در گذشته و طی مقالاتی ، با اهمیت تجربه کاربری یا همون UX آشنا شدیم و حال که ضرورت ایجاد وب سایت را شناختیم ، نوبت به بررسی نیازهای مخاطبان و مشتریان سایت می رسد.

در این مطلب میخواهیم به جنبه های مختلف طراحی و تکنولوژی های طراحی وب سایت تاکید کنیم و نیازهای مخاطبان را در نظر میگیریم. بایستی توجه داشته باشید که تحمیل نمودن نظرات شما به دیگران در هنگام طراحی ، باعث ایجاد صفحاتی نامناسب ، لینک هایی بدون استفاده برای اکثر کاربران (به جز افراد متخصص) و همینطور طولانی شدن زمان دانلود می شود. قبل از طراحی سایت ، ابتدا باید مشخص کنید نیازهای مخاطبان شما چیست و از طرح ، محتوا و نحوه کارکرد سایت چه انتظاراتی دارند. توجه به نیاز مخاطبان می تواند باعث بازخورد بسیار بهتری نزد کاربران سایت باشد. همین مسئله باعث افزایش ترافیک سایت شده و در دراز مدت بر روی سئوی سایت و همچنین بهبود رتبه الکسا بسیار موثر می باشد.

برای این کار می توانید با اشخاص  مرتباط گفتگو کرده و همچنین تا جایی که بودجه شما اجازه می دهد ، بر روی گروه های مختلف مخاطبین سایت تحقیق و بررسی انجام دهید. لازم نیست تمام نظرات مخاطبین را اعمال کنید (چون مسلما افراد مختلف ممکن است دارای نظرات متضادی نیز باشند که رعایت تمامی آن ها امکان پذیر نیست.) اما تلاش کنید تعدادی از نظرات مشترک را که از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند ، در نظر بگیرید.

این مسئله می تواند در مبحث بسیار مهمی به نام دیجیتال مارکتینگ ، از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و باعث هدفمندی بهتر فعالیت های آتی سایت شما شود.

بررسی گروه های مختلف کاربران

به طور مثال اگر مخاطبان شما طراحان هستند ، باید در نظر داشته باشید که این افراد از مانیتورهایی با دقت تصویر بالا استفاده می کنند. همچنین تعداد رنگ هایی که در مانیتورهای خود می بینند ، زیاد است. پس بنابراین باید دقت داشته باشید که براساس نیاز آن ها ، طراحی خود را انجام دهید. اما اگر بازدیدکنندگان سایت شما افراد تجاری هستند ، باید به خاطر داشته باشید که تعداد زیادی از آن ها از موبایل برای مشاهده و پیمایش سایت استفاده می کنند و همچنین مانیتورهای آن ها نیز از دقت پایین پیکسلی مانند ۱۲۸۰ در ۷۶۸ می باشد.

بیشتر بخوانید :  طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری (UI و UX) چیست؟

مسئله مهم دیگری که در بررسی نیازهای مخاطبان باید بدان توحه داشته باشید ، مرورگرهایی است که کاربران شما از آن استفاده می کنند. با اینکه استانداردهای وب تا حد زیادی باعث ایجاد سایت هایی یکپارچه شده است ، اما هنوز مرورگها مشکلات غیرقابل پیش بینی ایجاد می کنند. بنابراین همواره توجه داشته باشید که که کدام مرورگر ها در بین کاربران سایت شما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و صفحات سایت خود را در آن مرورگر ها مورد آزمایش و بررسی قرار دهید.

البته گاهی ممکن است به چنین آماری دسترسی نداشته باشید و یا نتوانید آنچه که مرسوم است را بیابید. در چنین مواقعی استفاده از یک آمارگیر مفید در سایت که اطلاعات مرورگر را نیز در اختیار شما قرار می دهد ، یک راهکار مناسب است. البته در سایت زیر می توانید آمار مناسبی در مورد مرورگرها در سراسر جهان به دست آورید.

http://www.upsdell.com/BrowserNews

اما توجه داشته باشید آماری که به صورت آنلاین می بینید ، دقیق یا قطعی نیستند. اما می توانند نمونه ای مفید باشند که به شما تعداد مرورگرهای مورد استفاده را نمایش می دهد. شما باید کاربرد مرورگرها را بررسی کنید و بر اساس نتایج به دست آمدخ ، طراحی خود را روی آن مرورگر خاص انجام دهید. تا زمانی که از تفاوت های مرورگرهای مختلف آگاهی داشته باشید ، کار شما “یکبار طراحی ، استفاده همیشگی” می باشد. البته شما باید سایت های خود در مرورگرهای مختلف آزمایش کنید تا از صحت کارکرد آن ها در تمامی مرورگرها اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید :  نحوه انتخاب کلمات کلیدی برای گوگل ادوردز