ابزار ساخت Open Graph برای سایت

متا تگ های open graph سایت خود را به راحتی ایجاد کنید.

Open Graph ها، نوع خاصی از متا تگ ها هستند که در هنگام اشتراک گذاری لینک های سایت در شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند و نحوه نمایش اطلاعات سایت را در این پلتفرم ها تعیین می کند. کلیک اول ابزار ساخت open graph را برای شما فراهم آورده تا بتوانید متاهای OG را برای سایت خود ایجاد کنید.

اطلاعات سایت خود را وارد کنید.

فایل متاها

ابزار ساخت متا open graph

متا تگ Open Graph چیست؟

تاثیر و کاربرد متاتگ های Open Graph در سایت

متا تگ های Open Graph که نام دیگرشان متا تگ OG است، قطعاتی از کد هستند که در بخش head صفحات وب قرار می گیرند. کار این متا تگ ها کنترل کردن نحوه نمایش URL بعد اشتراک گذاری است. سایت های زیادی شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک، لینکدین و ... از پروتکل Open Graph استفاده می کنند. جالب است بدانید این پروتکل اولین بار توسط فیس بوک معرفی شد.

در صورتی که بخواهید سایت شما در هنگام اشتراک در شبکه های اجتماعی مختلف، ظاهر، عنوان و توضیحات مناسبی داشته باشد، بایستی از متا تگ های open graph استفاده کنید.

علت ساخت متا تگ Open Graph

دلیل اصلی متا تگ OG ها برای شبکه های اجتماعی بود و هدف این بود تا پست هایی که در شبکه های اجتماعی هستند، کلیک بیشتری دریافت کنند. این متا تگ برای رسیدن به همین هدف بر روی ظاهر پست به اشتراک گذاشته شده اثر می گذارد و همچنین آن را با یک نمودار نشان می دهد. در این نمودار بخش های گوناگون محتوا به نمایش در می آید. پس نه تنها ظاهر جذاب تری پیدا می کند، بلکه کاربران با یک نگاه به محتوای آن خواهند رسید.

تأثیر متا تگ OG روی سئو

توجه داشته باشید که استفاده از متا تگ های OG به صورت مستقیم روی سئو اثری نمی گذارد، اما با توجه تاثیری که روی عملکرد لینک های سایت شما در شبکه های اجتماعی خواهد داشت، می تواند سبب آن شود که محتوای سایتتان در همان شبکه های اجتماعی بیشتر به اشتراک گذاشته شود و این به آن معناست که لینک هایی که در شبکه های اجتماعی می گذارید بیشتر کلیک می خورند و این به معنای افزایش ترافیک از شبکه های اجتماعی است که نهایتا باعث افزایش اعتبار صفحه (PA) و در نهایت افزایش اعتبار دامنه (DA) می شود و این یعنی بهبود رتبه سایت شما.

چرا باید از متا تگ Open Graph استفاده کنیم؟

به علت این که امروزه شبکه های اجتماعی بازار گرمی دارند و کاربران بسیاری وقت خودشان را در این شبکه ها سپری می کنند، بهتر است حتما از تگ OG استفاده نمایید. چرا که این کار سبب می شود تا مخاطبان ارتباط بهتری با لینک به اشتراک گذاشته شده برقرار کنند و بیشتر ترغیب شوند که روی آن کلیک نمایند و بدین صورت بازدید سایت شما افزایش داده می شود.

همچنین اگر شما قصد ندارید از این متا تگ استفاده کنید باید توجه داشته باشید که تاثیر منفی روی سایت شما نخواهد گذاشت. به طور کلی فیس بوک 17 نوع متا تگ معرفی کرده است. برای مثال og:title که کاربرد آن همان طور که حدس زده اید، است. یعنی شما با این متا تگ می توانید عنوان محتوا را تعریف کنید. متا تگ ها ابزار هایی هستند که می توانند به سئو بهتر سایت شما کمک کنند.

با توجه به قابلیت هایی که متا تگ های اپن گراف به صفحات سایت شما اضافه می کنند، سایت شما در شبکه های اجتماعی بازدید بیشتری به دست آورده و جایگاه بهتری را نیز در نتایج گوگل به دست خواهد آورد. چرا که با وجود متا تگ های OG افزایش بازدید و کلیک بر روی لینک های شما در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک شده و به صورت غیر مستقیم بر روی سئو هم تاثیر مثبتی می گذارد. همه این ها در آخر سبب افزایش سودآوری کسب و کار شما می شود.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ