یکی از اساسی ترین کارهای یک مدیر سایت،بررسی محتوا از لحاظ تکراری بودن با نبودن آن میباشد.شما با کمک این ابزارها میتوانید به راحتی به هدف خود نزدیک تر بشوید.

سئو و یا بهینه سازی سایت چیست؟ عبارت SEO یا Search Engine Optimization به بهینه سازی سایت در موتورهای جست و جو از جمله گوگل، یاهو، بینگ، اسک، یاندکس و غیره می گویند. که امروزه بعضی از متخصصان Search Experience Optimization که به معنای بهینه سازی تجربه جست و جو می باشد. را تعریف بهتری برای سئو می دانند. در این مقاله می خواهیم ۸ سایت بهینه سازی محتوای آنلاین برای سئوی بهتر را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

هدف اصلی از سئو در موتور های جست و جو چیست؟

امروزه سئو بیشتر به بالا آوردن سایت در صفحه اول گوگل یا سایر موتور های جست و جو معنی می شود. و راه کارهای آن به ظاهر ساده است. ولی در حقیقت مسیری دشوار با ترفند هایی متفاوت است. تا کاربر بتواند در کمترین زمان نتیجه ی جست و جوی خود را بیابد.

ارزش سئو در چیست؟

در سال های جدید و روی کار آمدن دیجیتال مارکتینگ، بیشتر شرکت ها بخش کسب و کار آنلاین خود را گسترش دادند. و خرید و فروش آنلاین قالب عمومی تری به خود گرفت. واضح است که سایت نماینده ی فروش در فضای آنلاین (مجازی) بوده و لازمه ی یک بیزینس یا فروش موفق وب سایتی بهینه سازی شده است. هنگامی یک کاربر یا شرکت از وب سایت خود به سود می رسد که گرافیک، بدنه سایت و محتوای آن را به درستی بهینه سازی کرده باشد. در صورت جذب کردن اعتماد مخاطبان آنلاین، می توانید در راستای موفقیت در کسب و کار آنلاین گامی مثبت بردارید و این کار با کمک تیم های سئوکار و بهینه ساز به راحتی و با سرعت بیشتری انجام می گردد.

روش های تولید محتوا توسط افراد گوناگون چیست؟

روش های گوناگونی برای تولید محتوا وجود دارد که افراد مختلف به وسیله این روش ها، اقدام به نوشتن در ارتباط با یک موضوع می کنند. اگر شما قصد نوشتن یک محتوا را دارید می توانید با سه نوع گوناگون این کار را انجام دهید:

نوشتن یک محتوا یا مطلب توسط خود شخص نویسنده با کمک از اطلاعات شخصی و تحقیقات

در این مدل از انواع روش های تولید محتوا، خود شخص نویسنده یک سری عنوان را دریافت نموده و با توجه به اطلاعات شخصی و نتایج تحقیقاتش در ارتباط با موضوعاتی اقدام به تولید محتوا می کنند. این نوع نوشتن، یک محتوای دست اول و بسیار مفیدی را در سایت قرار می دهد.

روش های تولید محتوا توسط افراد گوناگون چیست؟

تولید محتوا با کمک ترجمه ی مقالات و مطالب زبان های خارجی

برای نوشتن و تولید این مدل از محتواها، فرد نویسنده اقدام به ترجمه ی مطالب و مقالات مختلف از سایت های مرجع خارجی زبان می کنند. به این صورت که جدیدترین پژوهش های اخیر را از سایت های مرجع استخراج نموده و بعد از ترجمه ی آن ها، در قالب یک مطلب جامع در اختیار سایر مخاطبان قرار می دهد.

تولید محتوا به صورت باز نویسی از مطالب و مقالات سایت های دیگر

این نوع تولید محتوا برای زمانی می باشد که فرد راجب یک موضوع هیچگونه اطلاعاتی در دسترس نداشته باشد و نتواند یک موضوع جدیدی را خودش به تنهایی نگارش نماید. در این مواقع با مراجعه به سایت های مختلف و خواندن مطالب آن ها می تواند موضوع را با قلم خودش باز نویسی نموده و در سایت به اشتراک بگذارد.

همه ی این موارد زمانی معنا پیدا می کند که از لحاظ قوانین سئو و نگارشی کاملا کنترل شده باشد. چرا که الگوریتم گوگل به گونه ای می باشد که باید یک سری قوانین و نکات را حتما کنترل نمایند. دستمزد هر کدام از این مدل های نوشتن یک مطلب هم با یک دیگر متفاوت می باشد و باید به صورت توافقی بین دو طرف اعمال گردد.

بیشتر بخوانید :  چالش های افزایش ورودی گوگل در سال 2021

یک محتوای خوب شامل چه ویژگی هایی است؟

محتوای خوب از دو جهت قابل ارزیابی است:

۱- مورد تایید گوگل باشد.

محتوا در گام اول باید مورد تایید گوگل باشد. این به این معناست که به هیچ وجه جملات تکراری در آن به کار نرفته باشد و حتما قوانین سئو و نگارشی در آن رعایت شده باشد. به عبارت دیگر یک محتوای خوب باید به صورت اورجینال بوده و عواملی هم چون تعداد عبارت کلیدی، توضیحات متا، برچسب ها و … در آن رعایت شده باشد.

۲- مورد پسند مخاطب قرار گیرد.

محتوا باید حتما نظر مخاطب را به خود جلب نموده و به عبارت دیگر یک متن در محتوا باید حتما شامل جملات و یا عکس هایی باشد که مخاطب را به خواندن ادامه ی متن راغب نماید. استفاده از عکس های مختلف و جذاب و هم چنین کلیپ های مرتبط با موضوع در این امر به شدت تاثیر گذار می باشند و کمک شایانی به جذب مخاطب خواهند نمود.

زمانی که هر دو شرط بالا صادق باشد تعداد بازدید از سایت بالا می رود. این امر زمانی که چندین بار تکرار شود رتبه ی سایت را بسیار بالا می آورد و تقریبا روند صعودی را در نتایج مثبت سایت مشاهده خواهید کرد.

ابزارهای تشخیص محتوای کپی شده چیست؟

ابزارهای تشخیص محتوای کپی شده چیست؟

یکی از اساسی ترین کارهای یک مدیر یا مسئول سایت، بررسی محتوا ها از لحاظ تکراری بودن با نبودن آن ها می باشد. شما باید بررسی نمایید که محتوایی که نویسنده به شما تحویل می دهد تا زمان حال بر روی سایت شما قرار داده گشته است و یا خیر. شامل جملات کپی شده از دیگر سایت ها می باشد و یا خیر. و همچنین موارد مهم و تاثیر گذار دیگر که بر روی کیفیت مطلب شما و هم چنین رتبه بندی سایت شما نقس آفرینی می نماید.

عناوین و کلمات کلیدی مناسب، توضیحات متا و برچسب های مناسب و . . . رعایت شده یا خیر؟

تمام این کارها به این دلیل است که وب سایت شما، به عنوان یکی از بهترین سایت ها در زمینه ی مورد فعالیتتان در نتایج؛ برای حل جست و جوی گوگل به کاربران نمایش داده شود. مشکل ابزار هایی به وجود آمده اند که به شما در این راه کمک بسیار زیادی می کنند. شما با کمک این ابزارها می توانید به راحتی به هدف خود نزدیک تر بشوید. در ادامه ۸ سایت بهینه سازی محتوای آنلاین برای سئوی بهتر را معرفی خواهیم کرد:

بررسی کردن یک محتوا با کمک ابزار Siteliner

این ابزار یکی از ابزار های مجازی است که ۲۵۰ صفحه از صفحات سایت شما را بررسی نموده و اطلاعات لازم و زیادی را در مورد آن صفحات به شما ارائه می دهد. این اطلاعات شامل موارد زیر می باشند:

 1. لینک هایی که اشتباه بوده و یا خراب هستند .
 2. درصدی از محتوا که تکراری و کپی می باشند و در سایت مورد استفاده قرار گرفته اند در مقایسه با درصد محتوای تکراری و کپی که در سایت های دیگر مورد استفاده قرار گرفته اند.
 3. درصد محتوای خاص و دست اول که برای اولین بار در سایت شما قرار گرفته است.
 4. متوسط تعداد کلماتی که در صفحات وب سایت شما قرار دارند در مقایسه با متوسط کلمات که در صفحات وب سایت های دیگر قرار گرفته اند.
 5. متوسط تعداد لینک های داخلی در هریک از صفحات وب سایت شما
 6. سرعتی که صفحات وب سایت شما لود می شوند در مقایسه با آمار بقیه ی وب سایت ها
بیشتر بخوانید :  لود تنبل یا Lazy Loading به چه معناست؟

بعد از اینکه تمام بررسی ها انجام گشت، برای شما با فشردن بر روی گزینه ی Duplicate Content این قابلیت فراهم می گردد که یک فهرست از محتوا های موجود در سایت شما به همراه یک آمار کلی از درصد تشابهی که این محتوا با سایت های دیگر دارند را می بینید.

بررسی کردن یک محتوا با کمک ابزار Siteliner

معایب این ابزار:

 • شما نمی توانید که یک لینک را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید .
 • هم چنین شما نمی توانید یک متن را بررسی نمایید .

بررسی یک محتوا دریافتی با کمک ابزار Duplichecker

این ابزار برای شما این امکان را فراهم می نماید که فایل های متنی با تعداد کاراکتر کمتر از ۱۰۰۰ و یا هم چنین فایل های متنی word و پسوند txt را با دقت بسیار بالا از لحاظ تکراری و کپی بودن بررسی نموده و آن ها را شناسایی نمایید. استفاده از این ابزار بسیار ساده بوده و به راحتی می توان با آن کار کرد.

برای این منظور تنها کافی است که متن یا فایل های متنی خود را در کادر مشخص شده وارد نموده و بر روی گزینه ی check plagiarism کلیک نمایید. نتیجه به راحتی برای شما نمایش میدهد.

شما برای استفاده از این ابزار بدون ثبت نام تنها یک بار می توانید آن را امتحان نمایید. در صورتی که قصد داشته باشید تا از این ابزار دفعات بیشتر استفاده نمایید باید وارد سایت شده و عملیات ثبت نام را انجام دهید.

برای ثبت نام باید اطلاعات در خواستی را پر نموده و یک ایمیل برای این سایت تعریف نمایید. این ابزار یک پیام برای تاییدیه به ایمیل شما ارسال خواهد کرد و شما با مراجعه به لینک موجود در ایمیل خود می توانید حساب کاربری خود را فعال نمایید. پس از آن می توانید محتوای متنی خود را از لحاظ تکراری بودن یا نبودن مورد بررسی قرار دهید.

بررسی یک محتوا دریافتی با کمک ابزار Duplichecker

معایب این ابزار:

 • این ابزار قابلیت بررسی لینک های خراب را ندارد.
 • سرعت کار این ابزار امکان دارد برای شما ناراحت کننده باشد که در طول زمان برطرف خواهد نمود .
 • از رنگ ها در طراحی به صورت بد استفاده نموده است .

بررسی یک محتوای دریافتی با استفاده از سایت Copyscape

ابزار Copyscape یکی از معتبر ترین و هم چنین کارآمد ترین ابزارها برای بررسی نمودن و شناسایی متن تکراری از سایر محتوای اورجینال است. این سایت خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهد و استفاده از آن بسیار آسان است.

به این منظور فقط کافی است که شما با وارد نمودن آدرس URL یک صفحه که مد نظرتان می باشد و کلیک کردن بر روی گزینه ی Go در زیر کادر، آدرس هایی که در آن ها محتوایی مشابه با محتوای سایت شما وجود داشته باشد نمایش می دهد.

بررسی یک محتوای دریافتی با استفاده از سایت Copyscape

معایب این ابزار :

 • امکان بررسی فایل متنی و متن ها در این ابزار وجود ندارد.
 • قسمتی از متن که با آدرس های URL داده شده به ابزار مشترک می باشد ، نشان نمی دهد.

بررسی یک محتوای دریافتی با کمک استفاده از ابزار Similar page check

این ابزار این قابلیت را برای شما فراهم می نماید که با کمک آن درصد تشابه بین دو آدرس URL را به راحتی ببینید. برای این کار فقط کافی است که یک آدرس را در کادر اول (Enter first URL) و آدرس دیگر را در کادر دوم (Enter second URL) وارد نموده و پس از آن بر روی گزینه ی Submit کلیک نمایید. شما در نتیجه درصد تشابه بین دو صفحه ای که وارد کرده اید را خواهید دید.

بیشتر بخوانید :  افزایش رتبه سایت در گوگل رایگان و بالا بردن رنکینگ سایت در گوگل به صورت طبیعی

بررسی یک محتوای دریافتی با کمک استفاده از ابزار Similar page check

معایب این ابزار:

 • با کمک این ابزار نمی توانید یک متن یا فایل متنی را بررسی نمایید.
 • فقط در این ابزار می توانید دو آدرس را با یکدیگر بررسی نموده و درصد تشابه آن دو را متوجه شوید.

استفاده از موتور های جست و جوی گوگل برای تشخیص یک محتوای تکراری:

اگر شما قصد دارید که یک قسمتی از یک متن را مورد بررسی قرار داده و از کپی بودن یا نبودن آن اطمینان پیدا کنید قسمت جست و جوی گوگل می تواند کمک بسیار زیادی به شما در این امر نماید. این کار به شدت راحت می باشد و نیاز به هیچ دانش خاصی ندارد.

سایت پر بازدید گوگل

معایب این ابزار:

این کار از دقت بسیار کمی بر خوردار می باشد چون اصلا کارایی آن برای این امر طراحی نشده است.

شما در این ابزار می تواند تعداد کاراکتر محدودی را مورد بررسی قرار دهید. تعداد کارا کتر مجاز در این ابزار ۲۰۴۸ کاراکتر است.

استفاده از ابزار Dup Cop

این ابزار یکی از کاربردی ترین ابزار ها جهت شناسایی متن ها تکراری است که شما با کمک آن می توانید به راحتی جملات تکراری را شناسایی نمایید. هم چنین این ابزار به شما کلماتی را پیشنهاد می دهد که می توانید آن ها در در متن خود جایگزین کنید.

استفاده از ابزار Copy Gator برای شناسایی محتوای تکراری

این ابزار با استفاده از آدرس صفحات سایت شما، این امکان را فراهم می نماید که محتوای سایت خود را کنترل نموده و یونیک بودن یا کپی بودن آن را به راحتی متوجه شوید. استفاده از این ابزار بسیار کار راحتی می باشد و شما با یک بار مراجعه به محیط این ابزار های می توانید به راحتی با آن کار کنید.

استفاده از ابزار Copy Gator برای شناسایی محتوای تکراری

استفاده از ابزار Article checker برای شناسایی محتواهای دریافتی

هنگامی که شما وارد این سایت می شوید یک کادری را می بینید که می توانید متن خود یا فایل متنی خود را در آن وارد نموده و از صحت اطلاعات آن مطمئن شوید. این ابزار به صورت رایگان به شما خدمت دهی می کند و این امکان را برای شما فراهم می نماید که فایل های متنی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بررسی نمایید. تنها عیبی که این ابزار دارد، عدم شناسایی لینک خرابی های آن ها است.

استفاده از ابزار Article checker برای شناسایی محتواهای دریافتی

استفاده از ابزار Plagium برای شناسایی جملات و محتوای تکراری

یکی از ابزارهای فوق العاده پیش رفته و تخصصی در زمینه ی شناسایی محتوا های کپی شده، ابزار Plagium است. برای استفاده از این ابزار تنها کافی است تا شما متن خود را به برنامه وارد نمایید. خود برنامه به تنهایی با قابلیت چند زبانه بودنش این امکان را فراهم می نماید که چه وب سایتی اولین سایتی بوده که مطلب مشابه شما را در سایت خود قرار داده است.

استفاده از ابزار Plagium برای شناسایی جملات و محتوای تکراری

استفاده از ابزار Dup free pro برای شناسایی محتوای کپی شده:

یکی دیگر از ابزار هایی که در شناسایی محتوای تکراری به شما کمک می کند، استفاده از Dup free pro است. به این صورت که شما به راحتی می توانید مطالب کپی شده را که با هایلایت زرد مشخص شده اند را پیدا نموده و نسبت به تغییر آن ها اقدام نمایید.

در کل ابزار های زیادی برای این منظور وجود دارد که قابلیت های کوناگونی را برای شما فراهم می کنند. شما باید متناسب با نیاز خود یکی از این ابزار ها را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهید.