بسیار پیش می آید که کاربران کلیک اول در هنگام سفارش افزایش ورودی گوگل ، با این سوال مواجه می شوند که چگونه می توان از حضور سایت خود در بین ۱۰۰ سایت نخست گوگل اطمینان حاصل آورد؟ با ما همراه باشید تا با تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل بیشتر آشنا شویم.

آموزش تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگلReviewed by علی شانه ساز on Jan 23Rating: 5.0

برای اینکه بتوانید سفارش خرید ورودی گوگل خود را با کلمه کلیدی درست تکمیل کنید ، بایستی ابتدا اطلاعات مناسبی در مورد نحوه استفاده از تنظیمات جستجوی پیشرفته در گوگل آشنا شوید.

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل چیست؟

به وسیله تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل می توان تغییرات دلخواه را در نتایج جستجو به وجود آورده و این نتایج را بر اساس گزینه های دلخواه خود شخصی سازی کرد. این موارد که در ادامه به آنها اشاره می شود ، می تواند کمک شایانی در سرعت بخشیدن به عملیات جستجو داشته باشد.

برای دسترسی به این تنظیمات کافی است پس از ورود به گوگل و جستجوی کلمه کلیدی خود ، از قسمت setting ، گزینه search setting را انتخاب نمایید تا پنجره مربوطه برای شما به نمایش درآید.

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل

Safe Search Filters

از قسمت Safe Search Filters می توان تعیین نمود که تصاویر نامناسب یا صریح از نتایج جستجوی گوگل حذف شود. این فیلتر صددرصد دقیق نیست ، اما به شما کمک می کند تا بیشترین محتوای نامرتبط را نتایج گوگل حدف نمایید.

با انتخاب گزینه Turn on SafeSearch می توانید این تغییرات را به وجود بیاورید.

Results per page

گزینه Results per page این امکان را در اختیار ما قرار می دهد که تعداد نتایج نمایش داده شده در هنگام جستجو را مشخص نمایید. حالت پیشفرض بر روی ۱۰ می باشد که عملیات جستجو را سریعتر انجام می دهد. با تغییر این مقدار بر روی اعداد ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ و ۱۰۰ می توانید تغییرات مدنظر خود را اعمال نمایید. از آن جایی که گوگل امکان نمایش بیش از ۱۰۰ نتیجه را در اختیار کاربران قرار نمی دهد ، کلیک اول نیز در سفارش خرید ورودی گوگل خود تنها می تواند سفارش سایت هایی را تائید کرده که با کلمه کلیدی مورد نظر در بین ۱۰۰ سایت نخست گوگل قرار داشته باشد.

روش دیگری که می توانید ۱۰۰ سایت نخست گوگل را مشاهده نمایید ، استفاده از لینک زیر می باشد:

https://www.google.com/search?num=100&q=کلیک اول

در این حالت تنها کافیست به جای کلمه کلیک اول ، کلمه کلیدی مدنظر خود را قرار داده تا ۱۰۰ سایت نخست گوگل را مشاهده نمایید. حال با فشردن کلیدهای ctrl+f و جستجوی سایت خود ، به سرعت می توانید از وجود آن در میان ۱۰۰ نتیجه جستجوی گوگل اطمینان حاصل کنید.

Private results

 انتخاب گزینه نتایج خصوصی به گوگل کمک می کند محتوای مناسب تری برای شما پیدا نماید. از طریق این لینک می توانید توضیحات بیشتری را در این مورد مطالعه نمایید.

Where results open

با انتخاب گزینه Open each selected result in a new browser window می توانید تعیین نمایید که با کلیک بر روی هر سایت ، در پنجره جدید باز شود. این گزینه معادل ویژگی “target=”blank در زبان HTML می باشد.

Search history

هنگامی که با اکانت Gmail خود در مرورگر لاگین باشید ، گوگل نتایج جستجوهای شما را در حافظه مرورگر ذخیره می کند. در این حالت هنگامی که با جستجوی یک کلمه کلیدی وارد سایت موردنظر خود شوید ، گوگل این ورودی را به خاطر سپرده در دفعات بعد ، سایت مذکور را در جایگاه بالاتری نسبت به سایت های دیگر دیگر نمایش می دهد.

این مسئله نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که کاربران کلیک اول در سفارش افزایش ورودی گوگل با آن مواجه می شود. به این صورت که گوگل سایت آن ها را نسبت به سایت های دیگر در جایگاه بهتری نمایش می دهد. درحالی که ممکن است به مرور زمان ، سایت آن ها از نتایج گوگل خارج شده باشد. برای حل این مشکل ، دو راه وجود دارد:

روش اول این است که با کلیک بر روی لینک search history در این قسمت ، وارد تنظیمات مربوط به تاریخچه نتایج گوگل شوید.

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل

در این صفحه می توانید اطلاعات کاملی از تمامی جستجوهایی را که به وسیله مرورگر خود (و با یک اکانت Gmail) انجام داده اید را به تفکیک روز مشاهده نمایید. آموزش نحوه کار با تاریخچه گوگل از حوصله این بحث خارج است و در مطلب دیگری بدان خواهیم پرداخت. اما گزینه ای که باید مدنظر قرار دهید ، Delete activity by می باشد که به کمک آن می توانید تاریخچه مرورگر خود را حذف نموده و نتایج حستجو را به صورت واقعی مشاهده نمایید.

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل

از قسمت Delete by date ، می توانید مشخص نمایید که فعالیت های امروز ، دیروز ، ۷ روز گذشته ، ماه گذشته ، کل فعالیت ها و یا یک بازه زمانی دلخواه حذف شود. از فیلد بعدی برای تعیین اینکه که کدام فعالیت ها باید حذف گردد ، استفاده می شود. فعالیت هایی که در این قسمت قرار دارند ، شامل تبلیغات گوگل ، گوگل آنالیتیکس ، جستجوی تصاویر ، نقشه گوگل ، جستجوی معمولی ، جستحوی ویدیو و یوتیوب می باشند.

در نهایت با انتخاب گزینه های دلخواه و کلیک بر روی دکمه DELETE می توانید تاریخچه گوگل مرورگر خود را حذف نمایید.

روش دوم اما استفاده از گزینه Private window در مروگرهای Firefox و Microsoft Edge و یا گزینه Icognito window در مرورگر گوگل کروم می باشد. بدین منظور می توان پس از بازنمودن پنجره مرورگر ، منوی سه خط موجود در بالا سمت راست مرورگر را بازنموده و گزینه موردنظر را انتخاب نمایید. حال یک پنجره برای شما نمایان می شود که می توانید عملیات جستجو رو به وسیله آن انجام دهید. هرآنچه که در این پنجره جستجو کنید ، بدون هیچگونه Catch و History اعمال شده و نتیجه ای است که برای تمامی کاربران به طور یکسان نمایش داده می شود.

Region Settings

به کمک گزینه آخر موجود در صفحه Search settings می توانید موقعیت جغرافیایی جستجو را مشخص نموده و عملیات سرچ را بر اساس یک کشور دلخواه تنظیم نمایید. به کمک گزینه Show more می توانید به لیست تمامی کشورها دسترسی داشته باشید.

در نهایت با انتخاب دکمه Save ، تغییرات موردنظر خود را ذخیره نمایید.

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل به همین موارد ختم نمی شود. در آموزش دیگری نیز به تشریح قسمت های دیگری از این امکانات خواهیم پرداخت.