در این مقاله بهبود سئوی سایت را از طریق افزایش ترافیک بررسی کردیم و برخی از روشهای این افزایش ترافیک را شرح دادیم.

یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سایت در گوگل، ترافیک سایت است. به طور متوسط در ایالات متحده حدودا ۱۲ میلیارد جستجو در فضای وب انجام میشود. این عدد اصلا عدد قابل چشم پوشی نیست. از آنجایی که حدودا هفتاد درصد این ارقام به جستجوی ارگانیک و کاربران طبیعی اختصاص دارد؛ با استفاده از اصول سئو میتوانید بهبود سئوی سایت را در دست بگیرید. ما در این مقاله قصد داریم بهبود سئوی سایت را با افزایش ترافیک بررسی کنیم. تا انتها با ما همراه باشید.

اثرگذاری ترافیک سایت بر سئو

وبسایت شما نتایج خوبی را از جستجو دریافت نمیکند؟ رتبه ترافیک فعلی شما پایین است؟ شما تنها نیستید! میلیون ها وبسایت دیگر نیز وجود دارند که تلاش میکنند در صفحه اول نتایج گوگل ظاهر شوند و البته همه موفق نخواهند شد.

چرا صفحه اول؟ واضح است! ۹۳ درصد تجربیات در اینترنت از موتورهای جستجو گر آغاز میشوند. سی و سه درصد از نتایج برتر در صفحه اول گوگل حضور دارند و مابقی در صفحات بعدی هستند. گرچه ناامیدکننده است اما خوب است بدانید؛ بیش از هفتاد و پنج درصد از کل بازدیدکنندگان اصلا به سراغ صفحات دوم نمیروند. بنابراین اگر بخواهید شانس دیده شدن خود را افزایش دهید؛ باید به فکر تقویت پارامترهایی باشید که میتواند در بهبود سئوی سایت اثر گذار باشد. یکی از این پارامترها افزایش ترافیک است.

ترافیک سایت میتواند یک بازوی قدرتمند برای ارتقا جایگاه سایت شما باشد. وبسایت هایی که در صفحه اول گوگل ظاهر میشوند، بر اساس شانس به این جایگاه نرسیده اند! قطعا یک تلاش آگاهانه و هدفمند در پشت پرده این موفقیت وجود دارد.

سوال اینجاست که چگونه میتوانیم با افزایش ترافیک سایت روی بهبود رتبه بندی یک سایت اثر بگذاریم؟  در ادامه به تشریح پاسخ این پرسش خواهیم پرداخت.

اثرگذاری ترافیک سایت بر سئو

بازدید از وب سایت یا ترافیک سایت چیست

یکی از شاخص های سنجش محبوبیت وبسایت، نرخ بازدید از وبسایت است. طبیعتا هرچقدر آمار بازدیدکنندگان فعال از یک وبسایت بیشتر باشد؛ میزان محبوبیت آن وبسایت بالاتر است. این آمار به گوگل ثابت میکند که شما یک سایت کارآمد و محبوب دارید؛ بنابراین لایق ارتقا جایگاه و دریافت پاداش هستید.

البته که میدانید با پرداخت هزینه و استفاده از روش های تبلیغات پولی میتوان ترافیک سایت را بالا برد. اما این روش قطعا تنها روش و موثرترین روش در افزایش ترافیک سایت و بهبود سئوی سایت نیست. تاثیری که ترافیک طبیعی روی سئوی سایت شما میگذارد سیزده بار بیشتر از ترافیکی است که با پرداخت هزینه بدست می آورید. علاوه بر این ترافیک طبیعی قادر است تا کاربران هدفمندتری را به فضای وبسایت شما دعوت کند.

بیشتر بخوانید :  اهمیت پروتکل https در بهینه سازی سئو سایت

در هر صورت چه از ترافیک طبیعی بهره میبرید و چه از روش افزایش ترافیک از طریق پرداخت هزینه استفاده میکنید؛ این تنها نیمی از مبارزه برای بهبود سئوی سایت است. هدف اصلی، حفظ ترافیک ایجاد شده و ارتقای آن در بلند مدت خواهد بود.

سنجش ترافیک وب سایت

قبل از آنکه به روش های بهبود سئوی سایت از طریق افزایش ترافیک بپردازیم؛ لازم است مطمئن شویم که فعالیت های خود را به درستی ردیابی میکنید. برای سنجش ترافیک وبسایت و در واقع ردیابی بازاریابی های انجام شده در وبسایتتان، لازم است قبل از هرچیز این سه ابزار را نصب کنید.

  • گوگل آنالیتیک Google Analytics
  • گوگل سرچ کنسول Google Search Console
  • AMP Analytics

بعد از اینکه این سه ابزار را نصب کردید؛ با کمک آنها آمار تعداد کاربرانی که وارد سایت شما میشوند، مدت زمانی که کاربران در سایتتان صرف میکنند، نوع فعالیت آنها در سایت و… را بسنجید. این گزارش گیری چراغ روشنی برای ادامه راه شما خواهد بود.

روش های افزایش ترافیک وبسایت

افزایش ترافیک وبسایت از طریق راه های مختلف و متنوعی انجام میگیرد. در این مبحث به شرح مختصری از آنها اخواهیم پرداخت.

بهبود سئوی سایت

رعایت و بکارگیری اصول سئو، مهمترین و کارآمدترین روش افزایش ترافیک سایت است. شما با سئوی سایت میتوانید به یک آمار واقعی و با ثبات از افزایش ترافیک سایت برسید. البته لازم به ذکر است که سئو، یک فعالیت آنی نیست و انجام آن زمانبر است. با اینحال تاثیرات آن به قدری ست که ارزش صرف هزینه و زمان را دارد. برای این کار به یک متخصص سئوی باتجربه نیازمندید.

فراموش نکنید که افزایش ترافیک سایت با سئو، سیزده بار اثرگذارتر از تبلیغات خواهد بود. تصمیم با شماست! تمام گزینه هایی که در ادامه مطرح میکنیم به نوعی با سئو در ارتباط است.

تبلیغات پولی

همانطور که در بالا توضیح دادیم؛ تبلیغات پولی یکی از روش های رایج در افزایش ترافیک سایت است. شما با استفاده از تبلیغات پولی میتوانید ترافیک زیادی را به سایت خود جذب کنید. قطعا این روش نیز پیچیدگی های خاص خود را دارد.

اگر میخواهید هزینه ای که صرف میکنید هدر نرود؛ باید مسیر تبلیغاتتان هدفمند باشد. از شما خواستیم قبل از انجام هر کاری، سه ابزار را نصب کنید. با استفاده از این ابزارها میتوانید بسنجید که کاربران از چه صفحاتی به صفحه شما ارجاع داده میشوند. اگر این صفحات با صفحه شما همخوانی نداشته باشد، مخاطب هدف را جذب نمیکند. بنابراین تمام هزینه ای که برای افزایش ترافیک سایت انجام داده اید؛ بی فایده خواهد بود.

بیشتر بخوانید :  راه های افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل در سال 2022

تبلیغات پولی

وبلاگ نویسی مهمان

یکی دیگر از روش های اصولی افزایش بازدید سایت، وبلاگ نویسی مهمان است. اگر بتوانید یک وبلاگ حرفه ای مرتبط با کسب وکار خودتان را راضی کنید تا در بخش وبلاگ نویسی مهمان شما را درج کند؛ به افزایش ترافیک سایتتان کمک شایانی میکنید. البته این روند خیلی هم راحت نیست. با این حال اثری که دارد؛ بسیار ارزشمند خواهد بود.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

پلتفرم های مختلفی هستند که میتوانند در افزایش ترافیک سایت به شما کمک کنند. یکی از آنها، اینستاگرام است. اگر بتوانید از امکانات این پلتفرم در جهت اهداف خود استفاده کنید؛ عرصه رقابت را به دست گرفته اید. تبلیغات در اینستاگرام از طریق هشتک گذاری و تعامل با سایر کاربران انجام میگیرد.

شبکه اجتماعی موثر دیگر، لینکدین است.  لینکدین یک شبکه پرمخاطب و البته معتبر است. در صورتی که بتوانید یک محتوای قوی و هدفمند ایجاد کنید؛ افزایش ترافیک سایتتان امری قطعی خواهد بود. برای این امر از تاثیر کلمات کلیدی در جذب مخاطبان بالقوه غافل نشوید.

ایمیل مارکتینگ

یکی از ابزار های موثر بازاریابی در دنیای دیجیتال، ایمیل مارکتینگ است. این روش یک شمشیری است که دوسر دارد! اگر بلد نباشید از آن به درستی استفاده کنید؛ چهره برندتان تخریب خواهد شد. در ایمیل مارکتینگ باید مخاطبان بالقوه شناسایی شوند و سپس بر اساس علاقه مندی مخاطب، ایمیل مارکتینگ انجام گیرد.

استفاده از ویدئوهای یوتیوب

یوتیوب بعد از گوگل دومین سایت پرمخاطب دنیاست. اگر بتوانید محتوای ویدیویی مناسب با این فضا تولید کنید؛ توجه مخاطبان زیادی را به سایت خود جلب میکنید. البته با توجه به فیلتر بودن یوتیوب در ایران، میتوانید روی فضای آپارات سرمایه گذاری کنید.

سمینار تحت وب

وبینار یک پلتفرم قدرتمند است که علاوه بر افزایش ترافیک سایت، میتواند در تولید درآمد سریع نقش داشته باشد. کافیست از فرمول صحیح آن پیروی کنید!

سمینار تحت وب

استفاده از روش Tripwires

اولین بار عبارت Tripwires توسط Perry Belcher یکی از بنیانگذاران سایت Digital Marketer به کار گرفته شد. این روش در سایت های فروشگاهی بیشترین کاربرد را دارد. استفاده از این روش به این صورت است که ابتدای ورود کاربر به سایت، ارزانترین کالای خود را معرفی میکنیم. سپس با جذب کاربر به سایت، کالاهای گرانتر به صورت پلکانی نمایش داده میشوند.

بیشتر بخوانید :  آموزش نحوه تولید محتوای سئو شده

ارائه یک پیشنهاد وسوسه انگیز!

برای اینکه بتوانید مخاطب بیشتری را به سایتتان جذب کنید؛ باید جذاب تر از رقبایتان عمل کنید. تارائه یک پیشنهاد وسوسه انگیز میتواند چاره ساز باشد. به عنوان مثال در سایت های فروشگاهی میتوانید خدمات حمل ونقل رایگان را پیشنهاد دهید. خدمات رایگان در افزایش انگیزه خرید کاربران بسیار موثر است.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing به معنای بازاریابی از طریق افراد بانفوذ در شبکه های اجتماعی ست. شما میتوانید با پرداخت هزینه، تبلیغات خود را از طریق این افراد انجام دهید و به بازدیدکنندگان سایتتان بافزایید.

به روز رسانی محتوای قدیمی

گوگل به محتواهای کارآمد و طولانی علاقه مند است. اگر میخواهید حجم ترافیک بیشتری را دریافت کنید؛ از قدرت تولید محتوا غافل نشوید. یکی از روش های بهبود سئوی سایت، به روزرسانی محتوای قدیمی است. این کار میتواند ترافیک زیادی را به طرز معناداری به سایت شما سرازیر کند.

تولید اینفوگرافیک

تولید اینفوگرافیک مرتبط با فعالیت های سایت شما میتواند در افزایش ترافیک سایت و جذب کاربران اثرگذار باشد. برای این کار لازم است از خلاقیت طراحان و گرافیستان حرفه ای کمک بگیرید.

افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

یکی دیگر از پارامترهای بهبود سئوی سایت، افزایش سرعت بارگذاری وبسایت است. این مسئله در نرخ ماندگاری کاربر در سایتتان موثر خواهد بود. برای این منظور باید میزبانی سایت خود را به یک شبکه تولید محتوای باکیفیت بسپارید. بهینه سازی عکس های سایت و همچنین ابزارهای موثر در سرعت بارگذاری میتوانند در افزایش ترافیک سایت اثرگذار باشند.

افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

سخن آخر

بهبود ترافیک سایت اگر با روشی اصولی و درست صورت گیرد؛ نمیتواند یک شبه اتفاق بیفتد. با اینحال ماندگاری نتایج حاصل از آن بسیار بیشتر از روش های دیگر است. شما میتوانید با بهبود سئوی سایت، به افزایش ترافیک سایت و در نتیجه جذب مخاطبان بیشتر کمک کنید. این مسئله همچنین باعث افزایش اعتبار شما در گوگل خواهد شد.

هدف نهایی سئوی سایت، کمک به ارتقا رتبه سایت در SERP است. برای اینکار باید لینک های معتبر ایجاد کنیم، دریافت دامنه های ارجاع منحصر به فرد و به حداقل رساندن نرخ پرش نیز از اهداف استرتژی سئو است. در این مقاله بهبود سئوی سایت را از طریق افزایش ترافیک بررسی کردیم و برخی از روشهای این افزایش ترافیک را شرح دادیم. امیدواریم مطالعه این مبحث برای شما راهگشا بوده باشد.