مدیران سایت ها که از آنها با عنوان وب مستر نام برده می شود همواره در پی استفاده از راهکارهایی هستند که از طریق آن بتوانند گام موثری را در زمینه افزایش ورودی گوگل بردارند. افزایش ورودی گوگل از آن جهت اهمیت بسیاری دارد که سبب ارتقای رتبه یک وب سایت در مقایسه با رقبای آن می شود. در این فرصت برخی از روش های موجود در رابطه با افزایش ورودی گوگل جهت آگاهی علاقه مندان معرفی می گردد. این مقاله آن دسته از راهکارهای پیشنهاد برای افزایش ورودی گوگل مطرح می شوند که می بایست با استفاده از وب مستر تولز یا سرچ کنسول گوگل اجرا شوند.

پیشنهاد برای افزایش ورودی گوگل با استفاده از سرچ کنسول گوگل

روش های بسیاری به منظور پیشنهاد برای افزایش ورودی گوگل با بهره گیری از سرچ کنسول گوگل وجود دارد. این راهکارها با آپدیت های تازه سرچ کنسول روز به روز افزایش خواهند یافت. در اینجا به بیان چند مورد از این راهکارها می پردازیم.

۱- وب سایت خود را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید.

اولین کاری که می بایست در راستای افزایش ورودی گوگل انجام دهید آن است که سایت خود را در سرچ کنسول گوگل به ثبت برسانید. به هر حال شما می بایست یک وب سایت را در گوگل ثبت نمایید تا امکان دریافت اطلاعات ورودی از گوگل را داشته باشید و وب سایت خود را بهینه سازی کنید. در صورتی که هنوز سایت خود را در  گوگل به ثبت نرسانده اید می بایست بدانید که شما هنوز به دنیای وب و کسب و کارهای آنلاین وارد نشده اید. از همین رو ضروری است که هر چه زودتر وب سایت خود را در گوگل به ثبت برسانید.

۲- نقشه سایت خود را بسازید.

زمانی که برای اولین بار وارد یک شهر می شوید با استفاده از نقشه آن شهر می توانید تمامی نقاط موجود در شهر را شناسایی کنید. نقشه وب سایت نیز دقیقا همین کار را در رابطه با ربات های گوگل صورت می دهد. از طریق نقشه سایت ربات های گوگل قادر خواهند بود مسیرهای یک وب سایت را بررسی نموده و با آن وب سایت بیشتر آشنا شوند. پس بهتر است هر چه زودتر نقشه سایت خود را آماده کنید.

بیشتر بخوانید :  آموزش نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر

۳- موقعیت جغرافیایی و زبان وب سایت خود را انتخاب کنید.

یکی از موضوعاتی که بیشتر سئوکارها آن را به عنوان راز مخفی می کنند (هر چند که این موضوع از اصول ابتدایی سئو است) موضوع انتخاب موقعیت جغرافیایی یک وب سایت می باشد. شما می بایست این مساله را به گوگل بفهمانید که وب سایت شما در نتایج جستجو قرار است در کدام یک از کشورها بیشتر مشاهده شود. برای انجام این کار باید وارد سرچ کنسول گوگل شده و کشور و زبان خودتان را انتخاب نمایید.

نکته مهم این که چنانچه دامین شما IR است نیازی نیست کشور را انتخاب کنید. این مساله نشان دهنده برتری دامنه هایIR  نسبت به سایر پسوندها در زمینه سئو است. چنانچه دامنه دات کام و… دارید در صورت تکمیل این بخش سئوی شما با دامین IR عملا هیچگونه فرقی نخواهد داشت. توجه داشته باشید که چنانچه نسبت به تنظیم این بخش بی توجه باشید آن دسته از رقبایتان که دامین IR دارند گوی سبقت را از شما خواهند ربود.

۴- از ریچ اسنیپت استفاده کنید.

ریچ اسنیپت ها (Rich Snippets) به منظور افزایش ورودی گوگل و همچنین افزایش CTR سایت استفاده می گردد. روشهایی از قبیل ستاره دار کردن مطالب وب سایت در گوگل و یا نمایش مسیر کاربر در وب سایت از جمله روش های استفاده از ریچ اسنیپت ها هستند. انجام این کارها سبب می شود که کاربر بر روی نتایج وب سایتتان در جستجوی گوگل کلیک انجام دهد و افزایش ترافیک سایت شما را در پی دارد.

۵- از محتوای اختصاصی برای وب سایت خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :  آزمایش نهایی سایت ، گام آخر در طراحی وب

محتوای مورد استفاده در یک سایت و کیفیت آن برای گوگل اهمیت ویژه ای دارد. بر این اساس بسیار مهم است که به منظور افزایش ورودی گوگل برای سایت خود از کپی کردن محتوای سایت های دیگر جدا خودداری نموده و فقط و فقط محتوای اختصاصی برای وب سایت خود استفاده نمایید.

۶- بر روی سئو سایت خود کار کنید.

مهمترین مسئله ای که باعث بهبود جایگاه سایت و افزایش ورودی سایت از گوگل می شود ، فعالیت های درست و اصولی بر روی سئو و بهینه سازی سایت می باشد.