معرفی 5 فریمورک برتر php

معرفی 5 فریمورک برتر php

زبان برنامه نویسی php یکی از مهمترین و پرکاربردترین زبان های طراحی سایت به شمار می رود که توسط توسعه دهندگان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. همین مسئله ، بسیاری از برنامه نویسان را بر آن داشته تا با ایجاد چهارچوب های خاص برای این زبان ، کار توسعه و ایجاد وب سایت را برای دیگر برنامه نویسان آسان تر سازند.

5 فریمورک برتر php

در این مطلب قصد داریم 5 فریمورک برتر php را معرفی کرده و در مورد هر کدام ، توضیحاتی را عنوان کنیم.  این چهارچوب ها جزو فریمورک های بک اند (Back-end) محسوب می شود. به عبارتی فریمورک های سمت سرور و تولید کدهای سایت است.

استفاده از چهارچوب مناسب ، باعث ایجاد یک ساختار اصولی و کارآمد برای کدنویسی و بهبود امنیت در هنگام طراحی سایت می شود که این مسئله ، یکی از موارد مهم و اصولی در سئو و بهینه سازی به شمار می رود.

1- Laravel

از لاراول به عنوان پادشاه فریمورک های php ذکر می شود این فریمورک در سال 2011 طراحی شده و اخرین نسخه از آن ، امکانات بسیار برای مدیریت صف ها (queue) ، اتصال امن به پایگاه داده,  موتور blade جهت رندر کردن کدهای view و پکیج های بسیار فراوان که در وب سایت github منتشر می شوند.

لاراول

2- Symfony

این فریمورک در سال 2005 طراحی شده است.  سیمفونی سابقه ی بیشتری نسبت به سایر فریمورک های php دارد و بسیار قابل اطمینان است.  نسبت به فریمورک لاراول جامعه توسعه دهندگان کمتری در کشور دارد اکثر قابلیت های سیمفونی و لاراول یکسان است.

3- Yii 2

این فریمورک مشابه asp.Net یکی از چهارچوب های مهم متن باز توسعه وب برای php است برخلاف لاراول و سیمفونی,  yii 2 را یک تیم توسعه دهنده ایجاد کرده ابزاری کارامد برای رسیدگی به خطا هستند از Ajax پشتیبانی می کند و حمایت شده توسط جامعه است.

4- Cakephp

در سال 2005 تحت نظر دانشگاه MIT طراحی شده است. از این چهارچوب که یکی از 5 فریمورک برتر php به شمار می رود ، بیشتر در پروژه های تبلیغاتی تجاری به کار می رود. Cakephp پلاگین و کامپوننت های زیادی دارد که کار برنامه نویسان را برای توسعه پروژه خود راحت تر می کند.  قابلیت پشتیبانی از AJAX بدون نیاز به پیکربندی خاص را دارد.

بیشتر بخوانید:  آموزش نحوه کار با ابزار گوگل وبمستر

از بزرگترین مزایای استفاده از CAKEPHP داکیومنت دقیق و همراه جزییات و راهنمای عالی است که موجب آسان شدن یاد گیری میشود. از طرف دیگر با وجود قابلیت‌هایی مثل تایید اطلاعات ورودی کاربران، CSRF، حملات XXS و SQL Injection در این فریم ورک، امنیت وب اپلیکیشن‌های طراحی‌شده نیز به‌ راحتی فراهم می‌شود.

5- Slim

اسلیم جز میکرو فریمورک ها می باشد و مناسب ساخت restfull API می باشد زیرا گام های ساده برای توسعه API های مورد نظر را فراهم می سازد این فریمورک قابلیت های Session ،  کوکی ، مسیریابی و دسترسی سریع به پایگاه داده را در خود جای داده است.

حال که با 5 فریمورک برتر php آشنا شدید ، انتخاب با خودتان است.

فاطمه اسکندری

نویسنده در بلاگ کلیک اول

دانشجوی رشته کامپیوتر

1 دیدگاه ثبت شده است.

در بحث و گفتگوی مربوط به این مطلب شرکت کنید!

آکادمی کلیک اول

دریچه ای به سوی آموزش های رایگان در فضای دیجیتال مارکتینگ

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

سئو و بهینه سازی

گوگل سرچ کنسول یا Google Search Console یکی از مهم ترین ابزارهای سئوی حرفه ای سایت است. شما با کمک این ابزار می توانید با گوگل ارتباط برقرار کرده و به درستی یا نادرستی عملکرد خود در مسیر بهینه سازی سایت پی ببرید.

26 دقیقه
آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

سئو و بهینه سازی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست..

46 دقیقه
آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست

آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست (Yoast)

دیجیتال مارکتینگ

یواست سئو (Yoast SEO) یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بهترین استانداردهای سئو و خوانایی برسانید.

25 دقیقه