تاثیر افزایش سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا

تاثیر افزایش سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا

در این مقاله می خوانید:

پیش از این در مطالبی، به اهمیت افزایش سرعت سایت در سئو پرداختیم و روش هایی را نیز برای افزایش سرعت سایت بیان نمودیم. در این مطلب قصد داریم به یکی دیگر از پیامدهای مهم بهبود سرعت سایت بپردازیم.

همانطور که می دانیم، رتبه الکسا معیاری مهم برای اعتبار سایت به شمار می رود و بسیاری از وب مستران به دنبال روش های برای کاهش رتبه الکسا سایت خود هستند. یکی از مواردی که می تواند در بهبود رتبه الکسا سایت موثر باشد، کاهش زمان لود سایت است. تاثیر افزایش سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا یک امر بسیار حیاتی بوده و می تواند در کسب و کار اینترنتی شما تحول شگرفی ایجاد کند.

افزایش سرعت سایت

این مسئله را در دو حالت می توانیم بررسی کنیم:

سایت در الکسا ثبت شده است

زمانی که سایت شما در الکسا ثبت شده باشد، این سایت یک قطعه کد اسکریپت در اختیار شما قرار می دهد تا در بخش head سایت قرار دهید. هنگامی که لود سایت شما زمان کمتری صرف کند، کد الکسا به شکل بهتری بارگزاری شده و آمار سایت را به شکل بهتری به ثبت می رساند. در حالی که لود دیرهنگام سایت می تواند باعث تاخیر در بارگزاری کد الکسا شده و کاربر پیش از اینکه این قطعه کد لود شود، سایت را ترک نمایند.

بیشتر بخوانید: آمارگیر سایت چیست؟ معرفی بهترین آمارگیر های سایت

سایت در الکسا ثبت نشده است

در صورتی که کد الکسا را در سایت خود قرار نداده باشید، الکسا آمار سایت شما را به صورت تخمینی و از روی تعداد کاربرانی که تولبار الکسا را بر روی سایت خود نصب نموده اند، متوجه می شود. البته الکسا اطلاعات دیگری را نیز ممکن است از مرورگر دریافت نماید و از آن در ارائه یک رتبه تقریبی استفاده نماید.

در این حالت نیز بارگزاری تولبار الکسا و ارائه اطلاعات مناسب از سمت مرورگر، احتیاج به زمان لود پایین سایت دارد. اگر لود سایت زمان زیادی صرف نماید، ممکن است کاربر پیش از ارسال این اطلاعات به سمت الکسا، سایت را ترک نماید.

بهبود سرعت سایت و افزایش بازدید

در مورد تاثیر افزایش سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا، نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگامی که زمان لود سایت شما کاهش پیدا می کند، رضایت کاربران از سایت شما بیشتر شده و بازدید بیشتری را از سایت شما به عمل می آورند. همانطور که پیش از این بارها اشاره نموده ایم، افزایش ترافیک سایت نیز به صورت مستقیم در بهبود رتبه الکسا سایت شما موثر است.

تیم تحریریه کلیک اول

نویسنده در بلاگ کلیک اول

این مقاله به قلم و نویسندگی تیم تحریریه کلیک اول تهیه شده است. هدف ما در کلیک اول، ارائه بستری مناسب برای وب مستران عزیز است که بتوانند مجموعه ای از خدمات مربوط به دیجیتال مارکتینگ، افزایش ترافیک سایت و همچنین شبکه های اجتماعی را به سادگی دریافت کنند.

2 دیدگاه ثبت شده است.

در بحث و گفتگوی مربوط به این مطلب شرکت کنید!

آکادمی کلیک اول

دریچه ای به سوی آموزش های رایگان در فضای دیجیتال مارکتینگ

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

دوره آموزشی گوگل سرچ کنسول (Google Search Console)

سئو و بهینه سازی

گوگل سرچ کنسول یا Google Search Console یکی از مهم ترین ابزارهای سئوی حرفه ای سایت است. شما با کمک این ابزار می توانید با گوگل ارتباط برقرار کرده و به درستی یا نادرستی عملکرد خود در مسیر بهینه سازی سایت پی ببرید.

02:21:00
آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

دوره آموزشی گوگل آنالیتیکس 4 (Google Analytics 4)

سئو و بهینه سازی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست.

02:43:00
آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست

آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست (Yoast)

دیجیتال مارکتینگ

یواست سئو (Yoast SEO) یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بهترین استانداردهای سئو و خوانایی برسانید.

00:22:06