جالب است بدانید در هر روز ۳ میلیارد و ۵۰۰ هزار جستجو در موتور جستجوی گوگل انجام می شود. درصدی از این جستجوها مربوط به افرادی است که در پی خدمات و محصولات شما هستند. شما می توانید از طریق انجام تبلیغات هدفمند در گوگل به سرعت و در طول یک روز در مقابل چشمان این افراد قرار بگیرید و بدین وسیله گام مهمی در جهت افزایش ورودی گوگل برای سایت خود بردارید.

افزایش ورودی گوگل از طریق تبلیغات در گوگلReviewed by نسترن قائدی on Dec 21Rating: 5.0

لازم به ذکر است انجام تبلیغات در گوگل نیازمند آن است که یک تیم متخصص و توانمند به منظور اداره نمودن این کمپین تبلیغاتی به کار گرفته شود. از همین رو بسیار مهم است که هنگام انجام تبلیغات در گوگل ادوردز در راستای افزایش ورودی گوگل از متخصیصین کلیک اول در این زمینه کمک گرفته شود. در این مطلب قصد داریم توضیحاتی در مورد گوگل ادوردز ارائه نموده و تاثیر افزایش ورودی گوگل از طریق تبلیغات در گوگل را مورد بررسی قرار دهیم. با کلیک اول همراه باشید.

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز از جمله سرویس های قابل ارائه به وسیله شرکت گوگل است که شما را قادر می سازد از طریق پرداخت هزینه ای در صفحه نتایج گوگل دیده شوید. در واقع گوگل ادوردز عبارت است از سیستمی که گوگل به منظور کمک به شما در راستای بازاریابی خدمات یا محصولات شما در موتور جستجوی گوگل و نیز وب سایت های وابسته به آن گسترش داده است. در شیوه تبلیغاتی گوگل ادوردز، متن تبلیغ در نتایج جستجوی گوگل برای کوئری های مرتبط به نمایش در می آید. تبلیغات در گوگل ادوردز طبق سیستم پرداخت در ازای کلیک (PPC) انجام می شود. این جمله بدان معناست که شما می توانید به وسیله سرمایه گذاری و مزایده در یک سری از عبارت ها جایگاه تبلیغ را معین نموده و فقط هنگامی هزینه پرداخت نمایید که کاربر روی تبلیغ شما کلیک انجام داده باشد. به این ترتیب شما در ازای پرداخت هزینه شاهد افزایش ورودی گوگل برای وب سایت خود خواهید بود.

افزایش ورودی گوگل

تبلیغ در گوگل ادوردز به چه شکل انجام می شود؟

تبلیغ در گوگل ادوردز به شکل متن کوتاهی به نمایش در می آید که شامل ۲ عنوان و توضیحات و لینک URL به وب سایت یا صفحه خاصی از وب سایت می باشد. تبلیغ در مکانی از صفحه نتایج مشاهده می شود که شما تمایل دارید به طور مثال در قسمت بالا یا پایین صفحه نخست نتایج گوگل. شما این امکان را دارید که به منظور افزایش ورودی گوگل بر طبق مزایده خود جایگاه تبلیغ خود را مشخص نمایید. گفتنی است بر اساس تحقیقات صورت گرفته، قریب به ۹۰ درصد از کاربران به صفحات بعدی جستجو توجهی نداشته و آن را بررسی نمی کنند. افزون بر این، به هر میزان که تبلیغات شما از جایگاه بالاتری برخوردار باشد می تواند بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت خود جلب کرده و موجب آن شود که کاربران بیشتر از صفحات دیگر بر روی آنها کلیک نمایند.

به همین دلیل ، افزایش ورودی گوگل از طریق تبلیغات در گوگل بسیار چشمگیر می باشد.

مزایای تبلیغات در گوگل

مزایای بهره گیری از گوگل ادوردز

بهره گیری از گوگل ادوردز جهت انجام تبلیغاتی که در راستای افزایش ورودی گوگل و ارتقای جایگاه سایت صورت می گیرد دارای مزیت های فراوانی است. مزیت های بهره گیری از تبلیغات در گوگل شامل موارد زیر است:

  1. امکان تنظیم و تعیین بودجه: شما این امکان را دارید که بر اساس میزان اهمیت کلمات مورد نظر بودجه هر یک از کلمات و جایگاه آنها را مشخص نمایید. همچنین قادر خواهید بود بر این اساس مدیریت مناسبی را در رابطه با بودجه روزانه، بودجه کل و ساعات نمایش هر کمپین تبلیغاتی اعمال نمایید.
  2. امکان مشخص نمودن زمان و دستگاه نمایش: شما می توانید در هنگام انجام تبلیغات به منظور افزایش ورودی گوگل کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز را در زمانهای مناسب و نیز در دستگاه های هدف از قبیل کامپیوتر، تبلت، تلفن همراه و… به کاربران خود نشان دهید تا از این طریق بتوانید هزینه های مربوط به کمپین تبلیغاتی خود را به شکلی هدفمندتر و بهینه تر مدیریت کنید.
  3. عدم وجود محدودیت در کلمات کلیدی: شما به منظور ایجاد و ساخت یک کمپین تبلیغاتی و افزایش ورودی گوگل هیچ محدودیتی در زمینه ایجاد کلمات کلیدی ندارید.
  4. پرداخت در ازای کلیک: از جمله بهترین امتیازات گوگل ادوردز آن است که شما تنها به ازای کلیک هایی که بر روی تبلیغ شما انجام شده است هزینه پرداخت می کنید.
  5. ارسال آمار به گوگل آنالیتیکس: یکی از امکانات خوب تبلیغات گوگل ادوردز، اتصال گوگل ادز به گوگل آنالیتیکس است. بدین وسیله شما قادر خواهید بود رفتار آن دسته از مشتریانی را که توسط گوگل ادوردز به سایت شما وارد شده اند کنترل نموده و رفتارسنجی نمایید.
  6. گزارش دقیق و پیوسته: شما این امکان را دارید که به منظور افزایش ورودی گوگل برای سایت خود تبلیغات مورد نظر خودتان را در گوگل ادوردز انجام داده و در هر لحظه از عملکرد کاربران بتوانید نمایش تبلیغات، کلیک مشتریان، نسبت نمایش و حتی کلمه جستجو شده به وسیله مشتریان را بررسی و تحلیل نموده و بر این اساس برای بهبود کمپین تصمیم گیری نمایید.

بیشتر بخوانید: مقایسه مزایا و معایب سئو و تبلیغات در گوگل