ابزار تبدیل HEX به RGB

کد رنگ rgb موردنظر خود را به راحتی به کد هگزادسیمال تبدیل کنید.

برای تعیین رنگ المان های یک سایت در CSS، فرمت های رنگی مختلفی وجود دارد. شما می توانید از طریق باکس انتخاب رنگی که در پایین صفحه در اختیار شما قرار گرفته است، کد رنگ هگزادسیمال مورد نظر خود را ایجاد کنید. سپس مقدار آن ها در فرمت هایی مانند RGB و HSL به دست آورده و در سایت خود استفاده کنید.

وارد کردن مقدار HEX

مقادیر نهایی

کدهای RGB و HEX به چه معنا هستند؟

با انواع رنگ های مورد استفاده در سایت آشنا شوید.

کد رنگی RGB مخفف قرمز، سبز و آبی است. با ترکیب کردن این سه رنگ می توان رنگ های بسیاری را تولید نمود، به طور مثال اگر قرمز، سبز و آبی را کاملاً با هم ترکیب کنید رنگ سفید تولید می شود . همچنین به شکل گسترده ای در لوازم دیجیتال مثل صفحه نمایش تلویزیون، تلفن همراه، کامپیوتر، لپ تاپ و ... از RGB استفاده می شود.

کد رنگی Hex در میان طراحان و سئو کاران بسیار محبوب است. چرا که می توانند در طراحی سایت از آن استفاده کنند. کد رنگ هگز با ترکیبی از حروف و اعداد به صورت شش رقمی نشان داده می شود. این کد به صورت گسترده ای در طراحی وب و توسط سئو کاران استفاده می شود و آن ها بیشتر از هگزا دسیمال ها در کارهای روزمره خودشان استفاده می کنند، پس استفاده از کدهای رنگی هگزادسیمال بسیار آسان بوده و علاوه بر این، نکته مثبت استفاده از کد رنگ هگز این است که در مقایسه با rgb به حافظه کمتری را اشغال می کند.

ابزار تبدیل کد HEX به RGB

همان طور که از اسم ابزار تبدیل hex به rgb مشخص است، این ابزار می تواند با یک کلیک، کد rgb و rgba را به شما نشان دهد. با این ابزار سئو کاران و طراحان سایت توانایی آن را پیدا می کنند که به آسانی و به سرعت کد RGB مورد نیاز خود را دریافت نمایند. استفاده از این ابزار بسیار آسان بوده و فقط نیاز است کد رنگ HEX را وارد کرده و پس از آن روی دکمه تبدیل کلیک نمایید تا مقادیر رنگ های RGB و HSL را برای شما محاسبه کند.

آخرین مقالات بلاگ کلیک اول

آخرین آموزش ها و مقالات مربوط به سئو و دیجیتال مارکتینگ