در طول نزدیک به یک سالی که همراه شما عزیزان بوده ایم ، همراه سعی نمودیم با افزایش کمیت و کیفیت خدمات سایت ، رضایت خاطر شما مشتریان گرامی را فراهم آوریم. در همین راستا نیز به تازگی بخش چت آنلاین به امکانات سایت کلیک اول افزوده شده است.

افزودن امکان چت آنلاین کاربر در کلیک اولReviewed by حجت عرب on Apr 25Rating: 5.0

پیش از این ، کاربران کلیک اول از سه راه می توانستند با مدیران سایت ارتباط برقرار کرده و سوالات و مشکلات خود را با در میان بگذارند. اولین راه استفاده از شماره تلفن ثابت و همراه موجود در پایین سایت ، راه دوم استفاده از فرم تماس در صفحه درباره ما و سومین راه نیز که برای دسترسی به آن حتما نیاز به ثبت نام می باشد ، استفاده از بخش پشتیبانی و ارسال تیکت جدید بود.  در بخش تیکت ها امکان پرسش و پاسخ به صورت نامحدود برای کاربر و اپراتور سایت وجود دارد. اما مشکلی که وجود داشت ، عدم اطلاع دو طرف از آنلاین بودن یکدیگر و تاخیر در پاسخگویی بود. اما حال امکان چت آنلاین کاربر نیز در کلیک اول فراهم شده است.

بخش جدید چت آنلاین کاربر

با امکان جدید چت آنلاین کاربر ، این امکان برای شما وجود دارد که بدون نیاز به ثبت نام و ورود به پنل کاربری ، تمام سوالات و مشکلات خود را با کارشناسان ما در میان گذاشته و پاسخ آنی و لحظه ای از آن ها دریافت نمایید.

به همین منظور پس از وارد شدن به سایت ، با کلیک بر روی آیکن پایین سمت راست ، یک صفحه کوچک و جذاب برای شما باز شده و می توانید نظرات و یا مشکلات خود در مورد خدمات کلیک اول نظیر افزایش ترافیک سایت ، افزایش ورودی گوگل ، افزایش بازدید ویدیو ، تبلیغات در گوگل ، سئو و بهینه سازی و … را از طریق آن عنوان کنید. همچنین این امکان نیز وجود دارد که تصاویر و سایر فایل های موردنظر خود را نیز از این طریق برای ما ارسال نمایید. این هم از امکاناتی است که پیش از این در کلیک اول وجود نداشت.

در صورت وارد نمودن ایمیل در کادر موجود ، می توانید ارتباط خود را با کارشناسان ما گسترش داده و خدمات بهتری را از ما دریافت نمایید.