جشنواره عیدانه کلیک اول با شارژ هدیه

ابزار تبدیل RGB به HEX

کد رنگ rgb موردنظر خود را به راحتی به کد هگزادسیمال تبدیل کنید.

برای تعیین رنگ المان های یک سایت در CSS، حالت های متنوعی وجود دارد. شما می توانید از طریق باکس انتخاب رنگی که در پایین صفحه در اختیار شما قرار گرفته است، کد رنگ RGB مورد نظر خود را ایجاد کنید. سپس مقدار آن ها در حالت های مختلفی مانند هگزادسیمال و HSL به دست آورده و در سایت خود مورد استفاده قرار دهید.

وارد کردن مقدار RGB


مقادیر نهایی

ابزار تبدیل RGB به HEX

کدهای RGB و HEX به چه معنا هستند؟

با انواع رنگ های مورد استفاده در سایت آشنا شوید.

کد رنگی RGB مخفف قرمز، سبز و آبی است. با ترکیب کردن این سه رنگ می توان رنگ های بسیاری را تولید نمود، به طور مثال اگر قرمز، سبز و آبی را کاملاً با هم ترکیب کنید رنگ سفید تولید می شود . همچنین به شکل گسترده ای در لوازم دیجیتال مثل صفحه نمایش تلویزیون، تلفن همراه، کامپیوتر، لپ تاپ و ... از RGB استفاده می شود.

کد رنگی Hex در میان طراحان و سئو کاران بسیار محبوب است. چرا که می توانند در طراحی سایت از آن استفاده کنند. کد رنگ هگز با ترکیبی از حروف و اعداد به صورت شش رقمی نشان داده می شود. این کد به صورت گسترده ای در طراحی وب و توسط سئو کاران استفاده می شود و آن ها بیشتر از هگزا دسیمال ها در کارهای روزمره خودشان استفاده می کنند، پس استفاده از کدهای رنگی هگزادسیمال بسیار آسان بوده و علاوه بر این، نکته مثبت استفاده از کد رنگ هگز این است که در مقایسه با rgb به حافظه کمتری را اشغال می کند.

ابزار تبدیل کد RGB به HEX

همان طور که از اسم ابزار تبدیل RGB به Hex مشخص است، این ابزار می تواند با یک کلیک، کد hex را به شما نشان دهد. با این ابزار سئو کاران و طراحان سایت توانایی آن را پیدا می کنند که به آسانی و به سرعت کد هگز مورد نیازخود را از RGB دریافت نمایند. استفاده از این ابزار بسیار آسان بوده و فقط نیاز است رنگ های RGB را وارد کرده یا از نوارها برای تنظیم رنگ RGB استفاده نمایید و پس از آن روی دکمه تبدیل کلیک نمایید تا رنگ هگز را برای شما محاسبه کند.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ