ابزار ساخت UTM برای سایت

لینک utm سایت خود را برای بررسی بهتر آمار سایت ایجاد کنید.

به کمک ابزار اختصاصی ساخت لینک utm که توسط کلیک اول در اختیار شما قرار گرفته است، می توانید اطلاعات کمپین تبلیغاتی خود را در این بخش وارد کرده و از طریق آمارگیرهای معتبر نظیر گوگل آنالیتیکس، اطلاعات دقیق و کاملی از بازدیدکنندگان سایت به دست آورده و آنالیز دقیقی از کاربران خود داشته باشید.

اطلاعات سایت خود را وارد کنید.

لینک utm نهایی

باز کردن لینک
ابزار ساخت لینک UTM

لینک UTM سایت چیست؟

روشی مناسب برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم utm چیست؟ باید بگوییم utm یک کد کاربردی و در عین حال ساده است که می تواند عملکرد کمپین ها و محتواها را از طریق کدهای مخصوص و اضافه کردن آن به انتهای url ؛ تجزیه و تحلیل و عملکرد بازاریابی شما را در نتایج گوگل نشان دهد.

Utm مخفف عبارت Urchin Traffic Monitor بوده که از Urchin Tracker گرفته شده و یک نرم افزار تجزیه و تحلیل وب است و می توان گفت پایه ای برای Google Analytics است.

پارامترهای یو تی ام (UTM Parametes)

پارامترهای یو تی ام که خود با utm شروع می شود دارای 5 نوع مختلف است.

  1. منبع utm (utm-source)
  2. کمپین utm (utm-campaign)
  3. بستر یا رسانه (utm-medium)
  4. محتوا utm (utm-content)
  5. عبارت کلیدی (utm-term)

حال بهتر است بدانید که پارامتر ها چه کاربردی دارند؟

Traffic Source یا منبع ترافیک

پارامتر منبع به شما امکان این را می دهد که متوجه شوید ترافیک از کجا نشات گرفته است. این پارامتر با اضافه شدن utm_source به آخر نشانی سایت شما می تواند این کار را انجام دهد و ترافیک سایت شما را تشخیص دهد.

Medium یا بستر

این نوع پارامتر نوع ترافیکی که بازدید کننده شما از طریق گوگل، شبکه های اجتماعی و... را ایجاد نموده، دقیقا به شما نشان می دهد.

Campaign Name یا نام کمپین

این نوع پارامتر که نام کمپین نام دارد می تواند به شما امکان ردیابی یک کمپین خاص را بدهد. برای مثال شما می توانید از پارامتر کمپین برای ترافیک بین کمپین های تبلیغاتی استفاده نمایید.

Content یا محتوا

این پارامتر به شما کمک کرده تا اگر شما چندین لینک به یک نشانی دارید را پیگیری کرده و به شما نشان می دهد که لینکی که روی آن کلیک شده است را پیگیری کنید.

Keyword Term یا عبارت کلیدی

پارامتر عبارت کلیدی به شما امکان این را می دهد که کلمه کلیدی که بازدید کننده شما از آن استفاده کرده را پیگیری کنید.

نحوه استفاده از انواع پارامترهای utm

شما با جدا کردن علامت (&) می توانید از کدهای ترکیبی هر پارامتر استفاده نمایید. بنابراین امکان دارد که شما یک url ساده داشته باشید اما می خواهید به راحتی اقدامات بازدید کنندگان را رصد کنید. برای این کار با اضافه کردن utm_campaign می توانید عملکرد کمپینی که می خواهید را مشاهده کنید. همچنین میتوانید برای اندازه گیری تعداد فروش از همان لینک utm استفاده نمایید.

حال سؤالی که پیش می آید این است که آیا utm به جز سایت ها در شبکه ها اجتماعی هم قابل استفاده هستند یا نه؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بله، اگر شما شبکه اجتماعی فعالی دارید؛ حتما می توانید از utm استفاده کنید تا عملکرد صفحه خود را مشاهده کنید.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ