فشرده سازی CSS های سایت

سرعت سایت خود را با فشرده سازی استایل های سایت بهبود دهید.

از جمله مواردی که سرعت بارگزاری سایت را با کاهش شدیدی مواجه می کند، حجم بالای فایل های CSS است که تاثیر منفی زیادی روی سئوی سایت می گذارد. کلیک اول امکان فشرده سازی فایل های CSS و بهبود سرعت سایت را در اختیار متخصصان سئو و مدیران وب سایت ها قرار می دهد.

فشرده سازی استایل ها

فشرده سازی استایل ها

حجم استایل های سایت خود را به کمک کلیک اول کاهش دهید.

فشرده سازی فایل های CSS و استایل های سایت یکی از روش هایی است که موجب بهبود سرعت سایت شده و حجم کدهای سایت را کاهش می دهد. افزایش سرعت لود سایت یکی از عوامل مهم برای بهبود سئو سایت و رتبه بندی گوگل به شمار می رود و در افزایش ترافیک سایت موثر است.

کلیک اول این امکان را برای شما فراهم آورده تا بتوانید به راحتی و تنها با یک کلیک، کدهای CSS خود را به کدهای فشرده شده (minify) تبدیل نمایید.

برای این منظور کافیست کدهای CSS خود را در باکس اول موجود در این صفحه وارد کرده و سپس روی دکمه فشرده سازی کلیک کنید. پس از آن چندثانیه منتظر مانده تا کدهای فشرده شده در باکس دوم ظاهر شود. حال می توانید به کمک دکمه کپی در کلیپ بورد، کدهای فشرده شده را کپی کرده و در سایت خود جایگزین نمایید.

کد سی اس اس (CSS) چیست؟

اگر از لحاظ لغوی بخواهیم بررسی کنیم، سی اس اس مخفف Cascading Style Sheet (CSS) است. Css یک زبان طراحی صفحه وب برای ساخت مشخصات ظاهری فایل ها و اطلاعات سایت است. سی اس اس یکی از معروف ترین و محبوب ترین ابزارهای طراحی صفحات سایت بوده که تحت زبان HTML و یا XHTML است و همین طور از زبان های اسکریپت دیگری مثل plain XML ،SVG و XUL هم به راحتی پشتیبانی می کند.

کاربرد CSS چیست؟

هدف CSS در واقع جدا کردن اطلاعات محتوا از اطلاعات ظاهری مثل نوع فونت و رنگ و سایز است. این جداسازی سبب بیشتر شدن سرعت دسترسی به سایت، منعطف بودن برای کنترل ویژگی های ظاهری، قابلیت طراحی صفحات با یک فرمت یکسان و جلوگیری از به هم ریختگی و انجام کارهای تکراری در طراحی سایت می شود.

عواملی که سبب می شود حجم کدهای CSS افزایش یابد؟

عوامل بسیاری در زیاد شدن حجم کد های CSS سایت نقش دارند از جمله:

  1. فاصله بین کد های CSS
  2. تعداد خط کدها
  3. کامنت کردن بخشی از کد های CSS
  4. تکراری بودن استایل ها
  5. فعال نبودن Gzip

این عوامل علاوه بر بیشتر کردن حجم فایل های CSS بر روند و سرعت بارگذاری سایت ها نیز تاثیر گذار هستند. توجه داشته باشید که این عوامل برخی از مهم ترین عامل های افزایش حجم کد ها CSS هستند.

فشرده سازی حجم فایل های CSS

بهینه سازی فایل های CSS نقش بسیار مهمی در سرعت و زمان بارگذاری وب سایت دارد و به این علت است که بخش بسیاری از حجم سایت ها به تعداد فایل های CSS، جاوا اسکریپت و تصاویر سایت مربوط هستند. پس با کاهش حجم فایل های سایت، باعث بهبود سرعت بارگزاری و سئوی سایت خود شوید.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ