ممکن است در مبحث بهینه سازی و سئو سایت با واژه ای به نام سئو اوگانیک رو به رو شده باشید. در این مقاله قصد داریم با سئوی ارگانیک سایت آشنا شده ، مزایا و همچنین مراحل انجام آن را بررسی کنیم.

پیش از این در مقاله ای ، سئو سایت را بررسی کرده و آموختیم که سئو چیست و به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین با مفاهیمی نظیر سئو داخلی سایت ، سئو خارجی سایت ، سئوی کلاه سفید و سئوی کلاه سیاه آشنا شدیم. برای این که بتوانیم تحولی در کسب و کار اینترنتی خود ایجاد کرده و دسترسی همیشگی به کاربران هدف داشته باشیم ، بهینه سازی سایت امری الزامی است. هرچه سایت شما جایگاه بهتری در گوگل داشته باشد ، کاربران و مشتریان بیشتری جذب سایت شده و از خدمات و محصولات مورد نظر شما استفاده می نمایند. حال میخوایم با مفهومی به نام سئوی ارگانیک سایت آشنا شویم.

سئوی ارگانیک سایت چیست؟

زمانی که سئوی سایت شما با کلمه کلیدی های موردنظر “به صورت کاملا واقعی و بر اساس آخرین متدها و الگوریتم های گوگل” صورت پذیرد ، سایت به مرور در گوگل پیشرفت کرده و جایگاه بالاتری را در نتایج جستجو به خود اختصاص می دهد. این بهبود رتبه در نهایت باعث افزایش ورودی گوگل شده و به اهداف موردنظر خود برسید. در واقع مسئله اصلی درمورد سئوی اورگانیک ، واقعی بودن فراینده سئو و بهینه سازی سایت می باشد که این امر نیز مستلزم آشنایی و تسلط کامل بر الگوریتم های گوگل است.

سئوی اورگانیک در حقیقت در راستا و چهارچوب همان سئوی کلاه سفید حرکت می کند و مبنای آن ، تکنیک های واقعی و مورد تائید گوگل است. این روش کاملا در تضاد با سئوی کلاه سیاه و یا روش تبلیغات در گوگل می باشد که در ازای کلیک و ورود کاربر به سایت ، هزینه پرداخت می کنید.

بیشتر بخوانید :  چندین پیشنهاد برای افزایش ورودی گوگل

مزایای سئوی ارگانیک

سئو ارگانیک باعث می شود که سایت شما با کلمات کلیدی موردنظر ، به صفحه اول گوگل راه یافته و ماندگاری خود را در این صفحات حفظ نماید. در صورت رعایت نکات موردنظر سئو ، می توانید از حضور همیشگی سایت در بین نتایج نخست گوگل اطمینان حاصل فرمایید. در این حالت سایت شما از مزایای زیر برخوردار می شود:

 • جایگاه سایت در گوگل بهبود پیدا می کند.
 • بازدیدکنندگان بیشتری از طریق گوگل وارد سایت می شوند.
 • ارزش دامنه (domain autorithy) و صفحات سایت (page autorithy) افزایش پیدا میکند.
 • ماندگاری سایت در صفحات اول بیشتر خواهد بود.

مراحل سئوی ارگانیک

کلیک اول به عنوان یکی از مجموعه های متخصص و متعهد در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ، تجربه فراوانی در طول این سال ها به دست آورده و فعالیت های مربوط به سئو ارزان را بر اساس معیارهای گوگل انجام می دهد. این فعالیت ها در مراحل زیر انجام می شوند:

 1. تحلیل و آنالیز سایت و مشخص نمودن مشکلات ساختاری
 2. بهبود ساختار کدنویسی ، سرعت و امنیت
 3. به دست آوردن کلمات کلیدی مرتبط
 4. تولید محتوای مناسب و لینک سازی داخلی
 5. افزایش اعتبار سایت به روش های مختلف تبلیغات
 6. افزایش نرخ تبدیل (CTR)
 7. بازاریابی شبکه های اجتماعی و انتشار مطالب
 8. تحلیل و بررسی جایگاه سایت و فعالیت های مربوطه

گفتنی است فعالیت های ۱ تا ۴ شامل سئوی داخلی بوده و در مرحله اول انجام می پذیرد. فعالیت های ۵ تا ۸ نیز در حیطه سئوی خارجی قرار گرفته و پس از بهبود سئوی داخلی سایت شروع می شود.

بیشتر بخوانید :  آموزش الگوریتم کبوتر گوگل