نمایش IP

نمایش آی پی و موقعیت جغرافیایی شما

اطلاعات آی پی

ویژگی مقدار
آی پی 3.236.83.154
کشور -
شهر -
ابزار نمایش آی پی

آی پی چیست و چه کاربردی دارد؟

آشنایی IP با و نقش آن در دنیای اینترنت

آی پی (IP) یا Internet Protocol (پروتکل اینترنت) نامیست که بسیاری از ما آن را بارها به گوشمان خورده اما از این که چیست وبه چه صورت عمل می کند هیچ اطلاعی نداریم. شاید فهمیدن این موضوع ضروری نباشد اما به درک بهتر از این ساختار و کاربردی که به خاطر آن نام آن را اینترنت گذاشته اند کمک بسیار زیادی می کند.

آدرس آی پی چیزی بیشتر و عمیق تر از اینترنت و برنامه های کامپیوتری بوده، چیزی که آدرس آی پی من و شما ایجاد یک شبکه بزرگتر می کند که برقراری یک زنجیره را ممکن می سازد و می تواند به عنوان یک شبکه اینترنتی یا یک نرم افزار باشد.

تصور کنید بدون داشتن اینترنت و فقط با داشتن دو سیستم و کامپیوتر جداگانه، می خواهید این دو دستگاه به یکدیگر وصل شوند. برای این کار نیاز به دو آی پی جداگانه دارید. برای مثال آی پی کامپیوتر شما و آی پی کامپیوتر دوستتان را تصور کنید حال اگر این حالت را در نظر بگیریم، ما از متصل شدن دو IP یک شبکه داخلی داریم و اگر تعداد سیستم ها بیشتر و با فاصله ها طولانی تر باشند، شبکه ها هم بزرگتر می شوند.

این در حالتی بوده که IP آدرس تمام آن ها جدا و منحصر فرد است. پس با این استدلال، باید گفت که آی پی آدرس، یک مفهوم و کاربردی بیشتر از اینترنت بوده و ماهیت آن چیزی شبیه به یک شبکه است.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ