یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث زیباسازی رابط کاربری سایت شما شود ، استفاده از چک باکس ها و دکمه های رادیویی جذاب در سایت می باشد. در این آموزش قصد داریم به معرفی یکی از کتابخانه های مفید در این زمینه بپردازیم.

استایل دهی زیبا و جذاب به چک باکس ها و دکمه های رادیوییReviewed by تینا صالحی فر on Jul 28Rating: 5.0

همانطور که پیش از این و در مقاله های دیگری نیز ذکر شده است ، رعایت نکات مهم در طراحی UX و UI ، از جمله مواردی هستند که بر روی رضایت کاربران و در نتیجه افزایش ترافیک سایت تاثیر مستقیمی می گذارند. هنگامی که تجربه های خوب و مفیدی از مشاهده سایت شما در ذهن بازدیدکنندگان به ثبت برسد ، باعث تبدیل شدن آن ها به کاربران همیشگی سایت شده و از آن جایی که هر مشتری راضی ، یک تبلیغ برای محصول و یا خدمات شما به حساب می آید ، می توانید انتظار کاربران بیشتری را در درازمدت برای سایت خود داشته باشید.

می دانیم که افزایش بازدید نیز در نهایت منجر به بهبود رتبه الکسا سایت شده و یکی از موارد مهم در سئو و بهینه سازی سایت می باشد. پس رعایت همین نکات ساده در طراحی ، می تواند باعث تحول کسب و کار اینترنتی شما باشد. یکی از مواردی که می تواند بر روی زیبایی سایت شما موثر باشد ، استایل دهی زیبا و جذاب به چک باکس ها و دکمه های رادیویی است. یک فرم زیبا می تواند باعث تعامل بهتر کاربران با سایت شده و درصد موفقیت سایت شما را افزایش دهد.

در این مطلب قصد داریم به یکی از کتابخانه های جذاب برای زیبا سازی چک باکس ها و دکمه های رادیویی ، یعنی pretty checkbox بپردازیم.

هنگامی که وارد این صفحه از سایت گیت هاب می شوید ، مشاهده میکنید که در ابتدا نحوه دانلود فایل برای شما نمایش داده می شود. البته می توانید با استفاده از نسخه CDN موجود در اینترنت ، بدون نیاز به نصب نیز از آن استفاده کنید. کافیست قطعه کد زیر را در قسمت head سایت خود قرار دهید:

حال می توانید طبق باکس های موجود و با اضافه کردن کلاس های گفته شده به تگ html ، چک باکس ها و دکمه های رادیویی جذابی را به سایت خود بیافزایید. به همین سادگی!