چالش های افزایش ورودی گوگل در سال 2021

چالش های افزایش ورودی گوگل در سال 2021

کلیه فرآیندهایی که برای بهبود وضعیت یک سایت انجام میدهیم با هدف بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل انجام میگیرد.

کلیه فرآیندهایی که برای بهبود وضعیت یک سایت انجام می دهیم با هدف بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل انجام می گیرد. ما در سئوی سایت می خواهیم کاری کنیم که تعداد ورودی سایت در گوگل افزایش یابد. در این مقاله قصد داریم چالش های افزایش ورودی گوگل در سال 2021 را بررسی کنیم. با کلیک اول همراه شوید.

اهمیت افزایش بازدید سایت در گوگل

گوگل با توجه به آمار بازدیدکنندگان، به یک وبسایت اعتبار می دهد. بالارفتن اعتبار وبسایت میتواند به ارتقا جایگاه سایت نسبت به سایر سایت های مشابه منجر شود. البته این بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل قوانین مشخصی نیز دارد و هر بازدیدی به افزایش ورودی گوگل منجر نمیشود. ترافیک طبیعی، بهترین نوع ترافیکی است که یک سایت میتواند داشته باشد. این روش بسیار موثر و البته رایگان است. برای این کار باید ترافیک سایت را مطابق با الگوریتم های به روز گوگل افزایش دهیم. لازم به ذکر است که اگر تنها تمرکزتان را بر این موضوع بگذارید و از پارامترهای دیگر غافل شوید؛ در بلند مدت اثرات مخربی بر سئو سایتتان خواهد داشت.

اهمیت افزایش بازدید سایت در گوگل

چقدر زمان می برد تا افزایش بازدید سایت داشته باشیم؟

لازم به ذکر است که ترفندهایی که در این مقاله مطرح میکنیم؛ به بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل به صورت طبیعی میپردازد. یعنی گرچه با رعایت آنها قطعا نتایج مثبتی خواهید گرفت اما این نتایج سریع السیر نخواهد بود. به طور کلی روند بهینه سازی صحیح یک سایت، روندی پیوسته و طولانی مدت است. تمام روش هایی که اصطلاحا به کلاه سیاه معروف است؛ در مدت زمان کوتاهی سایت شما را بالا برده و در طولانی مدت به جریمه شما از سمت گوگل و جایگاهی پایینتر از قبل منجر میشود. مدت زمانی که هر سایت برای بهبود و ارتقای جایگاه خود نیاز دارد؛ با توجه به زمینه فعالیت آن سایت متفاوت است.

روش های بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل چیست؟

برای افزایش ورودی گوگل راهکارهای زیادی از جمله بهبود سئو سایت و تبلیغات موتورهای جستجو وجود دارد. یکی از اقدامات موثر در سئوی سایت، روش کلاه سفید است که تاثیر بسزایی در جذب کاربران فعال دارد. ما در ادامه این مبحث به بررسی روش های موثر و رایگان بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:  هسته حیاتی وب یا Core Web Vitals چیست؟

توجه به سئو داخلی و تکنیکال

توجه به سئو داخلی و تکنیکال سایت، از مهمترین عوامل برای بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل است. برای این کار وبسایت شما باید از نظر فنی مشخصات قابل قبولی داشته باشد تا تکنیک های سئو را بپذیرد. URL، تگ ها و توضیحات متا، انتخاب کلمات کلیدی و… در سئو داخلی سایت تاثیرگذار است.

انتخاب کلمات کلیدی طولانی

قطعا الگوی رفتار کاربران در حال تغییر بوده و یک الگوی ثابت نیست. کلمات کلیدی کوتاه و ساده بسیار عمومی بوده و رقابت در آنها مشکل است. به همین منظور باید از کلمات کلیدی طولانی تر و البته مرتبط استفاده کرد. این کلمات اگر به درستی انتخاب شوند میتوانند رتبه سایت شما را افزایش داده و مقصد مفیدی برای بازدیدکنندگان باشد. بنابراین از نقش کلمات کلیدی غافلگیر نشوید.

به روزرسانی روزانه محتوای سایت

به روزرسانی روزانه محتوای سایت میتواند رنکینگ شما را در گوگل بالا ببرد و به افزایش ورودی سایتتان کمک کند. موتور جستجوی گوگل، محتوای جدید و طولانی را به محتوای قدیمی ترجیح میدهد. شما با به روزرسانی محتواهایتان به گوگل نشان میدهید که فعال هستید و بر موضوعات مختلفی که بارگزاری میکنید؛ احاطه کافی دارید. اگر جایگاهتان در گوگل روز به روز افت میکند؛ به فکر به روزرسانی محتواهایتان باشید!

انتخاب کلمات کلیدی طولانی

تحلیل سایت در گوگل آنالیتیکس

Google Analytics میتواند تعداد بازدیدکنندگان، زمانی که هر بازدیدکننده برای سایت شما صرف کرده است و همچنین نرخ پرش را به شما نشان دهد. با استفاده از این ارقام میتوانید سایت خود را تحلیل کرده و مشکلات آن را برطرف نمایید. البته این کار، تخصص یک تحلیلگر حرفه ایست. با اینحال در نظر داشته باشید که هر کاری در جهت برطرف کردن ابرادات سایت انجام دهید به بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل می انجامد.

توجه به لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی همان پیشنهادی ست که سایت به کاربران خود میدهد تا آنها را به یک صفحه دیگر هدایت کند. این موضوع به افزایش زمان بازدید کاربر و در نتیجه بهبود وضعیت سایت منجر میگردد. لینک سازی داخلی یک پل ارتباطی دوطرفه است که هم برای اعتبار سایت مفید است و هم به حرکت ساده تر موتورهای جستجوگر کمک میکند.

بیشتر بخوانید:  منظور از رپورتاژ آگهی چیست؟ مشخصات یک رپورتاژ آگهی موفق

افزایش سرعت سایت

برای اینکه رتبه یک سایت بالاتر رفته و در نهایت اعتبار و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب نماید؛ باید مسائل زیادی را در نظر داشته باشیم. از جمله آنها عملکرد روان سایت در بارگزاری است. هرچقدر سرعت بارگزاری کندتر باشد؛ احتمال ترک سایت توسط بازدیدکنندگان بالاتر میرود. این موضوع برابر است با کاهش اعتبار وبسایت شما. اگر چنین چیزی را نمیخواهید، روی پارامترهای فنی بالابردن سرعت سایت از جمله کاهش حجم عکس ها، بهینه سازی کدهای html، استفاده از افزونه های کش و یک هاست قدرتمند و پرسرعت کار کنید.

فعال کردن بخش نظرات و دیدگاه ها

القای احساس ارزشمند بودن به کاربران، میتواند آنها را به بازدیدکنندگان وفادار سایت شما تبدیل کند. یکی از راهکارهای مرتبط با این موضوع، فعال کردن بخش نظرات و دیدگاه هاست. در این بخش کاربران میتوانند نظرات خود را با شما در میان گذاشته و با مدیران سایت در ارتباط باشند. همچنین این مسئله میتواند به افزایش زمان بازدید کاربران دیگر نیز در سایت منجر گردد.

بررسی و تحلیل سایت رقبا

تمام راهکارهایی که مطرح کردیم برای بالابردن جایگاه سایت در گوگل نسبت به سایر رقباست. بنابراین توجه به استراتژی رقبا و بررسی سایت آنان بسیار ضروری و مهم است. برای این منظور باید بررسی کنیم که رقبای ما چه نوع محتوایی با چه مشخصاتی تولید میکنند، کلمات کلیدی پرترافیک مربوط به آنها چیست، نرخ به روزرسانی محتوای آنها چگونه است و چه روش هایی را برای بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل بکار برده اند.

بررسی و تحلیل سایت رقبا

تقویت آگاهی از برند سایت

به میزانی که مشتریان بالقوه برند شما را میشناسند و با آن ارتباط میگیرند؛ آگاهی از برند گفته میشود. کاربران به محض اینکه با یک سایت آشنا شوند و ارتباط بگیرند؛ از نام خود سایت برای جستجو در گوگل استفاده میکنند. قطعا تقویت آگاهی از برند سایت میتواند به افزایش بازدید سایت کمک کند. برای این منظور باید به پارامترهای مختلفی از جمله تبلیغات موثر، ارتقا کیفیت خدمات و محصولات، ارتباط فعال با مشتری، مزایای رقابتی نسبت به سایر سایت ها، فعالیت حرفه ای در شبکه های اجتماعی، استفاده از نام سایت در تبلیغات، تطبیق نام دامنه با برند و… توجه کنید.

بیشتر بخوانید:  9 دلیل ایندکس نشدن سایت در گوگل و روش های برطرف کردن آن

ثبت بک لینک و رپورتاژ در سایت های پربازدید

ثبت بک لینک و رپورتاژ در سایت های پربازدید به طور مستقیم در بالا بردن آمار بازدید سایت در گوگل اثرگذار است. طبیعتا سایت های پربازدید میتوانند با رپورتاژ سایت شما به افزایش احتمال کلیک و در نتیجه بازدید از سایت شما کمک کنند. البته این مسئله قوانین فنی مختص به خود را دارد. شما باید برای ثبت بک لینک یا رپورتاژ در یک سایت مسائل مختلفی از جمله دامین اتوریتی، دامین ریتینگ، پیج اتوریتی، اسپم اسکور و رتبه الکسای سایت را چک کنید. سایتی که قرار است به عنوان میزبان شما عمل کند؛ باید ضمن داشتن آمار بازدید بالا، با سایت شما نیز مرتبط باشد. اگر این مسیر به درستی طی نشود؛ با نتیجه عکس همراه خواهد بود.

افزایش ورودی سایت با گوگل ادوردز

خود گوگل در فرآیند ارتقای سایت ها بسیار کمک کننده است. شما میتوانید با پرداخت مبلغی جزیی به گوگل ادورز، سایت خود را در فضای گوگل تبلیغ کرده و ورودی و بازدید سایت را افزایش دهید.

انتخاب عنوان مناسب

بسیاری از بازدیدکنندگان در موتور جستجو، تنها به خواندن عنوان محتوا اکتفا کرده و بر اساس آن تصمیم میگیرند مطلبی را مطالعه کنند یا از آن صرف نظر نمایند. عنوان صفحه اولین چیزی ست که نظر مخاطب را در صفحه اصلی جستجو جلب میکند. پس از عنوان متای توضیحات میتواند در ترغیب بازدیدکنندگان موثر باشد. بنابراین باید در انتخاب عنوان مناسب و جذاب نهایت تلاشتان را بکار گیرید.

انتخاب عنوان مناسب

سخن آخر

قطعا از مهمترین دغدغه های صاحبان کسب وکارهای اینترنتی و مدیران سایت، افزایش ورودی سایت و آمار بازدیدکنندگان فعال است. هرچقدر این به تعداد بازدیدکنندگان شما اضافه شود؛ اعتبار برند شما نیز در سایه این حمایت بالاتر رفته و جایگاهتان در گوگل بهتر خواهد شد. بازدیدکنندگان بیشتر به افزایش فروش خدمات و محصولات نیز منجر میگردد. ما در این مقاله تلاش کردیم ضمن توضیح اهمیت بالابردن ورودی سایت، به چالش های افزایش ورودی گوگل در سال 2021 بپردازیم. امیدواریم این مطلب به شما کرده باشد. از زمانی که صرف مطالعه آن کردید؛ سپاس گزاریم.

رضا دایی حسینی

نویسنده در بلاگ کلیک اول

دیجیتال مارکتر و مشاوره کسب و کار متخصص بازاریابی با متدهای روانشناختی موبایل گرافر (عکاسی با موبایل) علاقه مند به روانشناسی

0 دیدگاه ثبت شده است.

در بحث و گفتگوی مربوط به این مطلب شرکت کنید!

آکادمی کلیک اول

دریچه ای به سوی آموزش های رایگان در فضای دیجیتال مارکتینگ

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

سئو و بهینه سازی

گوگل سرچ کنسول یا Google Search Console یکی از مهم ترین ابزارهای سئوی حرفه ای سایت است. شما با کمک این ابزار می توانید با گوگل ارتباط برقرار کرده و به درستی یا نادرستی عملکرد خود در مسیر بهینه سازی سایت پی ببرید.

26 دقیقه
آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

سئو و بهینه سازی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست..

46 دقیقه
آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست

آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست (Yoast)

دیجیتال مارکتینگ

یواست سئو (Yoast SEO) یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بهترین استانداردهای سئو و خوانایی برسانید.

25 دقیقه