جستجوی پیشرفته گوگل

ایجاد یک جستجوی حرفه ای و پیشرفته برای نمایش نتایج گوگل

به کمک این ابزار مفید و کاربردی می توانید نتایج جستجوی گوگل را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کرده و جایگاه سایت خود در نتایج سرچ را در وضعیت های مختلف بررسی نمایید. تنها کافیست پس از وارد نمودن کلمه کلیدی و تنظیم سایز گزینه ها، روی دکمه نمایش نتایج جستجو کلیک کنید و سپس به دنبال آدرس سایت خود بگردید.

جستجوی پیشرفته گوگل

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل چیست؟

شخصی سازی نتایج جستجو بر اساس نیاز شما

به وسیله تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل، می توانید تغییرات مورد نظر را در نتایج جستجو به وجود آورده و این نتایج را بر اساس گزینه های دلخواه خود شخصی سازی کنید. این تنظیمات در بخش Search Settings گوگل قابل دسترسی هستند. اما در صورتی که قصد نداشته باشید این تغییرات را به صورت کلی و همیشگی بر روی نتایج جستجو اعمال کنید، این ابزار به شما کمک می کند تا به وسیله ایجاد کوئری در انتهای آدرس جستجو در گوگل، جستجوی پیشرفته تری انجام دهید.

بسیار پیش می آید که کاربران کلیک اول در هنگام سفارش افزایش ورودی گوگل، با این سوال مواجه می شوند که چگونه می توان از حضور سایت خود در بین 100 سایت نخست گوگل اطمینان حاصل آورد؟ به کمک ابزار جستجوی پیشرفته گوگل، می توانید صد نتیجه ابتدایی گوگل را به سادگی مشاهده کنید.

آشنایی با گزینه های موجود در تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل

در این ابزار، 6 گزینه برای تنظیم وجود دارد که در ادامه به معرفی و توضیح هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت:

  • کلمه کلیدی: مهمترین فاکتور یک جستجو، کلمه کلیدی آن است. پس از انتخاب کلمه کلیدی و تعیین سایر فاکتورها، می توانید روی گزینه نمایش نتایج جستجو کلیک کنید و با فشردن دکمه های CTRL+F به دنبال آدرس سایت خود در نتایج سرچ گوگل بگردید.
  • کوئری مخصوص مرورگر: اگر به آدرس URL سرچ گوگل در دو مرورگر پر استفاده گوگل کروم و فایرفاکس دقت کنید، متوجه تغییراتی در ساختار آن ها می شوید. انتخاب هر کدام از این دو، باعث می شود که آدرس مربوط به آن مرورگر ساخته شود. البته توجه داشته باشید این کار باعث نمی شود که اگر به طور مثال در حال استفاده از فایرفاکس هستید، مرورگر گوگل کروم باز شود. بلکه تنها URL پیشفرض سرچ گوگل را برای کروم ایجاد می کند.
  • زبان جستجو: انتخاب این گزینه، زبانی را که گوگل از آن برای نمایش نتایج استفاده می کند تغییر می دهد. این امکان وجود دارد که با تغییر در آدرس URL سرچ گوگل، نتایج را به صورت فارسی (یا هر زبان دلخواه) مشاهده کنید. در این ابزار، 5 زبان زنده دنیا که بیشترین استفاده را دارد، قابل انتخاب است.
  • نتایج فیلتر شده: گوگل، تعدادی از نتایج را فیلتر کرده و آن ها را در نتایج اولیه نمایش نمی دهد. این مسئله می تواند دلایل زیادی داشته باشد. از جمله محتوای تکراری صفحات و یا عدم رعایت قانون کپی رایت. در این وضعیت، پس از مشاهده به طور مثال 10 یا 15 صفحه از نتایج، با پیغام In order to show you the most relevant results, we have omitted some entries very similar to the 260 already displayed مواجه می شویم که عدد 260، تعداد نتایج نمایش داده شده است و بسته به هر کلمه کلیدی، عدد متفاوتی خواهد داشت. در صورتی که قصد داشته باشید نتایج فیلتر شده را مشاهده کنید، باید روی لینک repeat the search with the omitted results included کلیک کنید. انتخاب گزینه نمایش نتایج فیلتر شده در این ابزار، به شما کمک می کند تا از همان ابتدا، آن ها را نیز در جستجوی خود مشاهده کنید.
  • نمایش نتایج: می توانید تعیین کنید که نتایج کدام صفحه از جستجوی گوگل به شما نمایش داده شود. البته این گزینه، به تعداد نتایج نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر قصد داشته باشید 30 نتیجه را در جستجو مشاهده کرده و گزینه نمایش نتایج را نیز روی صفحه سوم قرار دهید، نتایج 60 تا 90 را خواهید دید. توجه داشته باشید که اگر تعداد نتایج را روی عدد بالایی قرار دهید، ممکن است فقط صفحه اول گوگل حاوی لینک سایت ها بوده و در صفحات بعدی، نتیجه ای برای نمایش وجود نداشته باشد.
  • تعداد نتایج: یکی از مهمترین گزینه هایی که در این ابزار وجود دارد، امکان تعیین تعداد نتایج جستجو است. به کمک این اسلایدر، می توانید تعیین کنید که بین 10 تا 100 نتیجه در جستجوی گوگل به شما نمایش داده شود. از آن جایی که گوگل اجازه نمایش بیش از 100 نتیجه را به کاربران نمی دهد، سفارش های ورودی گوگل کلیک اول نیز تنها زمانی مورد تایید قرار می گیرند که در بین 100 نتیجه نخست قرار داشته باشند.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ