در مطالب قبل ، مطالب مفیدی را در مورد سئو بررسی کردیم و پارامترهایی مانند دامنه و سرعت سایت که تاثیرات مختلفی در سئو سایت می گذارند را مورد بحث قرار دادیم. حال قصد داریم تا به تاثیر سئو سایت در کاهش رتبه الکسا سایت بپردازیم.

تمامی مدیران سایت و وبمسترانی که مسائل مربوط به سئو و بهینه سازی سایت را بر روی وب سایت خود پیاده سازی می کنند ، به دنبال راهی برای بهبود کسب و کار اینترنتی خود هستند. این کسب و کار می تواند در قالب ارائه خدمات و یا فروش محصول باشد. بهبود سئو سایت باعث تغییر وضعیت سایت و نتایج جستجوی گوگل و در نتیجه افزایش ترافیک سایت و افزایش ورودی از گوگل می شود. حال اما بسیاری از سایت ها مانند سایت های خبری و دانلودی ، اخبار و مطالب خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند. اینگونه سایت ها برای کسب درآمد ، بنرهای تبلیغاتی و لینک دیگر سایت ها را در سایت خود قرار می دهند و از آن ها هزینه ماهیانه دریافت می کنند.

در این حالت طبیعی است که تاثیر سئو سایت در کاهش رتبه الکسا یکی از مواردی است که برای مدیران سایت های خبری و دانلود سنتر امری مهم و حیاتی به شمار برود. اینگونه سایت ها هنگامی که از رتبه الکسای بسیار مناسبی برخوردار باشند ، می توانند هزینه بالاتری را بابت تبلیغات بنری و بک لینک دریافت نمایند.به این دلیل که رتبه الکسای عالی یعنی تعداد کاربر فراوان و دیده شدن بیشتر تبلیغ.

هنگامی که سئوی سایت (هم سئو داخلی و هم سئو خارجی) به درستی رعایت شده باشد ، رفته رفته ارزش دامنه (Domain Authority) افزایش پیدا می کند. در این حالت هر مطلب سایت که سئو داخلی آن به درستی رعایت شود ، به سرعت جایگاه مناسبی را در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو نظیر بینگ و یاهو به دست می آورد. بدین ترتیب ، سایت کاربران فراوانی را از موتورهای جستجو دریافت می کند که تعداد زیادی از آن ها دارای تولبار الکسا هستند. همین مسئله نیز باعث کاهش رتبه الکسا سایت در دراز مدت می گردد. در این حالت اگر سایت خود را نیز در الکسا به ثبت برسانید ، می توانید از رتبه بهتری در الکسا بهره مند شوید.

تاثیر تبلیغات در گوگل

بیشتر بخوانید :  آشنایی با فایل robots.txt و تاثیر آن در سئو

همانطور که مشاهده کردیم ، تاثیر سئو سایت در کاهش رتبه الکسا کاملا مشهود می باشد. اما یکی از نقاط ضعف سئو ، زمان بر بودن آن می باشد و این مسئله برای بسیاری از سایت هایی که می خواهند در بازه زمانی کوتاه ، به هدف خود که بهبود رتبه الکسا است برسند ، روش مناسبی نیست. در این حالت می توانید با صرف هزینه بیشتر و خرید تبلیغات گوگل ، به هدف خود در مورد دریافت ورودی های بیشتر از گوگل دست پیدا کنید.

البته روش های دیگری نیز که می تواند در کوتاه مدت باعث کاهش رتبه الکسا سایت باشد ، تبلیغات پاپ آپ و تبلیغات پاپ باکس است که سامانه پاپ آپ اول با ارائه این سیستم به صورت تضمینی ، می تواند در بهبود کسب و کار شما موثر باشد.