بسیاری از مدیران وب سایت ها علاقه دارند سایت خود را در سایت الکسا (Alexa) به ثبت برسانند. منظور از ثبت سایت ، تایید مالکیت شما بر سایت در الکساست. این مسئله دارای مزایایی زیادی است که در ادامه قصد داریم تعدادی از آن ها را برشماریم.

بهبود رتبه و مزایای ثبت سایت در الکساReviewed by پریا سهیلی زاده on Dec 20Rating: 5.0

پیش از این آموختیم که الکسا چیست و چه از معیارهایی برای سنجش وب سایت های مختلف استفاده می کند. حال روش های بهبود جایگاه در الکسا و مزایای ثبت سایت در الکسا را برخواهیم شمرد.

هر وب سایتی را می توان با صرف هزینه های بالا به رتبه های برتر رساند. البته که این کار به هیچ عنوان مقرون به صرفه نخواهد بود. هنر آن است که سایت به گونه ای طراحی و مدیریت شود که بتوان آن را با صرف هزینه ای اندک برای تبلیغات به رتبه های برتر رساند. البته ملاک اصلی رسیدن به رتبه های بالا نیست ، بلکه چیزی که مهم تر از آن است نگهداری آن می باشد. تعدادی از روش هایی که می توانید به وسیله آن ها ، رتبه الکسای سایت های خود را بهبود بدهید در ادامه معرفی خواهند شد.

رعایت عوامل موثر در الکسا

پیش از این در مطلبی از معیارهای رتبه بندی الکسا نوشتیم. بدیهی است که رعایت این عوامل ، تاثیر بسیار مثبتی در رتبه الکسای سایت شما گذاشته و باعث بهبود شرایط کسب و کار اینترنتی و اعتبار شما خواهد شد.

استفاده از تولبار الکسا

یکی از امکاناتی که سایت الکسا در اختیار کاربران قرار می دهد ، یک extension برای مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس می باشد. تمامی کاربرانی که از این تولبار استفاده می کنند ، می توانند در رتبه الکسای سایت هایی که مشاهده می کنند ، تاثیر مثبت بگذارند. از آن جایی که سایت الکسا در حالت عادی ، دقت چندانی نداشته و آمارها را به صورت نسبی و تخمینی محاسبه می کند ، نمی تواند آمار مناسب و درستی را از بازدیدها و ورودی های سایت های مختلف ارائه دهند. اما هنگامی که کاربران از تولبار الکسا استفاده می کنند ، این آمار به صورت دقیق حساب شده و باعث تاثیر مثبت در رتبه الکسا می شود.

ثبت سایت در الکسا

یکی دیگر از عواملی که باعث محاسبه دقیق و درست آمار بازدید و ورودی های سایت شما می شود و می تواند تاثیر خوبی در رتبه سایت شما بگذارد ، ثبت سایت در الکسا است. در این حالت شما باید با خرید یکی از پلان های تعیین شده توسط الکسا ، سایت خود را درون الکسا به ثبت رسانده و کد تائیدیه آن را درون سایت خود قرار دهید. پس از آن ، الکسا آمار بازدید دقیق و بسیار کاملی در اختیار شما قرار می دهد و مزایای فراوانی دارد که به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

برخی از مزایای ثبت سایت در الکسا

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که امکان ثبت رایگان سایت در الکسا وجود ندارد. شما با خرید پلان های غیر رایگان الکسا ، می توانید خود را به عنوان صاحب سایت مربوطه تعیین کرده و از مزایای زیر بهره مند شوید:

  1. امکان تعیین عنوان ، توضیحات ، لوگو و لینک (با کلمه کلیدی دلخواه) برای سایت، که در صفحه مربوط به سایت شما در الکسا نمایش داده خواهد شد.
  2.  تعیین کشور هدف شما برای جذب بازدیدکننده و رتبه بندی سایت ثبت شده در آن کشور، در حالت عادی سایت الکسا با توجه به آمار بازدیدکنندگان، شما را در کشوری که بیشترین بازدیدکننده را از آن دارید رتبه بندی خواهد کرد.
  3. دسترسی به داشبورد جهت مشاهده آمار سایت، شامل بازدیدها با تفکیک موبایل و دسکتاپ ، ورودی های سایت و …
  4. امکان نمایش تعداد آی پی ها و بازدیدهای روزانه و ماهانه سایت در صفحه اصلی مربوط به سایت در الکسا
  5. امکان نمایش دقیق رتبه و بهیود رتبه الکسا
  6. نمایش دقیق ورودی های سایت و محاسبه تعداد لینک ها

علاوه بر موارد فوق که از نتایج ثبت سایت در اکسا هستند، استفاده صحیح از هرکدام و بهره گیری از این امکانات موجب پیشرفت سریع تر سایت شما در مقایسه با رقبا و کسب رتبه های بهتر خواهد شد.

جهت ثبت سایت خود در الکسا از این لینک استفاده کنید.