ابزار محاسبه چگالی کلمه کلیدی سایت

ابزاری مفید برای بررسی میزان استفاده از کلمات کلیدی و جلوگیری از اسپم محتوای سایت

در صورتی که قصد دارید محتوای سایت شما از نظر موتورهای جستجو کیفیت مناسبی داشته باشد، باید به تعداد و درصد استفاده از کلمات کلیدی در متن سایت توجه کنید. ابزار محاسبه چگالی کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا درصد استفاده از کلمات کلیدی سایت خود را مشخص کرده و به شکل بهتر و ساده تری آن را بهینه سازی کنید.

متن و کلمه کلیدی

مجموع تعداد کلمات: 0 کلمه

تعداد تکرار کلمه کلیدی: 0 دفعه

چگالی کلمه کلیدی: 0% (میانگین مناسب: بین 1 تا 3 درصد)

ابزار محاسبه چگالی کلمات کلیدی

ابزار محاسبه چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی محتوای سایت خود را به دست آورید.

چگالی کلمات کلیدی (Keyword Density)، به تعداد دفعاتی که این کلمه ی کلیدی خاص در یک صفحه از محتوای سایت تکرار می شود، اطلاق می گردد. این چگالی معمولا به صورت درصدی از تعداد کل کلمات آن صفحه بیان می شود. اما در شرایط تغییر یافته، این اصطلاح می تواند به عنوان تعداد کل کلمات کلیدی به علاوه کلمات کلیدی مرتبط یا ثانویه، و LSI استفاده شده در محتوا نیز به کار رود.

چگالی کلمات کلیدی به موتورهای جستجو و بازدید کنندگان سایت ها کمک می کند تا متوجه شوند محتوای یک صفحه خاص در چه مورد است. این موضوع بخشی مهم و یکی از جنبه های مهم سئو سایت به شمار می رود و بر رتبه بندی سایت ها تاثیر زیادی دارد.

وقتی که صحبت از سئو و بهینه سازی سایت به کمک تولید محتوای متنی می شود، چگالی کلمات کلیدی یکی از مفاهیمی است که در اکثر مواقع درک درستی از آن وجود ندارد. اگر این مفهوم به درستی این مفهوم را درک نشده و استفاده نشود، می توان تعادل سالمی را برای قرار دادن کلمات کلیدی در محتوای سایت حفظ کرد.

چگالی کلمه کلیدی چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه چگالی کلمات کلیدی فرمول ساده ای دارد. تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی در یک متن استفاده شده، تقسیم بر تعداد کل کلمات به کار رفته در متن، ضربدر 100. به طور مثال اگر متن شما دارای 1000 کلمه باشد و کلمه کلیدی شما نیز در آن ۱۰ بار استفاده شده باشد، چگالی کلمه ی کلیدی مورد نظر یک درصد خواهد بود.

اما هنگامی که عبارت کلیدی از بیش از یک کلمه تشکیل شده باشد، فرمول به شکل زیر تغییر می کند:

Keyword Density = Keyword Repeat / (Total Words - (Keyword Repeat × (Keyword count - 1))) × 100

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ