بهبود جایگاه سایت در گوگل یکی از مهم ترین دغدغه هایی است که همواره در ذهن تمامی وب مسترها و صاحبان سایت های گوناگون وجود دارد. از همین رو این عده پیوسته در پی اقداماتی هستند که بتواند سبب افزایش رتبه گوگل و بهبود جایگاه سایت در گوگل شود.

توصیه هایی در مورد بهبود جایگاه سایت در گوگلReviewed by تینا صالحی فر on Nov 27Rating: 5.0

رتبه گوگل به چه معناست ؟

رتبه گوگل در حقیقت امتیازی است که گوگل برای وب سایت های مختلف در نظر می گیرد. کلیه عملیاتی که به منظور بهینه سازی و سئو یک وب سایت انجام می شود ، در این بخش به طور آشکار و روشن قابل مشاهده می باشد. بر این اساس چنانچه به صورت مستمر بر روی سئوی سایت کار شود و این موضوع در ابتدای امر به شکل ساختاری و ریشه ای مورد توجه قرار گیرد نهایتا منجر به افزایش رتبه گوگل برای آن سایت و بهبود جایگاه سایت در گوگل خواهد شد.

در نتیجه در می یابیم رتبه گوگل از جمله مشخصه هایی به شمار می رود که بر روی سئوی سایت تاثیرگذار بوده و قادر است در این رابطه کمک شایانی به هر وب سایت کند. راه های گوناگونی وجود دارد که موجب افزایش رتبه گوگل برای یک وب سایت و بهبود جایگاه آن در گوگل می شود.

چه اقداماتی سبب بهبود جایگاه سایت در گوگل می شود؟

با در پیش گرفتن برخی اقدامات می توان سبب افزایش رتبه گوگل و بهبود جایگاه یک وب سایت در گوگل شد. اقدامات موثر در رابطه با بهبود جایگاه سایت در گوگل عبارتند از:

بروزرسانی محتوای سایت به صورت مداوم

از جمله راهکارهای مفید و موثر در بهبود سئوی سایت آن است که محتوای وب سایت به صورت مداوم بروزرسانی گردد. باید توجه داشت که در این راستا محتواهای ایجاد شده برای یک وب سایت هرگز نبایستی به حال خود رها شوند بلکه باید در دوره های زمانی معین به وب سایت مربوطه مراجعه کرده و مطالبی که از قبل تهیه شده اند بروزرسانی گردند. نوشتن مطالب به صورت مداوم و بروزرسانی آنها امکان افزایش سرعت وب سایت را فراهم می سازد. نکته ای که در این میان حائز اهمیت است این که در تولید محتوا می بایست به ارگانیک بودن محتواها توجه شود و کپی برداری از دیگر وب سایت ها نه تنها سبب افزایش رتبه یک سایت نمی شود بلکه موجب افت رتبه آن وب سایت نیز خواهد شد.

سئوی خارجی سایت

از جمله مواردی که اهمیت فراوانی در سئوی خارجی سایت دارد لینک های داخل محتواها است. در صورتی که گوگل لینک ها را داخل محتواهای سایت ببیند یا آنها را به صورت مجموعه ای از لینک ها مشاهده کند در هر یک از این دو مورد برخورد متفاوت و جداگانه ای را با سایت مربوطه خواهد داشت. بدین ترتیب چنانچه لینک ها به شکل دسته بندی شده و در یک گوشه از وب سایت به طور مثال در فوتر وب سایت گذاشته شوند برخورد گوگل با آنها به عنوان لینک خریداری شده یا لینک فروخته شده خواهد بود.

اما در صورتی که لینک ها و کلمات کلیدی در داخل محتواهای سایت مورد استفاده قرار گیرند این امر سبب بهبود جایگاه سایت در گوگل شده و گوگل آنها را به عنوان لینک های تاثیرگذار و مفید مورد توجه قرار خواهد داد. با آگاهی از این مساله به خوبی می توان دریافت که رعایت چنین نکات به ظاهر پیش پا افتاده ای در سئو چگونه موجبات دستیابی به نتایج ارزشمند و چشمگیر را فراهم می کند.

استفاده از نقشه سایت برای گوگل

استفاده از نقشه سایت برای گوگل یکی دیگر از عوامل مهم در بهبود جایگاه سایت و افزایش ورودی گوگل است. هنگامی که نقشه سایت برای گوگل مورد استفاده قرار می گیرد این امکان برای گوگل پدید می آید که لینک های اضافه شده در سایت را به راحتی پیدا کرده و صفحات جدید را به آسانی ایندکس کند. این مساله به طور مستقیم در وب سایت ها و بهبود سئوی آنها در گوگل تاثیرگذار بوده و گرچه به نظر کار ساده ای می رسد اما مداومت بر آن و نیز بروزرسانی آن سبب ارتقای وب سایت ها می شود.

بالا بردن سرعت سایت

یکی دیگر از راهکارهایی که سبب بهبود جایگاه سایت در گوگل می شود افزایش سرعت وب سایت است. واضح است که چنانچه یک وب سایت در حال رقابت با سایر وب سایت ها باشد در صورتی که بتواند در حد چند ثانیه سریع تر از دیگر سایت های رقیب خود لود شود این مساله به عنوان عاملی مهم و اساسی در راستای ارتقای رتبه و بهبود جایگاه سایت در گوگل به شمار خواهد رفت.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

می توان از طریق به اشتراک گذاشتن مطالب در شبکه های اجتماعی گوناگون و گرفتن لینک از آنها سبب ارتقای سایت و بهبود جایگاه آن در گوگل شد. بدیهی است آن دسته از شبکه های اجتماعی که سابقه تولید محتوا دارند و نیز تعداد دوستان در آنها قابل توجه است از اهمیت بیشتری در رابطه با تولید لینک برای یک وب سایت برخوردارند.