پیش از این در مطالبی ، به اهمیت افزایش سرعت سایت در سئو پرداختیم و روش هایی را نیز برای افزایش سرعت سایت بیان نمودیم. در این مطلب قصد داریم به یکی دیگر از پیامدهای مهم بهبود سرعت سایت بپردازیم.

همانطور که می دانیم ، رتبه الکسا معیاری مهم برای اعتبار سایت به شمار می رود و بسیاری از وبمستران به دنبال روش های برای کاهش رتبه الکسا سایت خود هستند. یکی از مواردی که می تواند در بهبود رتبه الکسا سایت موثر باشد ، کاهش زمان لود سایت است. تاثیر افزایش سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا یک امر بسیار حیاتی بوده و می تواند در کسب و کار اینترنتی شما تحول شگرفی ایجاد کند.

این مسئله را در دو حالت می توانیم بررسی کنیم:

۱- سایت در الکسا ثبت شده است.

زمانی که سایت شما در الکسا ثبت شده باشد ، این سایت یک قطعه کد اسکریپت در اختیار شما قرار می دهد تا در بخش head سایت قرار دهید. هنگامی که لود سایت شما زمان کمتری صرف کند ، کد الکسا به شکل بهتری بارگزاری شده و آمار سایت را به شکل بهتری به ثبت می رساند. در حالی که لود دیرهنگام سایت می تواند باعث تاخیر در بارگزاری کد الکسا شده و کاربر پیش از اینکه این قطعه کد لود شود ، سایت را ترک نمایند.

۲- سایت در الکسا ثبت نشده است.

در صورتی که کد الکسا را در سایت خود قرار نداده باشید ، الکسا آمار سایت شما را به صورت تخمینی و از روی تعداد کاربرانی که تولبار الکسا را بر روی سایت خود نصب نموده اند ، متوجه می شود. البته الکسا اطلاعات دیگری را نیز ممکن است از مرورگر دریافت نماید و از آن در ارائه یک رتبه تقریبی استفاده نماید. در این حالت نیز بارگزاری تولبار الکسا و ارائه اطلاعات مناسب از سمت مرورگر ، احتیاج به زمان لود پایین سایت دارد. اگر لود سایت زمان زیادی صرف نماید ، ممکن است کاربر پیش از ارسال این اطلاعات به سمت الکسا ، سایت را ترک نماید.

بیشتر بخوانید :  12 روش بهبود تجربه مشتری برای فروشگاه اینترنتی

بهبود سرعت سایت و افزایش بازدید

در مورد تاثیر افزایش سرعت سایت در کاهش رتبه الکسا ، نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگامی که زمان لود سایت شما کاهش پیدا می کند ، رضایت کاربران از سایت شما بیشتر شده و بازدید بیشتری را از سایت شما به عمل می آورند. همانطور که پیش از این بارها اشاره نموده ایم ، افزایش ترافیک سایت نیز به صورت مستقیم در بهبود رتبه الکسا سایت شما موثر است.