پیش از این آموختیم که سئو چیست و مراحل اجرای آن به چه صورت می باشد. همچنین تاثیر نام دامنه در سئوی سایت و همینطور شیوه آدرسدهی معنی دار را بررسی کردیم. حال نوبت به بررسی یک فاکتور مهم دیگر به نام عمر دامنه می باشد. در این مقاله قصد داریم با تاثیر عمر دامنه در سئوی سایت آشنا شویم.

هدف از ایجاد یک سایت هرچه که باشد ، افزایش ترافیک سایت و افزایش ورودی گوگل جزو مهمترین خواسته های وبمستران و مدیران سایت ها به شمار می رود. به کمک سئو و بهینه سازی سایت می توان باعث بهبود جایگاه سایت در گوگل و پیشرفت شرایط کسب و کار اینترنتی شد. ملاک های بسیاری در سئو تاثیرگذار هستند اما در این قصد داریم مقاله به تاثیر عمر دامنه در سئوی سایت بپردازیم.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که طول عمر دامنه در سئوی سایت تاثیر مثبت و مناسبی دارد. اما بر طبق صحبت های مسئولین کمپانی آلفابت ، عمر دامنه گرچه می تواند تاثیر خوبی در سئو سایت داشته باشد ، اما صرفا در نظرگرفتن عمر دامنه از روز ثبت ، اهمیت بالایی نداشته و به تنهایی کافی نمی باشد. در واقع از نظرگوگل یک دامنه قدیمی که هیچ سایتی بر روی آن آپلود نشده و هرگز بر روی سئوی آن کار نشده است ، اهمیت و اعتبار بسیار بیشتری نسبت به دامنه ای که همین امروز به ثبت رسیده است ندارد. ارزش دامنه (domain authority) دامنه هایی که مدت هاست سایتی بر روی آن ها وجود دارد ، ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت مدیران آن در زمینه های تولید محتوای مناسب و همچنین سئو سایت دارد. به طور خلاصه می توان گفت سایتی که ۵ سال عمر دامنه دارد ، اما هیچ گونه فعالیتی در مورد محتوا ، لینک ها و همچنین بهبود سئوی خارجی آن صورت نگرفته است ، در مقایسه با سایتی که چندماه از آغاز فعالیت آن گذشته نه تنها برتری ندارد بلکه ممکن است به مراتب ضعیف تر و بی ارزش تر باشد.

بیشتر بخوانید :  معرفی الگوریتم موش کور (Possum) گوگل

پس می توان نتیجه گرفت که عمر دامنه سایت می تواند به طور غیرمستقیم و در کنار عوامل دیگر ، در بهینه سازی سئو سایت و بهبود جایگاه سایت در گوگل ایفای نقش کند. تولید محتوای مفید و ارزش دامنه (که در مقاله دیگری به آن پرداخته خواهد شد) می تواند تاثیر مثبت بیشتری در افزایش جایگاه سایت در گوگل بگذارد.

تیم سئو کلیک اول با تجربه بسیار در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ، می تواند بهترین یاری رسان شما برای حضور در نتایج نخست گوگل باشد.