زبان برنامه نویسی php یکی از مهمترین و پرکاربردترین زبان های طراحی سایت به شمار می رود که توسط توسعه دهندگان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. همین مسئله ، بسیاری از برنامه نویسان را بر آن داشته تا با ایجاد چهارچوب های خاص برای این زبان ، کار توسعه و ایجاد وب سایت را برای دیگر برنامه نویسان آسان تر سازند.

۵ فریمورک برتر php

در این مطلب قصد داریم ۵ فریمورک برتر php را معرفی کرده و در مورد هر کدام ، توضیحاتی را عنوان کنیم.  این چهارچوب ها جزو فریمورک های بک اند (Back-end) محسوب می شود. به عبارتی فریمورک های سمت سرور و تولید کدهای سایت است.

استفاده از چهارچوب مناسب ، باعث ایجاد یک ساختار اصولی و کارآمد برای کدنویسی و بهبود امنیت در هنگام طراحی سایت می شود که این مسئله ، یکی از موارد مهم و اصولی در سئو و بهینه سازی به شمار می رود.

۱- Laravel

از لاراول به عنوان پادشاه فریمورک های php ذکر می شود این فریمورک در سال ۲۰۱۱ طراحی شده و اخرین نسخه از آن ، امکانات بسیار برای مدیریت صف ها (queue) ، اتصال امن به پایگاه داده,  موتور blade جهت رندر کردن کدهای view و پکیج های بسیار فراوان که در وب سایت github منتشر می شوند.

لاراول

۲- Symfony

این فریمورک در سال ۲۰۰۵ طراحی شده است.  سیمفونی سابقه ی بیشتری نسبت به سایر فریمورک های php دارد و بسیار قابل اطمینان است.  نسبت به فریمورک لاراول جامعه توسعه دهندگان کمتری در کشور دارد اکثر قابلیت های سیمفونی و لاراول یکسان است.

۳- Yii 2

این فریمورک مشابه asp.Net یکی از چهارچوب های مهم متن باز توسعه وب برای php است برخلاف لاراول و سیمفونی,  yii 2 را یک تیم توسعه دهنده ایجاد کرده ابزاری کارامد برای رسیدگی به خطا هستند از Ajax پشتیبانی می کند و حمایت شده توسط جامعه است.

۴- Cakephp

در سال ۲۰۰۵ تحت نظر دانشگاه MIT طراحی شده است. از این چهارچوب که یکی از ۵ فریمورک برتر php به شمار می رود ، بیشتر در پروژه های تبلیغاتی تجاری به کار می رود. Cakephp پلاگین و کامپوننت های زیادی دارد که کار برنامه نویسان را برای توسعه پروژه خود راحت تر می کند.  قابلیت پشتیبانی از AJAX بدون نیاز به پیکربندی خاص را دارد.

بیشتر بخوانید :  آموزش کار با سرچ کنسول (وبمستر جدید) گوگل

از بزرگترین مزایای استفاده از CAKEPHP داکیومنت دقیق و همراه جزییات و راهنمای عالی است که موجب آسان شدن یاد گیری میشود. از طرف دیگر با وجود قابلیت‌هایی مثل تایید اطلاعات ورودی کاربران، CSRF، حملات XXS و SQL Injection در این فریم ورک، امنیت وب اپلیکیشن‌های طراحی‌شده نیز به‌ راحتی فراهم می‌شود.

۵- Slim

اسلیم جز میکرو فریمورک ها می باشد و مناسب ساخت restfull API می باشد زیرا گام های ساده برای توسعه API های مورد نظر را فراهم می سازد این فریمورک قابلیت های Session ،  کوکی ، مسیریابی و دسترسی سریع به پایگاه داده را در خود جای داده است.

حال که با ۵ فریمورک برتر php آشنا شدید ، انتخاب با خودتان است.