چرا ورودی از گوگل در جایگاه سایت نقش زیادی دارد؟

چرا ورودی از گوگل در جایگاه سایت نقش زیادی دارد؟

اهمیت افزایش ورودی گوگل تاثیر مستقیم بر روی ترافیک سایت دارد. این مقاله به سوال چرا ورودی از گوگل در جایگاه سایت نقش زیادی دارد؟ پاسخ میدهید.

بازدید گوگل به عنوان یکی از منابع برای بالا بردن ترافیک سایت است و موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی در آن تاثیر گذار هستند اما گوگل به عنوان موتور جستجوی اصلی برای ایجاد بازدید طبیعی می باشد؛ به همین دلیل افزایش ورودی کاربران از گوگل بسیار مهم است. در نتیجه مدیران هر وب تلاش میکنند تا از طریق سئو بازدید سایت خود را بالا ببرند. در این مقاله به سوال چرا ورودی از گوگل در جایگاه سایت نقش زیادی دارد؟ پاسخ خواهیم داد.

توجه کنید که بهبود رتبه سایت نمی تواند تضمینی برای افزایش ورود کاربر به سایت باشد. این موضوع درست است که هرچه رتبه بالاتری داشته باشید از شانس بیشتری برای جذب کاربر برخوردار خواهید بود، اما در اصورتی که اصول برخورداری از کلیک را رعایت نکنید نه تنها بازدیدتان زیاد نمیشود بلکه به مرور جایگاه خود را هم از دست خواهید داد.

تکنیک های افزایش بازدید گوگل

برای رسیدن به بازدید اصلی گوگل باید از دستور العمل خاصی پیش بروید که در ادامه مقاله به مهمترین راه های افزایش آن میپردازیم. همچنین اگر از این تکنیک ها استفاده کنید در آینده ای نه چندان دور به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

مهمترین دلایل افزایش ورودی گوگل عبارتند از:

  1. افزایش ورودی گوگل باعث ترافیک هدفمند سایت میشود.
  2. وجود ماندگاری بالا
  3. کمتر بودن هزینه این روش نسبت به روش های دیگر

نکات افزایش ورودی گوگل

در آخرین الگوریتم های گوگل نگاه خاصی به ساختار URL شده است که این ساختار میتواند در سئو سایت و افزایش ورودی گوگل تاثیر بسزایی داشته باشد. در ادامه به نکات افزایش ورودی گوگل میپردازیم.

1- تجزیه و تحلیل فعالیت ها قبل از اجرا

اگر میخواهید استراتژی سئو سایت خوب داشته باشید این است که عبارت های کلیدی خود را به خوبی شناسایی کرده و مشخص کنید که به چه اهدافی میخواهید برسید. تنها سایت های کمی وجود دارند که این موارد را پیاد انجام داده و به موفقیت دلخواه خود رسیده اند.
وقتی که در مورد سایت خود جوستجو میکنید باید به این توجه داشته باشید که میخواهید چه موضوعی را بیان کنید؛ همچنین باید بدانید که سایت شما چه تفاوتی قرار است با رقیبان داشته باشد. در مورد عبارات کلیدی باید توجه ویژه به عملکرد رقبا انداخت و ابزارهایی که برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده میکنند، توجه داشت.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با سئو کلاه سیاه یا Black Hat Search Engine Optimization

نکات افزایش ورودی گوگل

2- نام دامنه و تنظیمات وردپرس هاست انحصاری

گوگل از ارزش بسیار بالایی برای آن سایت هایی قائل میباشد که نام دامنه و هاست منحصر به فرد خود را دارند، گوگل تصور میکند که سایتی که هاست انحصاری داشته باشد ، ارزش بیشتری برای سایت خود قائل است. در نتیجه افزایش بازدید گوگل در این وب سایت ها اولویت هستند.

چند نکته مهم برای انتخاب نام دامنه

  1. تطابق با کلمات کلیدی کسب و کار
  2. به کار بردن اسم یا صفت در کنار کلمه کلیدی
  3. شاخص بودن دامنه

3- تغییر تنظیمات اصلی وردپرس برای بهبود سئو سایت

برای بیشتر افراد وردپرس پلتفرمی مباشد که مطابق با اصول سئو و بهینه سازی سایت عمل میکند.با این وجود بهتر است تنظیمات اصلی وردپرس را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
اولین ساختار پیش فرض لینک های ثابت شما هستند که غالبا برای دسته های کوچک از قبیل تاریخ و نام تنظیم میشود.بهتر اس این مورد را به حالتی تنظیم کنید که نام پست فقط ارسال شود.

4- نصب یک پلاگین برای وردپرس

اگر بخواهید به صورت حرفه ای فعالیت خود را جلو ببرید، بهتر است که یک پلاگین برای وردپرس خود نصب کنید. که به صورت مخصوص برای بهبود روند بهینه سازی طراحی شده باشد.البته توجه داشته باشید که این افزونه برای مبتدیان ممکن است دلهره آور باشد؛ چرا که دارای تنظیمات و امکانات بسیار زیادی در ساختار خود میباشد.

5- بهبود تجربه کاربری با دقت بالا

پلاگین های موجود برای وردپرس،معمولا سعی میکنند سایت شمارا در نظر موتورهای جستجو خوب نمایش بدهند اما مسئله این میباشد که شما باید از آن اطمینان حاصل کنید.به همین علت است که صفحات سایت شما باید جلوه خوبی داشته باشند. در واقع استراتژی بهبود تجربه کاربری باید با دقت هرچه تمام تر انجام شود.
نکته مهم این است که هرچه تجربه کاربری بهبود پیدا کند، رتبه صفحات نیز افزایش پیدا میکنند. چرا که گوگل به طور مرتب اعلام کرده که تجربه کاربری یکی از اصلی ترین فاکتور های این موتور جستجو میباشد.

6- استفاده از پست مهمان

پست مهمان در واقع پستی میباشد که شما آن را تولید میکنید و در سایتی که متعلق به شمانیست، آن را انتشار میدهید. این مسئله یکی از بهترین روش ها برای دیده شدن برندتان میباشد. همین دلیل نیز باعث میشود به مرور ترافیک سایتتان افزایش پیدا کند. همچنین برخلاف سایر روش ها که به مرور به روز شده اند؛ این روش هنوز مثل قدیم ارزش خود را حفظ کرده است.

بیشتر بخوانید:  معرفی ۹ مورد از بهترین افزونه های کش وردپرس

استفاده از پست مهمان

7- به روز رسانی منظم مقاله های سایت

اگر سایت شما مشکل اساسی نداشته باشد هیچ گزینه ای به اندازه به روز رسانی نمیتواند بازدید در گوگل را افزایش دهد.
یکی از رتبه بندی های اسای گوگل به روزرسانی دائم سایتتان میباشد. همچنین در این بروزرسانی باید حداقل300 تا 500 کلمه به متن محتوا اضافه نمایید و در زمان های مختلف عبارت کلیدی خود را تغییر دهید؛ چرا که افراد پس از مدتی عبارت سرچ در گوگلشان تغییر میکند.

8- ایمیل مارکتینگ

تعداد بسیار زیادی از کسب و کار ها برای جذب مشتری از طریق ایمیل اقدام میکنند. گرچه برخی متخصصین سئو بر این باورند که در کشوور ما ایمیل تاثیر زیادی ندارد، اما نباید از آن غافل شد چرا که هنوز هم یکی از راه های افزایش بازدید در گوگل، ارتباط از طریق ایمیل است.

9- مطمئن شوید سایت پرسرعتی دارید

اگر سایتی داشته باشید که زمان زیادی صرف میکن تا باز شود، تعجب ندارد که بازدیدکندگان کمتری خواهید داشت. چرا که هیچ فردی بیشتر از 3 الی 5 ثانیه برای دسترسی به یک محتوا صبر نخواهد کرد. پس چنانچه سایت کندی دارید نباید انتظار داشته باشید که افزایش بازدید از گوگل داشته باشید.

10- تولید محتوا ویدئویی

آمار ها نشان میدهد که کسب و کار هایی که محتوا ویدئویی از خود منتشر میکنند 49 درصد رشد فروش نسبت به کسب و کارهایی که به ویدئو اهمیت نمیدهند دارند. چرا که فراد میگویند این محتوا ویدئویی است که در نهایت موجب تصمیم نهایی و خرید آنها میشود.

11- افزودن دکمه اشتراک گذاری

این چنین نیست که موتور های جستجوگر گوگل شبکه های اجتماعی را در نظر بگیرند اما ای موضوع میتواند به بهبود رتبه بندی کمک کند. همچنین افزودن دکمه اشتراک گذاری هیچ هزینه ای ندارد، پس فرصت بسیار عالی برای افزایش بازدید از پست های شما میباشد.

چند نکته مهم برای ساختار عملی سئو

در این بخش به بیان نکانی برای بهبد ساختار عملی سئو می پردازیم.

بیشتر بخوانید:  11 تکنیک مهم در سئو خارجی

چند نکته مهم برای ساختار عملی سئو

1- ساده و خوانا بنویسید

اولین و موثر ترین توصیه گوگل آن است که تا حدی که میتوانید ساده و روان بنویسید. لازم نیست که همه ی کلمات عنوان را در ساختار به کار ببرید. فقط نیاز است کلمات کلیدی که در سئو سایت مهم است را به کار ببرید.

2- برای جدا کردن کلمات از خط تیره استفاده نمایید

نقطه گذاری مهمترین عامل خوانا بودن است. همچنین گوگل توصیه میکند از خط تیره به جای آندرلاین استفاده نمایید.

3- حروف URL باید کوچک باشند

حروف URL را چنانچه بزرگ باشند باید به کوچک تبدیل کرد و در صورتی که دو URL کاملا شبیه به هم باشند، میتوانید از حروف بزرگ برای متمایز کردن آن ها استفاده کنید.

4- یکی نبودن عنوان با URL

بعضی از عنوان ها طولانی هستند و تعداد کارکتر بیشتری دارند به عنوان مثال حدود 10 کلمه و 25 کاراکتر است. حال اگر بخواهید کلمات به کار رفته در عنوان را عیناً در URL به کار ببرید بسیار طولانی میشودو میزان خوانایی آن کاهش پیدا میکند. بنابراین باید از آدرس صفحات کوتا استفاده نمایید تا بازدیدتان افزایش یابد.

5- از کلمات کلیدی استفاده نمایید

مهمترین نکته ای که در نوشتن آدرس سایت وجود دارد استفاده از کلمات کلیدی میباشد؛ چرا که تاثیر مثبتی روی سئو سایت و افزایش ورودی گوگل دارد. همچنین توصیه میشود که این کلمات کلیدی در مکان های اولیه مورد استفاده قرار گیرند.

6- فولدرهای کمتری استفاده کنید

طراحان سایت میدانند که برای دسته بندی محصولات از فولدر استفاده می کنیم. هر فولدر یک دسته بندی را نشان میدهد. حال توصیه می شود که از فولدر های کمتری استفاده شود چرا که میزان خوانایی لینک برای افراد بهتر میشود. معمولا در نظرسنجی ها سئو سایت هایی که دارای ورودی خوبی از گوگل هستند؛ آدرس صفحه های داخلی آن از عمق کمتری برخوردار میباشد.

فولدرهای کمتری استفاده کنید

نتیجه گیری

ورودی گوگل در سایت نقش مهمی دارد چرا که هرچه بازدید از گوگل بیشتر باشد در نتیجه ترافیک سایت نیز بیشتر است و هرچه ترافیک سایت بیشتر باشد رتبه سایت بالاتر است. حال برای افزایش بازدید سایت راه حل های ساختاری و عملی نیز دارد که در نوع ساختاری، نوع ساختار سئو را بیان میکند و در نوع عملی راهکارهای افزایش بازدید را بیان می نماید.

رضا دایی حسینی

نویسنده در بلاگ کلیک اول

دیجیتال مارکتر و مشاوره کسب و کار متخصص بازاریابی با متدهای روانشناختی موبایل گرافر (عکاسی با موبایل) علاقه مند به روانشناسی

0 دیدگاه ثبت شده است.

در بحث و گفتگوی مربوط به این مطلب شرکت کنید!

آکادمی کلیک اول

دریچه ای به سوی آموزش های رایگان در فضای دیجیتال مارکتینگ

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

سئو و بهینه سازی

گوگل سرچ کنسول یا Google Search Console یکی از مهم ترین ابزارهای سئوی حرفه ای سایت است. شما با کمک این ابزار می توانید با گوگل ارتباط برقرار کرده و به درستی یا نادرستی عملکرد خود در مسیر بهینه سازی سایت پی ببرید.

26 دقیقه
آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

سئو و بهینه سازی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست..

46 دقیقه
آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست

آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست (Yoast)

دیجیتال مارکتینگ

یواست سئو (Yoast SEO) یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بهترین استانداردهای سئو و خوانایی برسانید.

25 دقیقه