سوالات متداول

راهنمای سریع کاربران کلیک اول

در این بخش پاسخ به سوالات متداول مشتریان و همراهان ما در رابطه با نوع فعالیت سیستم هوشمند کلیک اول قرار گرفته است. ابتدا دسته بندی سوالات را انتخاب کرده و با کلیک بر روی عنوان سوال، جواب را مشاهده کنید. در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، می توانید بخش راهنمای استفاده از کلیک اول را نیز مطالعه کنید.

سوالات متداول
  • عمومی
  • ثبت سفارش
  • پشتیبانی سفارش
  • آمارگیر
  • مشکلات و خطاها
  • همکاری

آیا بازدیدهای ارائه شده توسط کلیک اول واقعی هستند؟

بازدیدها در سیستم کلیک اول کاملا توسط کاربران واقعی انجام می شود که همه آن ها دارای IP معتبر و ایرانی هستند و تمامی آن ها از کامپیوتر و مرورگر خاص خود برای بازدیدها استفاده می کنند. اما تفاوتی که بین این نوع بازدید با کاربران سایت شما وجود دارد این است که این بازدیدها توسط کامپیوتر کاربران ما انجام شده و خود این افراد دخل و تصرفی در انجام بازدیدها ندارند. اما به دلیل طبیعی بودن بازدیدها و انجام آن توسط آی پی ها و مرورگرهای واقعی، کاملا توسط گوگل تایید شده هستند.

سفارش ورودی گوگل چه تاثیری در سئو و بهینه سازی دارد؟

افزایش هرچه بیشتر ورودی گوگل، یکی از پارامترهای حساس برای گوگل به شمار می رود و یک شاخص مهم در مورد میزان محبوبیت سایت شما در میان دیگر نتایج می باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ورودی گوگل، یک پارامتر جانبی بوده و باید همراه و گاهی اوقات بعد از سئو سایت مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر تراکنش من ناموفق شود چه اتفاقی می افتد؟

در تراکنش های ناموفقی که مبلغ از حساب شما کسر شود، حداکثر پس از 72 ساعت همان وجه به حساب بانکی شما بازخواهد گشت. در غیر این صورت از طریق تیکت و یا چت آنلاین، با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار کنید.

آیا امکان کاهش قیمت ها به روش هایی مانند کد تخفیف وجود دارد؟

در زمان های خاص ممکن است کدتخفیف در اختیار کاربران خاصی که میزان سفارش آن ها در ماه از حد مشخصی بیشتر است، در نظر گرفته شود. در حال حاضر نیز برای همه کاربران این امکان وجود دارد که هرچه اعتبار حساب خود را به میزان بیشتری افزایش دهند، از تخفیف بیشتری بهرمند شوند.

معیار محاسبه قیمت بازدیدها چیست؟

هر سفارش بسته به نوع آن (بازدید مستقیم، بازدید از رپورتاژ یا ورودی گوگل)، یک ضریب خاصی از هزینه دارد که با توجه به پارامترهایی که برای سفارش خود تعیین می کنید مانند: تعداد بازدید روزانه، مدت زمان حضور کاربر و همچنین تعداد روزهای سفارش، هزینه نهایی تعیین می گردد.

آیا کلیک اول خدمات رایگان نیز ارائه می دهد؟

خدماتی که در پنل کاربری کلیک اول ارائه می شود، به دلیل هزینه های سرور و ... امکان ارائه به صورت رایگان ندارد و تنها بر اساس پرداخت هزینه صورت می گیرد. اما از طریق بخش ابزارها، آکادمی و بلاگ، می توانید به ابزارهای کمکی برای سئو و همچنین چندین آموزش ویدیویی و صدها مقاله رایگان دسترسی داشته باشید.

چگونه باید در سایت سفارش ثبت کنیم؟

برای اینکه بتوانید از خدمات بازدید کلیک اول استفاده کنید، بایستی ابتدا در سایت ثبت نام کرده و از بخش امور مالی، شارژ کیف پول، اقدام به افزایش اعتبار حساب کاربری خود کنید. پس از آن می توانید سفارش موردنظر خود را ثبت کرده و آن را از طریق اعتبار موجود پرداخت کنید.

تعداد بازدیدها را روی چه عددی قرار دهیم تا گوگل دچار حساسیت نشود؟

این مسئله بستگی به وضعیت سئو و جایگاه سایت شما در نتایج گوگل دارد. در صورتی که از ترکیب کلمه کلیدی و برند استفاده کنید که سایت شما با آن ترکیب در جایگاه نخست باشد، می توانید تعداد بالاتر (مثلا 200 الی 300 ورودی) نیز انتخاب کنید. اما اگر در جایگاه های پایین تر هستید، بهتر است که که تعداد ورودی را روی حداقل (30 ورودی) قرار داده و نرخ ctr را نیز بسته به جایگاه سایت، بین 20 تا 70 درصد قرار دهید.

معیارهای یک سفارش خوب و طبیعی چیست؟

برای اینکه بتوانید بهترین بازدخورد را از ترافیک سایت و ورودی گوگل دریافت کنید، بهتر است تعداد بازدید را روی عدد معقولی قرار دهید (30 الی 100) که حساسیت خاصی را متوجه گوگل نکنید. اما در مقابل، مدت زمان حضور کاربر روی سایت را افزایش داده و حتما از ویژگی بازدید از دیگر صفحات سایت که باعث کاهش بانس ریت می شود استفاده کنید. البته بهتر است که همزمان از خدماتی نظیر بازدید سایت، ورودی گوگل، ترافیک از شبکه های اجتماعی و ... استفاده کنید تا میزان طبیعی بودن بازدیدها به مقدار قابل توجهی افزایش یابد.

چه مدت طول میکشد تا تاثیر بازدیدها مشاهده شوند؟

به طور کلی بین دو هفته الی یک ماه زمان لازم است تا گوگل متوجه افزایش ترافیک و ورودی های سایت شما شود و تغییرات را روی رتبه سایت شما اعمال کند. پس تعداد روزهای سفارش را چیزی بین 14 الی 30 روز قرار دهید.

تا چه مدت زمانی مهلت داریم سفارش خود را لغو کنیم؟

حداکثر زمان متوقف کردن یک سفارش و درخواست بازگشت وجه، حداکثر 72 ساعت پس از ثبت آن است. البته بعد از گذشت این زمان، امکان متوقف کردن سفارش وجود دارد اما کلیک اول تعهدی نسبت به بازپرداخت وجه به حساب بانکی یا کیف پول شما نخواهد داشت.

سفارش ها چه زمانی فعال می شوند؟

بسته به مواردی مانند نوع سفارش، زمان ثبت و ...، ممکن است بین 5 دقیقه تا 3 ساعت بعد از ثبت سفارش تایید شود.

آیا امکان قطع موقت سفارشم وجود دارد؟

در حال حاضر این امکان برای شما وجود ندارد که شخصا سفارش خود را متوقف کنید. اما می توانید با ارسال تیکت، از پشتیبان سایت درخواست کنید تا به صورت دستی این کار را برای شما انجام دهد.

چرا سفارش افزایش ورودی گوگل من نامعتبر شده است؟

زمانی سفارش ورودی از گوگل نامعتبر می شود که یا لینک وارد شده اشتباه باشد و یا سایت شما با کلمه کلیدی تعیین شده، در 100 نتیجه اول گوگل قرار نداشته باشد. اگر سفارش شما نامعتبر شد، می توانید با کلیک روی آیکن علامت سوال در جدول سفارش ها، کلمه کلیدی خود را تغییر دهید.

چه مدت زمان طول می کشد که کمپین تبلیغات در گوگل تایید شده و در نتایج نماش داده شود؟

از لحظه ای که سفارش خود را ثبت می کنید، نهایتا 3 ساعت زمان لازم است تا کمپین شما در گوگل ادز ایجاد شود. پس از آن روند تایید وب سایت شما توسط گوگل آغاز شده که به طور میانگین بین 12 تا 24 ساعت زمان لازم دارد.

آیا می توانیم در حین اجرای کمپین تبلیغات در گوگل، کلمات کلیدی خودم را تغییر دهیم؟

بله. در هر زمانی که احساس کردید نیاز به تغییر کلمات کلیدی وجود دارد، می توانید کلمات جدید خود را از طریق تیکت ارسال کنید تا تغییرات موردنظر توسط اپراتور انجام شود. اما دقت کنید که امکان تغییر آدرس url سایت در یک کمپین وجود ندارد.

از چه طریقی می توانیم آمار بازدیدهای خود را مشاهده کنیم؟

پس از آغاز سفارش، می توانید در پنل کاربری و از بخش آخرین سفارش ها، روی دکمه عملیات کلیک کرده و از منوی بازشده، روی لینک "آمار بازدید" کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به آمار روزانه سفارش خود شوید و آمار هر روز بازدیدها را مشاهده کنید. همچنین می توانید از بخش جزئیات آمار، به اطلاعات دقیق بازدیدهای هر روز دست پیدا کنید. همچنین می توانید از آمارگیرهای معتبر جهانی مانند گوگا آنالیتیکس برای بررسی صحت بازدیدها و وضعیت رفرال آن ها اطمینان حاصل کنید.

چرا آمار ارائه شده توسط کلیک اول با آمار گوگل آنالیتیکس مغایرت دارد؟

توجه داشته باشید که آمار ارائه شده توسط کلیک اول براساس کاربرانی است که از طریق سیستم بازدید کلیک اول وارد سایت شما می شود. از آن جایی که ما هیچگونه کدی روی سایت شما قرار نداده ایم، نمی توانیم از تعداد بازدیدهایی که به صورت موفق انجام شده اند اطمینان حاصل کنیم. اما گوگل آنالیتیکس آمار کاربرانی را در اختیار شما می گذارد که کد گوگل آنالیتیکس برای آن ها لود شده است. پس به دلایلی مانند قطعی موقت سایت، لود نشدن آنالیتکس و سرعت پایین سایت، ممکن است بعضی از بازدیدها توسط آمارگیر گوگل تایید نشوند.

آیا افزایش ورودی گوگل در سرچ کنسول قابل مشاهده است؟

بله. شما می توانید پس از گذشت دو روز از آغاز سفارش، آمار ورودی های خود را در گوگل سرچ کنسول مورد بررسی قرار داده و آمار ارائه شده توسط آن را با سفارش خود انطباق دهید. در صورت وجود هرگونه مشکل و مغایرت زیاد، می توانید از طریق تیکت با پشتیبان های ما در ارتباط باشید.

در صورتی که سفارش من به آمار مورد نظر نرسد چه اتفاقی می افتد؟

اگر به هردلیل، بازدیدهای ارائه شده توسط کلیک اول با کسری مواجه شود، می توانید این مسئله را از طریق تیکت به اطلاع پشتیبان های مربوطه برسانید تا میزان کمبود را در روزهای آتی جبران کنند.

آیا بازدیدها در ساعات خاصی انجام می شود؟

بازدیدهای ارائه شده توسط سیستم کلیک اول، برای هر سفارش در طول 24 ساعت شبانه روز پخش هستند. اما درصد انجام این بازدیدها در روز بیشتر و در شب کمتر هستند تا حالتی کاملا طبیعی داشته باشند. شما می توانید از طریق بخش جزئیات آمار هر سفارش که در صفحه آمار قرار دارد، آمار هر روز سفارش را به تفکیک ساعت مشاهده کنید.

معنای سفارش نامعتبر چیست؟

سفارش نامعتبر زمانی رخ می دهد که یا لینک ارسالی از طرف کاربر اشتباه بوده و یا در هنگام سفارش افزایش ورودی گوگل، سایت در بین 100 نتیجه اول گوگل قرار نداشته باشد. در این حالت تنها باید لینک و یا کلمه کلیدی درست را از طریق تیکت برای ما ارسال نمایید تا بازدیدها قرار داده شوند.

چرا صفحه مشاهده آمار سرعت لود پایینی دارد؟

از آن جایی که تعداد سفارش های فعال بسیار زیاد بوده و کلیک اول نیز آمار هر سفارش را تا 2 الی 3 ماه بعد از اتمام آن ذخیره می کند، حجم اطلاعات بسیار زیاد بوده و به همین دلیل نیز بارگزاری اطلاعات یک سفارش ممکن است کمی زمان ببرد.

در صورت داشتن سفارش های زیاد، امکان تخفیف وجود دارد؟

اگر مسئول سایت های زیادی هستید و یا تعداد سفارش های زیادی دارید، می توانید یک تیکت برای دریافت کد تخفیف ارسال کنید. با ارسال تیکت، پشتیبان های کلیک اول حساب کاربری شما را بررسی کرده و در صورت واجد شرایط بودن، برای شما کد تخفیف اختصاصی در نظر خواهند گرفت.

چگونه می توانیم با کلیک اول به عنوان بازاریابی کار کنیم؟

در صورت که توانایی بازاریابی در زمینه های مختلفی نظیر طراحی سایت، سئو و بهینه سازی و ... دارید، می توانید پس از هماهنگی با پشتیبانی سایت از طریق تیکت، از تخفیف ویژه برای خدمات سایت بهره مند شوید.

آیا امکان همکاری به عنوان نیروی متخصص وجود دارد؟

اگر تخصصی در زمینه های طراحی گرافیک، طراحی وب (front-end و back-end)، طراحی سایت با وردپرس، سئو و بهینه سازی و دیجیتال مارکتینگ دارید، رزومه خود را به همراه یک راه تماس به ایمیل info [at] clickaval [dot] com ارسال کنید. در صورت احتیاج به همکاری با شما تماس گرفته خواهد شد.

آیا کلیک اول برای سرویس های خود API ارائه می دهد؟

در حال حاضر، سرویس های کلیک اول تنها از طریق پنل کاربری سایت قابل استفاده است. اما در صورتی که صاحب سایتی هستید و قصد ارائه خدمات ما را به صورت API دارید، بایستی یک تیکت از پنل کاربری ارسال کنید تا بسته به وضعیت سایت شما، API مخصوص برای شما ایجاد شود که این مسئله ممکن است یک هزینه اولیه و یک هزینه بابت هر بازدید داشته باشد.

با سپاس فراوان - مدیریت کلیک اول