در صورتی که شما تمایل داشته باشید در رابطه با بهبود جایگاه سایت در گوگل اقدام جدی به عمل آورید ، باید بدانید که می توانید از طریق در نظر گرفتن راهکارهای اصولی این موقعیت را برای وب سایت خود فراهم آورید. بر این اساس ضروری است راجع به نکات مهم و کاربردی جهت بهبود رنک گوگل برای سایت خود اطلاع کافی پیدا کنید. با کلیک اول همراه باشید تا در ادامه به مهم ترین موارد این راهکارها اشاره کنیم.

بهبود جایگاه سایت در گوگل یکی از مهمترین مواردی است که مدیران سایت ها همواره با آن دست و پنجه نرم می کنند. وب سایت شما هر نوع خدمات و یا محصولاتی را که در اختیار کاربران و مشتریان خود ارائه دهد ، تا زمانی که با کلمات کلیدی مرتبط در نتایج گوگل از جایگاه مناسبی برخوردار نباشد ، نمی تواند موفقیت تضمین شده ای برای آن متصور شد. گوگل یک مکان تبلیغاتی رایگان و بسیار موثر برای سایت شماست که به مانند یک ویترین ، سایت شما را در سراسر جهان معرفی می نماید.

از طرفی بهبود جایگاه سایت در گوگل ، مفیدترین راه تبلیغاتی برای یک سایت به شمار می رود و بیشترین بازخورد را در اختیار شما قرار می دهد. روش هایی مثل تبلیغات متنی ، بنری و … ممکن است کاربرانی را به صورت اتفاقی و یا از روی کنجکاوی روانه سایت شما کند ، اما کاربری که از گوگل روی لینک سایت شما کلیک کند ، مطمئنا به دنبال محصول یا خدمت شماست.

در ادامه به بررسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که با رعایت آن ها ، می توانید تاثیر مثتی در سئوی سایت خود ایجاد کرده و باعث افزایش ورودی گوگل سایتان شوید:

ارزیابی رتبه فعلی سایت

برای این که بتوانید رنک وب سایت خود را بهبود ببخشید بهتر است در ابتدا وضعیت فعلی سایت خود را ارزیابی کنید. ابزارها و منابع گوناگونی به منظور ارزیابی رنک وب سایت ها موجود است که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

ارزیابی پارامترهای مهم

مرحله بعدی به منظور بهبود جایگاه سایت در گوگل آن است که یک سری از پارامترهای مهم وب سایت خود را ارزیابی کنید تا مطلع شوید که چه فاکتورهای دیگری را نیاز است بهبود دهید. چند پارامتر مهم در این رابطه عبارتند از: ترافیک ارگانیک، نرخ تبدیل ترافیک ارگانیک و رتبه بندی کلمه کلیدی برای کلمه تجاری.

بیشتر بخوانید :  مزایای طراحی سایت با استفاده از وردپرس چیست؟

اطمینان از موبایل فرندلی بودن وب سایت

گوگل وبمستر در سال ۲۰۱۷ اعلام نمود صفحاتی که محتوایشان در زمانی که کاربران از دسکتاپ به تلفن همراه روی می آورند قابل خواندن نباشد نمی توانند رنک بالایی را از دیدگاه گوگل به خود اختصاص دهند. شما می توانید با استفاده از ابزارهایی که در این خصوص موجود است از موبایل فرندلی بودن سایت خود مطلع شده و چنانچه لازم باشد بهینه سازی سایت خود را مطابق موبایل اجرا نمایید.

مشخص کردن و بهبود جریمه های فعلی

پس از آن که یک سری از پارامترهای مهم را مورد ارزیابی قرار دادید نوبت آن است که وب سایت خود را به صورت بسیار جزئی تر بررسی نمایید تا اگر از سمت گوگل پنالتی وجود داشته باشد آن را مشاهده کرده و برطرف نمایید. این موضوع به آن علت بااهمیت است که هیچ راهی به منظور ارتقا و لینک سازی به شکلی مناسب برای آن دسته از وب سایت هایی که به لحاظ فنی سالم محسوب نمی شوند وجود ندارد. یکی از روشهایی که می توانید در راستای بهبود جایگاه سایت در گوگل از طریق آن پنالتی سایت خود را مشخص نمایید چک کردن لینک های داخلی و خارجی و بهره گیری از انکر تکست های متنوع است.

رفع جریمه گوگل

بهره گیری از تبلیغات Native برای بهبود رنک محتوا

تا مدت زمان طولانی تبلیغات Native و سئو دو روش تبلیغاتی مجزا بودند اما امروزه هر دوی آنها در کنار همدیگر به منظور بهبود پیدا کردن استراتژی بازاریابی محتوایی بیش از پیش موثر خواهند بود. شمار زیادی از کسب و کارها این دو راهکار ارتقای محتوا یعنی تبلیغات نیتیو و سئو را در کنار هم می بینند اما با توجه به تفاوتهای موجود در اجرای این دو روش شاهد آن هستیم که یک همپوشانی و ارتباط میان این دو ایجاد شده است و از این طریق می توانند یکدیگر را تکمیل نمایند. شما می توانید اطلاعات لازم در رابطه با نحوه اجرای تبلیغات همسان را از منابع موجود کسب نموده و از آنها در جهت بهبود جایگاه سایت در گوگل استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید :  سیر تا پیاز سئوی خارجی سایت

بهبود سئوی سایت با سرچ کلمات کلیدی

در نظر داشته باشید که به منظور بهبود جایگاه سایت در گوگل باید سئوی داخلی سایت خود را به صورت اصولی بهبود ببخشید. یکی از مهم ترین موارد سئوی داخلی سایت سرچ صحیح کلمات کلیدی است که شما از طریق توجه به موارد زیر می توانید این کار را انجام دهید:

  • متوجه شوید کاربران از طریق سرچ چه کلماتی به سایت شما دسترسی پیدا می کنند.
  • بر روی رقبای خود متمرکز شوید.
  • آن دسته از کلمات کلیدی را که رتبه پایین تری دارند تقویت نمایید.

افزایش رنک گوگل با بهره گیری از سئوی داخلی

بعد از آن که کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار خود را مشخص کردید زمان آن است که برای بهبود سئوی داخلی سایت خود اقدام نموده و از این طریق شاهد بهبود جایگاه سایت در گوگل برای وب سایت خود شوید. فاکتورهای مهم در این رابطه عبارتند از: بهبود عنوان صفحات، استفاده از schema و داشتن نقشه سایت.

بهبود سئوی داخلی سایت

استفاده از کلمات کلیدی در نوشتن محتوای مناسب

شما می توانید به منظور بهبود جایگاه سایت در گوگل اقدام به بهبود کلمات کلیدی آموزشی نموده و از طریق نوشتن محتواهای مفید و با جزئیات به همراه متا تایل و متای توضیحات به افزایش رنک رتبه وب سایت خود کمک کنید.

انجام لینک سازی به صورت صحیح

لینک سازی تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رنک گوگل و بهبود جایگاه سایت در گوگل می گذارد. شما می توانید به این منظور از طریق لینک سازی انکر تکست، لینک دادن به تصاویر و استفاده از لینک های شبکه های اجتماعی وارد عمل شوید.

بیشتر بخوانید :  12 روش متفاوت و تاثیرگذار برای افزایش بازدید سایت