در این مقاله از کلیک اول به تاثیر ترافیک وبسایت بر میزان فروش میپردازیم. اگر شما هم به این مطلب علاقه مند هستید؛ با ما همراه شوید.

یکی مهمترین پارامترهایی که موفقیت یک وبسایت را نشان میشود؛ عدد مربوط به ترافیک سایت ها است. گرچه میتوانیم بگوییم داشتن سهم بزرگی از ترافیک سایت برای هر مدیر سایتی خوشایند است؛ با این حال کیفیت ترافیک دریافتی از کمیت آن به مراتب مهمتر است. هرچقدر هم که عملکرد شما مطلوب باشد. اگر نتوانید میزان قابل توجهی از ترافیک را در بازاریابی آنلاین به سایت خود جذب کنید؛ فروش بالایی را تجربه نخواهید کرد و خواه ناخواه کسب وکار شما با شکست مواجه خواهد شد.

در این مقاله از کلیک اول به تاثیر ترافیک وبسایت بر میزان فروش میپردازیم. اگر شما هم به این مطلب علاقه مند هستید؛ با ما همراه شوید.

تفاوت کمیت و کیفیت ترافیک جذب شده در وبسایت

ترافیک سایت به مجموعه کاربرانی اشاره دارد که برای بازدید، وبسایت و صفحات شما را انتخاب کرده اند. ترافیک ورودی هر سایت را بر اساس تعداد بازدید می سنجیم.

همانطور که در بالا اشاره کردیم؛ پارامتر ترافیک سایت ها، در تعیین میزان موفقیت بسیار موثر است. اگر به دنبال انجام فعالیتی موثر و حرفه ای در فضای اینترنت هستید؛ باید قادر باشید کاربران را به حضور در سایت خود ترغیب کرده و در همین فضا نگهدارید.

امروزه مفهوم بازاریابی آنلاین بدون استفاده از راهکارهایی که به جذب ترافیک بیشتر منجر شود؛ کاملا بی معناست!

تصور کنید صاحب یک فروشگاه فوق العاده هستید که هیچ مشتری از آن بازدید نمیکند. این مسئله به تنهایی ناامید کننده است و در طولانی مدت، به کسب وکار شما آسیب زده و حتی میتواند مسیر حرفه ای شما را منحرف کند.

هنگامی که تصمیم گرفتید در فضای اینترنت به فعالیت بپردازید؛ بازدیدکنندگان همان مشتریانی هستند که بودنشان برای ادامه کسب وکار شما حیاتی ست. با اینحال هر بازدیدکننده ای به درد شما نمیخورد! گرچه به طور کلی داشتن بازدید از نداشتن آن بهتر است، ولی با اینحال جذب بازدیدکنندگان هدفمند از اهمیت بیشتری برخوردار است. اجازه دهید این مفهوم را روشنتر و ساده تر بیان کنیم. فرض کنید تعداد زیادی مشتری به فروشگاهتان سرازیر میشوند و بی هدف فضا را اشغال کرده و بدون آنکه خرید کنند؛ خیلی سریع محیط را ترک میکنند. شما ترجیح میدهید تعداد زیادی بازدیدکننده بی هدف داشته باشید یا تعداد معقولی مشتری واقعی؟؟؟ این مثال همان مفهومی ست که در مورد تفاوت کمیت و کیفیت ترافیک سایت ها بیان کردیم.

بیشتر بخوانید :  کاربرد جدول در ساختار صفحه وب

تفاوت کمیت و کیفیت ترافیک جذب شده در وبسایت

اهمیت ترافیک هدفمند

مفهوم ترافیک هدفمند با ترافیک سایت ها متفاوت است. در مبحث بازاریابی وبسایت، اگر به نوع ترافیکی که جذب میکنید؛ اهمیت ندهید، از همان ابتدا استراتژی خود را شکست خورده فرض کنید!

ترافیک هدفمند برای مدیران وبسایت همان سکوی اولی است که برای درخشش خود نیاز دارند. تمام مدیرانی که میخواهند به نتیجه خوبی از فروش خدمات و محصولات خود در وب سایتشان دست پیدا کنند؛ به ترافیک هدفمند اهمیت ویژه ای میدهد. در غیر این صورت ناچارند وب سایتشان را در تاریکی فضای اینترنت بدون هیچ بازدیدکننده ای رها کنند.

کاربران به هر روشی که به سایت شما جذب شوند؛ تنها در صورتی حاضر به ماندن در این فضا خواهند بود که شما دامنه نیازهای آنان را پوشش دهید. اگر کاربران سرنخ اطلاعاتی که به دنبال آن هستند؛ در سایت شما پیدا نکنند؛ خیلی زود وبسایت را ترک کرده و منجر به افزایش نرخ پرش خواهند شد. البته طراحی سایت زیبا هم میتواند تا حدی کاربر را در سایت نامرتبط ماندگار کند.

تفاوت های بین ترافیک وب سایت بی هدف و هدفمند

ترافیک سایت ها به دو دسته هدفمند و بی هدف تقسیم میشود. منظور ما از ترافیک بی هدف، ترافیکی ست که از طرف بازدیدکنندگان جذب شده از طریق  تبلیغات کلی و سایت های نامرتبط به دست می آورید. در این نوع ترافیک همانطور که از نامش پیداست، کخاطبان شما کاملا بی هدف هستند و احتمالا از طریق سایت هایی که از طریق تبلیغات کلیکی، اقدام به جذب ترافیک میکنند؛ شما را کاملا اتفاقی انتخاب کرده اند. بنابراین طبیعی ست که تعداد کثیری از آنها به خدمات و محصولات شما علاقه ای نداشته و خیلی سریع سایتتان را ترک کنند.

در مقابل ترافیک هدفمند، افرادی به سایت شما روانه میکند که به استفاده از خدمات شما و خرید محصولاتتان علاقه مندند. این افراد کاملا براساس علاقه و اهداف شخصی به سایت شما جذب شده و حضورشان فراتر از یک عدد است.

احتمالا الان کاملا با مفهوم ترافیک هدفمند و بی هدف آشنا شده و اهمیت جذب ترافیک هدفمند را درک خواهید کرد.

اگر شما یک سایت فروشگاهی با موضوع فروش تجهیزات نقاشی داشته باشید؛ دوست ندارید هزار نفر بازدیدکننده غیرعلاقه مند به هنر و نقاشی داشته باشید. برای شما جذب صدنفر بازدیدکننده واقعی بهتر از جذب هزار بازدیدکننده بی هدف است.

ترافیک سایت ها به صورت هدفمند در رتبه بندی سایت ها و فاکتورهای مرتبط با سئو نیز اثرگذار است.

بیشتر بخوانید :  ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی چیست؟

تفاوت های بین ترافیک وب سایت بی هدف و هدفمند

تاثیر ترافیک هدفمند وبسایت در سئو

گوگل برای سایت هایی که ترافیک خود را از طریق جستجو کلمات کلیدی در مرورگر و یا جستجو مستقیم آدرس سایت بدست آورده اند؛ ارزش ویژه ای قائل است. این امر به بهبود conversion rate نیز می انجامد.

یکی دیگر از فاکتورهای بهبود سئو، توانایی یک سایت در گرفتن بک لینک است. اگر سایت شما از ارزش محتوایی خوبی برخوردار باشد؛ بازدیدکنندگان هدفمند مطالب شما را در بستر شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک میگذارند. و به هدایت ترافیک بیشتر و ایجاد بک لینک کمک میکنند. برای این کار نیازی نیست کار فوق العاده ای انجام دهید؛ کافیست خواسته های مخاطب را در نظر بگیرید و به آن پاسخ دهید.

در ترافیک غیرهدفمند، این امتیاز وجود نخواهد داشت. چرا که بازدیدکنندگان به موضوع و هدف سایت شما علاقه ای ندارند. بنابراین نه تنها خود حاضر به ماندن بیشتر در بستر سایت شما نیستند، بلکه تمایلی به اشتراک گذاری مطالبتان با دیگر مخاطبین نخواهند داشت.

مزیت بزرگ هدایت ترافیک هدفمند در فرآیند بازاریابی آنلاین، کسب سود سراشار از فروش به مشتریان واقعی است. که به هیچ عنوان از طریق ترافیک غیرهدفمند بدست نخواهد آمد.

ترفندهای جذب ترافیک هدفمند برای وبسایت:

در این بخش چند ترفند را برای جذب ترافیک معرفی می کنیم.

ایجاد یک لیست

لیستی ساده ایجاد کنید. این لیست شامل مجموعه افرادی ست که به مطالب و خدمات شما علاقه مند هستند. شما میتوانید از این لیست جهت پیشبرد اهدافی که برای سایتتان در نظر گرفته اید؛ استفاده کنید.

کسب لینک های یک طرفه

داشتن لینک های یکطرفه از سمت وبسایت های معتبر، مرتبط و دارای رتبه بندی بالا، راهی مطمئن جهت رشد و بهبود سئوی سایت شما خواهد بود. این روش برای گوگل نیز خوشایند است و به آن به عنوان ضمانتی برای افزایش اعتبار سایت شما نگاه میکند.

نوشتن مقاله

تولیدمحتوای مناسب و نوشتن مقاله، یکی از استراتژی های مناسب وبسایت شماست. این موضوع میتواند ترافیک سایت ها را افزایش داده و به جذب کاربران هدفمند بیانجامد. مقالات میتواند موضوعات مختلفی داشته باشد. معمولا موضوع مقالات یا موضوع مورد علاقه، هدفمند و مرتبط با وبسایت است یا میتواند بر اساس کلمات کلیدی مرتبط طراحی شده باشد.

شما میتوانید در متن مقالات خود کلمات کلیدی را لینک کرده و برای کاربرانتان امکان کلیک کردن فراهم کنید. این مسئله کاملا مورد پسند گوگل است و در بهبود سئو اثر دارد.

بیشتر بخوانید :  چگونه تبلیغات اینترنتی موثری داشته باشیم؟

ترفندهای جذب ترافیک هدفمند برای وبسایت- ترافیک سایت ها

اطلاع از اهداف مخاطب

در بحث افزایش فروش و جذب ترافیک سایت ها، بسیار مهم است که بدانیم مخاطب ما از چه کلمات کلیدی برای جستجوی محصولات ارائه دهنده شما استفاده میکند. از اهداف مخاطب خود غافل نشوید و این موضوع را در سراسر سایت خود درنظر بگیرید. اگر بتوانید اهداف کاربر را تشخیص داده و به درستی پوشش دهید؛ کاربران هدفمند را جذب کرده و وفادار خواهید کرد.

بهینه سازی وب سایت

جذب ترافیک سایت ها به صورت هدفمند، شاه کلید بازاریابان آنلاین در افزایش فروش برای وبسایت های بهینه سازی شده است. وبسایت های سئو شده به ایجاد مطالب مرتبط و مناسب در قالب مقالات منجر میشوند. اینکه شما در این راستا تلاش کنید. و بک لینک های مرتبط جذب نمایید؛ باعث میشود که سایتتان را در بالای نتایج جستجو مشاهده کنید. و رتبه بندی بهتری را تجربه نمایید. این امر باعث میشود جریان ترافیک هدفمند زیادی به سمت شما روانه شود.

بهینه سازی وب سایت - ترافیک سایت ها

جمع بندی

همانطور که متوجه شدید؛ جذب ترافیک هدفمند در افزایش نرخ فروش بسیار موثر و کارآمد است. یکی از انتظاراتی که ما در مورد ترافیک هدفمند وب سایت از موتورهای جستجو داریم؛ ایجاد یک چشم انداز با کیفیت و البته رایگان برای وب سایت است.

در واقع ما میخواهیم که وبسایتمان توانایی ترویج محصولات و خدماتمان را داشته باشد. و بتواند برندمان را برای مخاطبین هدف معرفی کند. مخاطبان هدفمند، همان مشتریان بالقوه ای هستند که به افزایش فروش و بهبود جایگاه سایت کمک میکنند.

شما در این مسیر با رقبای زیادی در حال نبرد هستید. حتی اگر به رقابت علاقه مند نباشید؛ باید بتوانید به گونه ای ظاهر شوید که مشتریان زیادی را به سمت سایت خود روانه کنید. و نرخ تبدیل خوبی را بدست آورید.

در این مقاله از کلیک اول به تاثیر ترافیک وبسایت بر میزان فروش پرداخیتم. همچنین توضیح دادیم که تفاوت های بین ترافیک هدفمند و ترافیک بی هدف چگونه است. و چه اثری بر سئوی سایت دارد.

امیدواریم این مقاله در راستای پوشش سوالات شما کاربران گرامی موثر بوده باشد. قطعا خوشحال میشویم که نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با موضوع این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

از زمانی که برای مطالعه صرف کردید؛ سپاس گزاریم.