ابزار بررسی جایگاه کلمه کلیدی

ابزار جایگاه کلمه کلیدی

ثبت و نمایش جایگاه کلمه کلیدی سایت و رقبای آن

ابزار بررسی جایگاه کلمه کلیدی، خدمتی جدید از کلیک اول است که به صورت روزانه، جایگاه سایت شما و رقبای مشخص شده را با کلمه کلیدی دلخواه ذخیره کرده و آن را در قالب یک نمودار، به شما نمایش می دهد.

ثبت جایگاه روزانه امکان تعیین 1 تا 3 سایت رقیب موثر در تعیین استراتژی سئو

این خدمت در حال حاضر در دست بررسی و آزمون و خطا می باشد و به زودی به پنل کاربری سایت افزوده خواهد شد.

تحلیل جایگاه کلمه کلیدی

آنالیز جایگاه کلمه کلیدی به صورت روزانه و مقایسه با رقبا

یکی از اقدامات بسیار مهم و تاثیرگذار پس از ایجاد وب سایت، انتخاب کلمه کلیدی مناسب و انجام فعالیت های مربوط به سئو و بهینه سازی برای به دست آوردن جایگاه های نخست در نتایج گوگل می باشد. کسب رتبه های برتر در گوگل، یکی از مهم ترین اهداف هر مدیر سایت به شمار می رود. چرا که می تواند ترافیک کاملا هدفمندی از نتایج گوگل به دست آورد.

به همین جهت، استفاده از یک ابزار ساده و کاربردی برای ثبت روزانه و تحلیل جایگاه کلمه کلیدی، از اهمیت زیادی برخوردار است. مجموعه کلیک اول، ابزار تخصصی بررسی جایگاه کلمه کلیدی را به همین منظور در اختیار مدیران سایت ها قرار داده است. این ابزار، کلمه کلیدی موردنظر شما را در موتور جستجوی گوگل مورد بررسی قرار داده و جایگاه سایت شما و رقبای تعیین شده را به صورت روزانه ثبت می کند.

تحلیل جایگاه کلمه کلیدی

چرا انتخاب کلمه کلیدی در سئو و بهینه سازی سایت اهمیت زیادی دارد؟

اگر به عنوان یک مدیر سایت، کارشناس تولید محتوا یا متخصص سئو مشغول به فعالیت هستید، حتما این را می دانید که طبق آخرین الگوریتم های گوگل، “محتوا خداست Content GOD”. بنابراین، هرچه محتوای سایت خود را به شکل کاربرپسندتری تولید کنید، امتیاز بالاتری را از موتور جستجوی گوگل دریافت خواهید کرد. اما در صورتی که کلمه کلیدی انتخاب شده توسط شما مناسب نباشد، ممکن است به سئوی سایت آسیب وارد شود. شما باید عباراتی را به عنوان کلمات کلیدی خود تعیین کنید که در درجه اول توسط کاربران در گوگل جستجو می شود و در درجه دوم نیز دقت داشته باشید که رقابت در آن کلمات و عبارات، برای یک سایت تازه کار سخت نباشد.

اهمیت بررسی رتبه کلمات کلیدی

اهمیت بررسی رتبه کلمات کلیدی

همان طور که پیش از این گفته شد، انتخاب کلمات کلیدی یکی از بخش های اساسی در سئوی سایت است. اولین گام برای تولید محتوای اصولی، تحقیق در مورد کلمات کلیدی و انتخاب یک استراتژی برای تعیین این کلمات بوده و پس از آن، محتوای سایت بر اساس آن عبارات و کلمات نگارش می شود.

در نهایت، همین کلمات کلیدی هستند که قرار است در نتایج جستجوی گوگل قرار گیرند و باعث افزایش ورودی گوگل سایت شوند. به همین جهت نیز بررسی جایگاه کلمه کلیدی اهمیت زیادی پیدا می کند. تحلیل رتبه کلمات کلیدی و مشاهده جایگاه روزانه آن ها و همچنین مقایسه جایگاه سایت با رقبای آن، برای هر سایتی که در فضای کسب و کار آنلاین فعالیت می کند، دارای اهمیت است.

بررسی جایگاه کلمات کلیدی به شما کمک می کند رتبه سایت خود را در کلمات کلیدی مختلف مشاهده کرده و این رتبه ها را با رتبه سایت های رقیب مقایسه کنید، تاثیر استراتژی های مورد استفاده در سئوی سایت را مورد ارزیابی قرار دهید و در نهایت متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و کدام یک نیاز به تقویت دارند.

نکات مهم بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل

پس از آن که استراتژی کلمه کلیدی سایت خود را تعیین کردید، کم کم متوجه خواهید شد که نیاز دارید رتبه سایت خود را در کلمات مختلف بررسی کنید. ممکن است جایگاه سایت شما در برخی کلمات مرتبط پایین بوده و یا در تعدادی از کلمات که مربوط به حوزه فعالیت سایت شما نیستند، رتبه بالایی داشته باشید. در چنین حالتی، نیاز است که بر اساس گزارش های سیستم کلیک اول، استراتژی های سئوی سایت را مورد بازنگری و تغییر قرار دهید تا به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

الگوریتم های گوگل همواره در حال بروزرسانی و تغییر هستند. همچنین انجام فعالیت های مربوط به سئو، به صورت مستقیم بر روی جایگاه سایت در نتایج جستجو موثر است. بنابراین، استفاده از ابزار بررسی جایگاه کلمه کلیدی برای تعیین استراتژی های آینده اهمیت زیادی خواهد داشت.

ویژگی های ابزار جایگاه کلمه کلیدی

با سفارش بررسی جایگاه کلمات کلیدی به مجموعه کلیک اول، می توانید از مزایای زیر برخوردار شوید:

بررسی صعود و سقوط در کلمات کلیدی

بررسی صعود و سقوط در کلمات کلیدی

جدول موجود در بخش آمار سفارش، به صورت روزانه میزان صعود و سقوط سایت شما و رقبای تعیین شده را در هر کلمه کلیدی به صورت روزانه نمایش می دهد.

بررسی میانگین جایگاه کلمه کلیدی

بررسی میانگین جایگاه کلمه کلیدی

یکی از عواملی که در تعیین استراتژی سئو موثر است، میانگین جایگاه کلمه کلیدی در هر بازه زمانی است که این مورد را می توانید در آمار کمپین مشاهده کنید.

نمایش رتبه در موبایل و دسکتاپ

نمایش رتبه در موبایل و دسکتاپ

ممکن است رتبه سایت شما در پلتفرم های مختلف متفاوت باشد. در هنگام سفارش می توانید تعیین کنید که رتبه سایت در کدام پلتفرم بررسی و نمایش داده شود.

بررسی رتبه با آی پی شهرهای مختلف

بررسی رتبه با آی پی شهرهای مختلف

امکان دارد که رتبه سایت، در شهرهای مختلف متفاوت باشد. ابزار بررسی جایگاه کلمه کلیدی کلیک اول، میانگین رتبه در شهرهای مختلف را محاسبه می کند.

بررسی رتبه سایت های رقیب

بررسی رتبه سایت های رقیب

یکی از فاکتورهایی که در تعیین فرآیندهای سئو موثر است، مقایسه رتبه سایت با سایت های رقیب می باشد. شما می توانید 1 تا 3 رقیب را در کمپین خود اضافه کنید.

نمایش گزارش به صورت روزانه

نمایش گزارش به صورت روزانه

شما می توانید گزارش رتبه سایت خود را به صورت روزانه و در بازه های زمانی مختلف، مشاهده کرده در صورت نیاز از آن خروجی بگیرید.

کلیک اول در زمینه بررسی جایگاه کلمه کلیدی، موارد زیر را به شما تضمین می دهد:

 • بررسی روزانه جایگاه کلمه کلیدی سایت شما
 • مقایسه رتبه سایت با رقبای تعیین شده
 • گزارش انواع همنوع خواری (داشتن چندین لینک در نتایج جستجو با یک کلمه کلیدی)
 • امکان تعیین بازه زمانی برای دریافت اطلاعات
 • تاثیر جایگاه کلمه کلیدی بر روی ترافیک سایت

  جایگاه سایت شما در نتایج جستجو می تواند تاثیر مستقیمی بر روی ترافیک ورودی سایت داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که بیش از 50 درصد کاربران تنها بر روی لینک های موجود در صفحه اول گوگل کلیک می کنند. در همان صفحه اول نیز هرچه رتبه بهتری داشته باشید، نرخ کلیک بالاتری به دست خواهید آورد.

  با توجه به تغییرات هر روزه الگوریتم های گوگل و بیشتر شدن سایت های رقیب در هر زمینه، بهینه سازی سایت شامل انجام فعالیت های پیچیده و زیادی است. شما به عنوان یک مدیر سایت و یا متخصص سئو، باید بر روی عبارات کلیدی زیادی کار کنید تا بتوانید ترافیک مورد نظر خود را به دست آورید.

  تاثیر جایگاه کلمه کلیدی بر روی ترافیک سایت

  پیگیری نتایج فعالیت هایی که در سئوی سایت خود انجام دادید و تاثیر آن در نتایج جستجو، کار زمان و طاقت فرسایی است. به همین جهت نیز مجموعه کلیک اول، ابزار بررسی رتبه کلمه کلیدی در نتایج گوگل را برای شما فراهم آورده است تا به صورت روزانه، جایگاه سایت خود را در نتایج گوگل مورد بررسی قرار دهید و آن را با رقبای خود مقایسه کنید.

  در صورتی که هدف شما از ثبت نام در کلیک اول، استفاده از ابزار بررسی رتبه کلمه کلیدی می باشد، پس از ثبت نام، باید از طریق گزینه "شارژ کیف پول" موجودی خود را افزایش داده و سپس با توجه به خدمات موجود، کمپین مورد نظر خود را ایجاد نمایید.

  نکات کلیدی

  در مورد ثبت هرچه بهتر سفارش بررسی جایگاه کلمه کلیدی و دریافت بهترین بازخورد

  نکات کلیدی ثبت سفارش
  • به استراتژی سئوی سایت توجه کنید.

   مهمترین نکته در پیشرفت جایگاه سایت در نتایج جستجو، توجه به استراتژی های سئو و تعیین کلمات کلیدی مناسب است. بنابراین از ابزار بررسی جایگاه کلمه کلیدی برای تعیین استراتژی های آینده سایت خود استفاده کنید.

  • به دنبال رتبه کلمات کلیدی با ارزش باشید.

   اگر در برخی از کلمات کلیدی، در بین نتایج اولیه گوگل حضور داشته باشید اما این کلمات توسط کاربران زیادی جستجو نشود و نتوانید ورودی مناسبی از آن ها دریافت کنید، به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نخواهید کرد. حتما به دنبال استفاده از کلماتی باشید که بتواند ترافیک قابل توجهی برای شما به ارمغان آورد.

  • به دنبال کلمات کلیدی مرتبط باشید.

   برای این که بتوانید کسب و کار آنلاین خود را دگرگون کنید، لازم است که بتوانید محتواهایی تولید کنید در کلمات کلیدی متفاوت و زیادی دارای جایگاه های برتر باشد. برای یافتن کلمات کلیدی مترادف و مرتبط، ابزارهای زیادی وجود دارد.

  سوالات متداول

  سوال و جواب هایی در مورد خدمت ابزار تحلیل رتبه کلمه کلیدی

  آیا بررسی جایگاه کلمه کلیدی با آی پی ایران انجام می شود؟

  بله. تمامی سرورهای مخصوص کلیک اول که وظیفه بررسی و تحلیل رتبه سایت ها در کلمات کلیدی مختلف را بر عهده دارند، در ایران هستند. به همین دلیل می توانید استراتژی های خود را بر اساس کاربران ایرانی تعیین کنید.

  برای هر سفارش می توانیم چند کلمه کلیدی وارد کنیم؟

  شما می توانید در هر کمپین، یک کلمه کلیدی تعیین کنید که جایگاه سایت شما و رقبای وارد شده در آن کلمه کلیدی بررسی می شود. برای کلمات کلیدی بیشتر، می توانید کمپین های دیگری ایجاد کنید و مدیریت و آمار هرکدام را به صورت جداگانه در اختیار داشته باشید.

  آیا در حین بررسی جایگاه، کلیک هم انجام می شود؟

  خیر، از آن جایی که تحلیل و بررسی جایگاه به وسیله سرورها انجام می شود و نباید بر روی آمار CTR سایت ها تاثیر بگذارد، هیچ گونه کلیکی بر روی نتایج گوگل انجام نمی شود.

  آیا افزودن رقیب به کمپین باعث افزایش هزینه سفارش می شود؟

  خیر، به دلیل این که تنها یک جستجو برای دریافت جایگاه سایت شما و رقبای وارد شده کافی است، افزودن رقیب هزینه ای برای کمپین شما نخواهد داشت.

  برای هر کلمه کلیدی می توان چند رقیب وارد کرد؟

  شما می توانید برای هرکدام از کمپین های خود، بین 1 تا 3 رقیب را وارد کنید تا رتبه آن ها نیز به همراه جایگاه سایت شما بررسی شود.

  آخرین مقالات بررسی جایگاه کلمه کلیدی

  آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به ابزار بررسی رتبه کلمه کلیدی