شما بعد از چندین دفعه تلاش برای وارد شدن به Google Analytics با این پیام (Your client does not have permission to get URL /analytics/web/ from this server.) مواجه شدید، باید همان لحظه به سراغ استفاده از فیلترشکن های متخلف بروید.

 • نیاز به دانش پایه زبان انگلیسی

  نکته تاسف برانگیز دیگری که در رابطه با گوگل آنالیتیکس وجود دارد این موضوع است که همه بخش های آن به زبان انگلیسی هستند. شما می توانید از فیلم های آموزشی کلیک اول برای آموزش گوگل آنالیتیکس استفاده نمایید تا با اصطلاحات و واژه های مختلف این ابزار بیشتر آشنا شوید. البته توجه داشته باشید که ما در این کلیپ های آموزشی سعی می کنیم هم کلمات انگلیسی و هم معادل فارسی آن ها را بکار ببریم. اما در صورتی که معنای برخی از اصطلاحات آن را متوجه نشدید، می توانید از یک مترجم مانند گوگل ترنسلیت استفاده کنید.

 • دنبال کردن رفتار بازدیدکنندگان در گوگل آنالیتیکس

  یکی از مهم ترین امکانات این ابزار، دنبال کردن رفتار مخاطبان سایت است که در بیشتر آموزش ها اشاره ای به آن نشده است. ابزار گوگل آنالیتیکس بیشتر به تحلیل رفتار بازدیدکنندگان خود پرداخته و اگر شما هم قصد دارید کسب و کار آنلاین خودتان را بهینه سازی نمایید و در رقابت با رقیبان خود موفق شوید، تمرکزتان را بر روی رفتار بازدیدکنندگان و عکس العمل آن ها نسبت به محتوای سایت خود آنالیز نمایید.

شما می توانید با مشاهده کلیپ آموزش گوگل آنالیتیکس، از شیوه کار با این ابزار و مزیت هایی که برای سایت شما و همچنین متخصصان سئو و مدیران سایت ها دارد استفاده کرده و سایت خود را در نتایج گوگل در بالاترین رتبه قرار دهید.

سوالات متداول

سوال و جواب هایی در مورد آموزش گوگل آنالیتیکس

آیا آموزش گوگل آنالیتیکس رایگان است؟

بله، دوره رایگان آموزش گوگل آنالیتیکس 4 که مجموعه کلیک اول به صورت ویدیویی در اختیار شما قرار داده است، رایگان بوده و شما با مشاهده این ویدیو، با مفاهیم اولیه و نحوه کار با این ابزار آشنا می شوید.

برای آموزش کار با گوگل آنالیتیکس نیاز به دانش پایه ای خاصی هست؟

برای این که بتوانید آموزش گوگل آنالیتیکس را یاد بگیرید، لازم است که به عنوان یک مدیرسایت و یا متخصص سئو، با مفاهیم ابتدایی حوزه اینترنت مانند کار با هاست آشنایی مختصری داشته باشید.

آیا گوگل آنالیتیکس مانند یک آمارگیر برای سایت ما عمل می کند؟

بله. گوگل آنالیتیکس بهترین و جامع ترین آمارگیری است که می توانید برای سایت خود استفاده کنید. اطلاعاتی که گوگل آنالیتیکس در اختیار شما قرار می دهد، در استراتژی تبلیغات و بازاریابی اینترنتی بسیار مفید است.

آیا آموزش گوگل آنالیتیکس یکی از زیرمجموعه های یادگیری سئو است؟

بله. در صورتی که قصد دارید بک یک متخصص سئو تبدیل شوید، لازم است که با ابزارهای مختلفی آشنا شده و نحوه کار با آن ها را یاد بگیرید. یکی از مهمترین این ابزارها، گوگل آنالیتیکس است که به کمک آن می توانید اطلاعات دقیقی از ترافیک و بازدیدهای سایت به دست آورید و آن ها را آنالیز کنید.

آیا آموزش گوگل آنالیتیکس مربوط به آخرین ورژن آن است؟

بله. با توجه به این که گوگل پشتیبانی خود را از نسخه یونیورسال گوگل آنالیتیکس به پایان رسانده است، تمامی وب سایت ها باید از نسخه 4 این ابزار استفاده کنند. مجموعه کلیک اول نیز دوره رایگان آموزش گوگل آنالیتیکس 4 را به همین منظور در اختیار مدیران سایت ها قرار داده است.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ