در این بخش از مقاله، به شرح ۱۵ تکنیک برتر در خصوص سئو سازی وبسایت میپردازیم. تمام این ۱۵ تکنیک به سئو خارجی مربوط میشوند.

قطعا میدانید که فعالیت حرفه ای در فضای اینترنت یک امر کاملا تخصصی ست. برای اینکه بتوانیم در رقابت با سایر سایت های مشابه و مرتبط با کسب وکارمان عملکرد درخشانی داشته باشیم؛ لازم است از سئو سازی وبسایت غافل نشویم.

سئو، مجموعه فرآیندهایی ست که به منظور بهینه سازی موتورهای جستجو صورت میگیرد تا یک سایت بتواند به جایگاه بهتری در گوگل رسیده و افزایش رتبه را تجربه کند. در نتیجه این امر، نرخ ورودی بیشتری را نیز دریافت خواهد کرد. در این مقاله به سیر تا پیاز سئو خارجی سایت میپردازیم. کافیست با کلیک اول همراه شوید.

سئو خارجی چیست ؟

سئو به دو دسته کلی تقسیم میشود؛ سئو داخلی و سئو خارجی.

سئو داخلی شامل تمام اقداماتی ست که در فضای داخلی سایت به منظور بهینه سازی وبسایت انجام میگیرد. از جمله این اقدامات میتوان به: متاتگ عنوان، متاتگ توضیحات، تگ عکس، متن و غیره اشاره کرد.

سئو خارجی  به تکنیک هایی اشاره دارد که یک سئوکار در فضای خارج از سایت برای سئو سازی وبسایت شما به کار میگیرد. تاثیر رعایت اصول سئو خارجی مستقیما در رتبه بندی سایت شما مشهود خواهد بود. در ادامه این مبحث به شرخ مختصری از ۱۵ تکنیک در سئو خارجی خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که تکنیک های برتر در سئو خارجی بسیار فراتر از این ۱۵ تکنیک هستند و ما در این مقاله تنها به ذکر موارد برجسته تر بسنده میکنیم.

۱۵ تکنیک برتر در سئو خارجی

سئو خارجی نشان دهنده پرستیژ بیرونی سایت شما در نگاه سایر وبسایت ها و کاربران است. هرچقدر اقدامات سئو خارجی با قدرت بیشتری صورت گیرد، به ارتقا رتبه وبسایت و جذابیت بیشتر در دید کاربران منجر خواهد شد. در این بخش از مقاله، به شرح ۱۵ تکنیک برتر در خصوص سئو سازی وبسایت میپردازیم. تمام این ۱۵ تکنیک به سئو خارجی مربوط میشوند.

15 تکنیک برتر در سئو خارجی

۱- فعالیت در شبکه های اجتماعی

به خاطر نقش پررنگی که شبکه های اجتماعی در دنیای امروزه ایفا میکنند، اولین مورد از تکنیک های سئو خارجی را به فعالیت در شبکه های اجتماعی اختصاص دادیم

برای شناخته شدن هرچه بیشتر، از تاثیرات شبکه های اجتماعی در سئو خارجی چشم پوشی نکنید! اگر افزایش رتبه سایتتان در گوگل برای شما اهمیت دارد؛ لازم است طبق یک استراتژی حرفه ای شبکه های اجتماعی موثر در رشد خود را شناسایی کرده و به تولید محتوا مخصوص آنها بپردازید. شاید بتوان گفت فعالیت در شبکه های اجتماعی، موثرترین و در عین حال ارزان ترین روش در تبلیغات آنلاین است.

بیشتر بخوانید :  تاثیر آی پی اختصاصی در سئوی سایت

کاربران میتوانند از این طریق با شما آشنا شده و تبدیل به مشتریان وفادار شما شوند.

۲- تولید محتوا ارزشمند

تولید محتوا درونمایه سایت شماست. شما هرچقدر هم بتوانید کاربران بسیاری را به سایت خود جذب کنید، اگر پارامتر تولید محتوا را نادیده گرفته باشید؛ کاربران در ساییتتان نخواهند ماند. تولید محتوا ارزشمند علاوه بر جذب کاربران در افزایش اعتبار نزد گوگل و شناسایی توسط ربات های خزنده موثر است. این امر به ارتقا رتبه شما کمک شایانی خواهد کرد.

البته این مورد را در نظر داشته باشید که هر محتوایی چنین قابلیتی ندارد. منظور ما از تولید محتوا ارزشمند، محتوای مبتنی بر اصول سئو سازی وبسایت است. اگر در این زمینه تخصصی ندارید میتوانید این امر را به کارشناسان تولید محتوا بسپارید.

۳- بازاریابی محتوا

تکنیک بعدی در سئو خارجی مربوط به بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا خود تکنیک های مختلفی دارد و به شیوه های متنوعی انجام میشود. یکی از این شیوه ها، ثبت نظر به همراه لینک اصلی سایتتان در بخش بلاگ دیگر سایت های معتبر میباشد. از آنجایی که موتورهای جستجو میتوانند این لینک را مورد پیمایش قرار دهند؛ بازاریابی محتوا به افزایش رتبه سایت منجر میگردد.

۴- بازاریابی فروم و انجمن ها

پیدا کردن فروم های مرتبط به کسب وکارتان و فعالیت موثر در آن به شناخته شدن بیشتر شما و افزایش اعتبار تخصصی تان می انجامد. همچنین برخی از فروم ها به کاربران مجوز قرار دادن لینک میدهند. شما میتوانید در آنجا لینک سایت خود را قرار داده و به پیمایش سایتتان توسط موتورهای جستجو کمک کنید.

۵- ثبت نام در موتورهای جستجو

پیمایش سایت شما در موتورهای جستجو یک امر همیشگی اما زمانبر است. اگر میخواهید نتایج تلاش خود را سریعتر ببینید و اصطلاحا سایتتان با سرعت بیشتری ایندکس شود؛ خودتان به صورت دستی در موتورهای جستجوگر از جمله گوگل و یاهو ثبت نام کنید.

ثبت نام در موتورهای جستجو

۶- ثبت نام در دایرکتوری ها

امروزه بسیاری از متخصصان معتقدند که دیگر ثبت نام در دایرکتوری ها همچون گذشته ارزشی ندارد. با اینحال نمیشود از تاثیرات این امر در افزایش رتبه الکسا و سئو سازی وبسایت چشم پوشی کرد. برای گرفتن بازخوردهای صحیح، لازم است دایرکتوری درستی را انتخاب کنید. دایرکتوری های مرتبط با نوع کسب وکارتان در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :  آشنایی با سئو کلاه سیاه یا Black Hat Search Engine Optimization

۷- بوکمارک کردن

بوکمارک کردن از بهترین و موثرترین تکنیک های مرتبط به سئو خارجی میباشد. این تکنیک در افزایش رتبه سایت اثرگذار خواهد بود. برای این کار کافی ست که به روزترین صفحات ایجاد شده خود را در سایت های بوکمارک از جمله ردیت و … قرار داده و پس از آن شاهد دریافت امتیازات ویژه توسط موتورهای جستجو باشید. لینک های قرار داده شده در این سایت ها از ارزش بسیاری برای موتورهای جستجو برخوردار هستند.

۸- لینک طعمه

بکارگیری لینک طعمه، از تکنیک های برتر دیگر در سئو خارجی سایت است. فرض کنید تصمیم دارید مطلبی ارزشمند را از سایت دیگر به سایت خود آورده و متن آن را کپی کنید. از آنجایی که این کار نقض کپی رایت محسوب میشود، به سرعت با جریمه گوگل مواجه خواهید شد. در چنین شرایطی بهترین راه حل چیست؟

لینک طعمه به شما کمک میکند تا ضمن معرفی منبع اصلی در قالب یک لینک، محبوبیت عمومی سایتتان را نیز افزایش دهید.

۹- به اشتراک گذاری عکس

در این تکنیک میتوانید عکسهایی را که در سایت خود استفاده کرده اید؛ در سایر وبسایت های اشتراک گذاری از جمله فلیکر، پیکاسا و… نیز به اشتراک بگذارید. این کار میتواند زمینه را برای جذب کاربران بیشتر فراهم کند. در وبسایت های اشتراک گذاری عکس، کاربران قادر خواهند بود ضمن مشاهده تصاویر، نظرات خود را به اشتراک گذاشته و از طریق لینکی که شما قرار داده اید به سایتتان دعوت شوند.

۱۰- بازاریابی ویدئو

همانطور که میدانید، اثرگذاری روانی ویدیو و تصاویر بسیار بیشتر از یک متن ساده است. تولید محتوای تصویری به شما کمک میکند تا هرچه بیشتر در ذهن مخاطبان ماندگار شوید. برای بازاریابی ویدئو میتوانید از پلتفرم هایی که برای این منظور طراحی شده اند؛ استفاده کنید. از جمله این پلتفرم ها آپارات در ایران و یوتیوب میان کاربران جهانی ست. کافی ست ویدئوهای خود را در این فضا قرار داده و لینک صفحات خود را فعال کنید.

به اشتراک گذاری عکس

۱۱- بررسی و نقد کسب و کار

نقد و بررسی یک شیوه نوین برای تعامل هرچه بیشتر با کاربران و سایر وبسایت های هم راستا است. شما میتوانید نظرات خود را در مورد سایت های دیگر نوشته و همچنین به کاربران خود امکان نگارش نقد و بررسی دهید. این کار میتواند لینک های زیادی را به سایت شما هدایت کرده و در سئو سازی وبسایت شما اثرگذار باشد.

بیشتر بخوانید :  تاثیر لینکدین بر سئوی سایت چگونه است؟

۱۲- لیست محلی

سایت های بسیاری وجود دارند که بسته به نوع کسب و کار و فعالیت شما میتوانند به رشد هرچه بیشترتان کمک کنند. از جمله آنها سایت های درج آگهی رایگان از جمله دیوار در ایران است که از آن میتوانید برای دیده شدن در منطقه جغرافیایی و موقعیت شهری خود استفاده نمایید.

گوگل نیز چنین امکاناتی را برای کاربران خود طراحی کرده است. اگر موقعیت جغرافیایی کسب وکار خود را در نقشه گوگل ثبت نمایید؛ به سایرین این امکان را میدهید که بر اساس میزان فاصله ای که با شما دارند؛ بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند.

۱۳- ثبت مقاله های نوشته شده

درج مقاله هایی که توسط خودتان نگارش شده است در وبسایت هایی از جمله Ezine، Go Article، Now public و… به افزایش ترافیک سایت و در نتیجه بهبود سئو خارجی کمک میکند.

۱۴- شبکه های فروش آنلاین

اگر شما دارای یک سایت فروشگاهی اینترنتی هستید؛ میتوانید برای افزایش ترافیک و نرخ فروشتان از سایر شبکه های فروش آنلاین کمک بگیرید. مثلا میتوانید محصولات خود را در سایت های معتبر از جمله ترب قرار داده و به سایت اصلی خود لینک مستقیم دریافت کنید. بدیهی ست که این ترفند به سئوسازی وبسایت شما کمک میکند.

۱۵- پاسخ به سوالات

پاسخ به سوالات به علت اثری که در ارزش گذاری به مخاطبان دارد میتواند به افزایش وبسایت شما منجر شود. این تکنیک مشابه تکنیک شرکت در فروم ها می باشد. هرچقدر بتوانید سوالات و پاسخ های تخصصی تری را مطرح کنید؛ به محبوبیت خود می افزایید.

پاسخ به سوالات

سخن آخر

تاثیرات سئو خارجی بر هیچکس پوشیده نیست. مجموعه تلاش هایی که در این زمینه صورت میگیرد، میتواند به ارتقا جایگاه سایت در موتور جستجو بیانجامد.

برای بهینه سازی سایت باید سئو خارجی و سئو داخلی را در کنار یکدیگر بکار ببریم. چراکه هردوی آنها دوبال پرواز یک پرنده هستند و میتوان گفت هیچکدام بدون توجه به جنبه دیگر کاملا سودمند و موثر نخواهند بود. در این مقاله به سیر تاپیاز سئو خارجی سایت پرداختیم و ۱۵ ترفند آن را در کنار شما مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم از مطالعه این مبحث لذت برده باشید.