همانطور که می دانیم، مهمترین چالشی که همواره در مقابل مدیران سایت ها و متخصصان سئو قرار دارد این است که بتوانند بازدید سایت خود را افزایش دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می توان به کمک تولید محتوا، ترافیک سایت خود را ۱۰ برابر کنیم.

افزایش ترافیک به کمک تولید محتوا

این حقیقتی محض است که با تولید محتوای بهینه به راحتی می توانید ترافیک سایتتان را افزایش دهید. در این میان برخی از افراد دو هدف برای تولید محتوا دارند:

 • افزایش تعداد صفحات سایت یا به اصطلاح پر کردن سایت
 • بهبود رتبه الکسای سایت

اگر شما هم جزء افرادی هستید که هدفتان از تولید محتوا فقط این دو مورد است، به طور کلی دور تولید محتوا و هزینه برای این کار را خط بکشید. تولید محتوا فقط به جهت افزایش صفحات سایت یا بهبود رتبه انجام نمی شود. در پس راز و رمزهای پادشاه گوگل یا همان محتوا، فوایدی وجود دارد که در این مقاله به توضیح کامل آن می پردازیم. در این مقاله به طور کامل توضیح می دهم که چگونه با تولید محتوای بهینه ترافیک سایت را تا ۱۰ برابر افزایش دهید؟ همراه کلیک اول باشید.

هدف از تولید محتوا چیست؟

سایت های مختلف با اهداف و استراتژی های مختلف راه اندازی می شوند و شروع به فعالیت می کنند. برای مثال سایت های فروشگاهی با هدف افزایش فروش آنلاین شروع به تولید محتوا در مورد محصولات و خدماتی که به مشتریان و کاربران می دهند، طراحی و راه اندازی شده اند. در واقع هدف چنین سایت هایی این است که کاربران بیشتری در وهله اول وارد سایت شوند و محصولات را ببینند یا با خدمات و برندشان آشنا شوند و در ادامه هدفشان این است که این کاربران یا مشتریان بالقوه به مشتری بالفعل یا مشتری وفادار تبدیل شوند. در سایت های فروشگاهی در صورتی که تولید محتوا به صورت هدفمند و به اصطلاح تولید محتوای استراتژیک باشد، کاربران خرید اولشان را انجام می دهند و در صورت رضایت حتی چندین بار به سایت مراجعه می کنند و سایت را به عنوان مرجع و یک سایت مطمئن می شناسند.

هدف از تولید محتوا

برخی از سایت ها هم آموزشی هستند، مقالات شخصی یا مقالات معتبر مرتبط با حوزه کاری خودشان را منتشر می کنند و هدفشان افزایش بازدید از سایت یا به عنوانی افزایش ترافیک سایت است. در برخی موارد چنین سایت هایی برای درآمد زایی قسمتی از یک مقاله را منتشر می کنند و کاربران را تشویق می کنند برای خواندن ادامه مقاله روی یک لینک کلیک کنند و مقاله را بخرند. هدف هر دو سایت افزایش بازدید از سایت و افزایش ترافیک و در نهایت فروش و کسب سود است.

بیشتر بخوانید :  چگونه به کمک تولید محتوای ویدیویی به کسب و کار خود کمک کنیم؟

افزایش ۱۰ برابری ترافیک سایت با تولید محتوا

حتما شما هم با برخی سایت ها که تعداد زیادی مقاله و تعداد زیادی صفحه دارند، روبرو شده اید. این افراد با تولید محتوی تخصصی سعی دارند که بالاخره یک روزی سایتشان از طرف موتور جستجوی گوگل رتبه خوبی بگیرد. اما این که چگونه و با چه روشی را نمی دانند. چنین سایت هایی ممکن است پس از انتشار ۵۰ مقاله یکی از مقالات رتبه نسبتا خوبی بگیرد که این رتبه گرفتن هم احتمالا شانسی بوده و ترافیک مناسبی را وارد سایت کرده است.

سایت هایی وجود دارند که با انتشار چندین مقاله توانسته اند ترافیک و رتبه سایتشان را تا چند برابر افزایش دهند. اما چگونه؟ در ادامه تولید محتوای استراتژیک و هدفمند را برای شما توضیح می دهم.

علایق کاربران

علایق مخاطبتان چیست؟

بدیهی است که سایت شما مخاطبان و کاربرانی دارد که روزانه یا چندین بار در هفته به سایت شما سر می زنند، حتی صفحات مختلف سایت را می بینند. یکی از مطمئن ترین روشی که با استفاده از آن می توانید واکنش کاربران سایت را بررسی کنید، استفاده از نرم افزار آنلاین “سرچ کنسول گوگل” یا همان “گوگل وب مستر” قدیم است. با استفاده از این نرم افزار می توانید متوجه واکنش های مخاطبان مختلف شوید. برای مثال می توانید متوجه شوید که کاربران در کدام صفحه چقدر مانده؟ (Dwell time)، روی چه لینک هایی کلیک کرده؟ نرخ پرش (Bounce Rate) آن صفحه چقدر بوده است؟ چه کلماتی یا چه عبارتی را جستجو کرده تا وارد سایتتان شود؟ اطلاع از چنین واکنش هایی نشان می دهد که علایق مخاطبانتان چیست؟ کلیه علاقه مندیهای مخاطبانتان را جمع آوری و سپس یک لیست تهیه کنید تا بدانید اصلا برای چه کسانی و با چه موضوعاتی قرار است تولید محتوا کنید. برای مثال کسی که به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارد، به موضوعات زیر علاقه دارد:

 • دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 • یادگیری دیجیتال مارکتینگ چقدر زمان می برد؟
 • معنای چرخه عمر چیست؟
 • سر فصل های یادگیری دیجیتال مارکتینگ
 • و …

یا برای مثال مخاطبی که می خواهد سایت طراحی کند، دغدغه های زیر را دارد:

 • کدامیک از سیستم های مدیریت محتوا (CMS ها) بهتر است؟
 • طراحی سایت چقدر زمان نیاز دارد؟
 • افزونه های مهم وردپرس چیست؟
 • افزایش امنیت سایت های وردپرسی چگونه است؟
بیشتر بخوانید :  آموزش کامل روش های افزایش بازدید سایت از گوگل

هر کدام از این موضوعات می تواند زمینه تولید محتوای یک مقاله تخصصی و کاربردی باشد که ترافیک زیادی را به خود اختصاص دهد. و این یعنی تولید محتوای هدفمند.

عناوین جذاب و ترغیب کننده بنویسید

برای پرداختن به اهمیت تاثیر تولید محتوا با استفاده از عناوین جذاب، بهتر است که بدون تعارف بگویم: “تنها با دیدن عناوین ترغیب کننده ” رغبت به خواندن کل مقاله می کنند.  برخی کاربران حوصله خواندن کل مقاله با جزئیات را ندارند و به همین دلیل پیشنهاد می شود که از همان ابتدای کار عناوین چذاب بنویسید. از طرفی نوشتن عنوان جذاب یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در سئو سایت است. با نوشتن عناوین جذاب رتبه مقالات شما در نتایج جستجو افزایش می یابد و در نتیجه بیشتر دیده می شوید. عنوان خوب و ترغیب کننده باعث می شود که کاربر ترغیب شود که افراد بیشتری روی لینک سایت کلیک کنند و این دقیقا همان نتیجه ای است که هر مدیر سایت به دنبال آن است.

همزاد پنداری با مخاطب

با مخاطبان همزاد پنداری کنید

این حرف به زبان ساده یعنی خودتان را جای کاربران بگذارید. هنگام نوشتن مقاله خودتان را جای مخاطب بگذارید و قضاوت کنید آیا مقاله ای که می نویسید برای کاربر مفید است یا نه؟ آیا پاسخگوی همه سوالات احتمالی کاربر هست یا نه؟ تنها با پاسخ به همه سوالات کاربر باعث می شوید که مخاطب شما نخواهد به سراغ سایت دیگری برود و به اصطلاح باید کاری کنید که نرخ پرش سایت به شدت کم شود. منظور این است که فقط به ترافیک لحظه ای سایت رضایت ندهید و کاری کنید برای دفعات بعد هم به سراغ شما بیاند. برای مثال اگر سایت فروشگاهی یا آموزشی دارید، نمونه ای از سوالات قبلی کاربران گذشته را پاسخ دهید و آن را در جلوی دید کاربران جدید بگذارید؛ شاید این سوال کاربران جدید هم باشد. برای فروش توسط سایت فروشگاهی باید کامل و جامع و بدون شبهه همه ویژگی های محصول را توضیح دهید، حتی در برخی موارد عیوب محصول را بازگو کنید، محصولتان را با محصولات مشابه مقایسه کنید و نقاط قوت و نقاط ضعف را ذکر کنید.

کامل و جامع بنویسید

تجربه نشان داده مقالاتی که جامع و کامل هستند و همه جزئیات را به طور کامل توضیح می دهند و اصل مطلب را برای کاربر شفاف سازی می کنند، رتبه بهتری می گیرند. برای مثال در صورتی که موضوع مقاله در مورد طراحی سایت فروشگاهی است، باید به کلیه مواردی که در مورد سایت های فروشگاهی است، مثل افزونه ها، عوامل موثر در رضایت مشتری، تاثیر سرعت سایت در افزایش رضایت مشتری، تاثیر تجربه کاربری در بهبود سئو سایت و … را باید به طور کامل و جامع توضیح دهید. نوشتن چنین مقالاتی کاربر را مجاب می کند که شما را به عنوان یک مرجع بداند و نه تنها باعث افزایش ماندگاری کاربر در سایت می شود، بلکه برای دفعات بعدی نیز کاربر سایت شما را به صورت مستقیم و تنها توسط آدرس مستقیم سایت جستجو می کند. اکثر سئوکاران و کارشناسان تولید محتوا عقیده دارند مقالاتی که تعداد آن ها بیشتر از ۱۵۰۰ کلمه و حتی تا ۳۰۰۰ کلمه است، رتبه بهتری گرفته اند.

بیشتر بخوانید :  آشنایی با رایج ترین اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

مقالات جامع و کامل بنویسید

برای انتشار مقالات خساست نداشته باشید

برای افزایش آگاهی از برند و دیده شدن فقط به تولید محتوا در سایت خودتان اکتفا نکنید. مقالاتتان را در سایت های دیگر، در شبکه های اجتماعی مثل لینکدین، توئیتر، اینستاگرام، تلگرام و … منتشر کنید. امر خیلی مهم در تولید محتوا این است که چند نفر مقالات شما را دیده اند و به اشتراک گذاشته اند. به اشتراک گذاشتن مقالات در شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی روی افزایش ترافیک سایت دارد. برای مثال زمانی که قسمتی از مقاله تان را در سایت یا شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک می گذارید، می توانید از کاربران بخواهید که برای خواندن ادامه مقاله به سایت شما مراجعه کنند یا روی لینک کلیک کنند؛ و این یعنی همان افزایش ترافیک سایت. موتور جستجوی گوگل نیز به اشتراک گذاری توسط کاربران دیگر اهمیت می دهد.

سخن پایانی

کلیه مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره شد، راه کارهایی است که به صورت عملی در سایت کلیک اول اجرا شده است. با تولید محتوای هدفمند و انتشار ۲ الی ۳ مقاله هدفمند و برای مخاطبان خاص باعث می شوید که برای کاربران مزیت افزوده ایجاد، آن ها را به سایتتان پایبند کنید تا در نهایت ترافیک سایت افزایش یابد. امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. سوالات خود پیرامون تولید محتوا را از ما بپرسید.