تمامی مدیران سایت ها به دنبال یافتن راه هایی برای به دست آوردن کاربر بیشتر هستند. روش های افزایش بازدید سایت ، یکی از مهمترین چالش ها برای این افراد به شمار می رود که این مطلب ، به بررسی آن می پردازد.

روش های افزایش بازدید سایت

شما می توانید با استفاده از روش های بسیار گوناگونی در راستای افزایش بازدید سایت خود قدم بردارید. چنین اقداماتی تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما می گذارند. در این فرصت با برخی از مهم ترین روش های افزایش بازدید سایت که می توانید از آن ها در جهت بهبود کسب و کار اینرنتی خود استفاده کنید، آشنا خواهید شد.

 • محتوایی تولید کنید که نیاز کاربر را برطرف کند.

این مساله موضوعی است که بسیاری از مدیران سایت ها و وب مسترها توجهی به آن ندارند. در حالی که باید بدانید اولین اقدامی که کاربران در زمان مواجهه با مشکلات آن را انجام می دهند این است که برای حل مشکل خود به اینترنت رجوع می کنند. شما می توانید احتیاجات و مشکلات مردم را جستجو کرده و آنها را در قالب محتواهایی ناب در اختیارشان بگذارید.

 • به یک نویسنده مهمان در وب سایت های دیگر تبدیل شوید.

برخی سایت ها به دلیل این که خودشان مهارت و توانایی تولید محتوای منحصر به فرد را ندارند به این منظور از دیگران کمک می گیرند. انجام این کار ۴ مزیت برای شما به دنبال دارد:

 1. با تولید محتوا برای سایت دیگران ارزش سایت خود را بالا می برید.
 2. با تولید محتوا می توانید تعداد زیادی از کاربران را به سایت خود جذب کنید.
 3. می توانید به راحتی بک لینک رایگان دریافت نمایید.
 4. چنانچه محتواها به صورت تخصصی تولید شوند شما را به عنوان متخصص در یک زمینه بخصوص معرفی می نمایند.
 • از شبکه های اجتماعی غفلت نکنید.
بیشتر بخوانید :  بررسی میزان اثربخشی UX و UI در طراحی سایت – قسمت پایانی

یک روش موثر برای افزایش بازدید سایت بهره گیری از شبکه های اجتماعی است. در حال حاضر استفاده از شبکه های اجتماعی گسترش زیادی بین اقشار گوناگون مردم یافته است. این بهترین فرصت برای شماست که با استفاده از این امکان مطالب، کالاها، محصولات و خدمات تولیدی خود را در معرض دید افراد قرار دهید.

 • لود شدن صفحات وب سایت خود را سرعت ببخشید.

در نظر داشته باشید که شما تنها ۳ تا ۵ ثانیه زمان دارید که کاربران را وارد وب سایت خود نمایید. اگر در هنگام ورود به یک وب سایت سرعت لود شدن صفحات کم باشد کاربران خیلی راحت سایت را ترک می کنند و وارد سایت دیگری می شوند.

روش های افزایش بازدید

 • بک لینک های رایگان ایجاد کنید.

از جمله مهم ترین روش های افزایش بازدید ، توجه به بخش سئو و بهینه سازی سایت و ایجاد بک لینک است. به هر اندازه که لینک های بیشتری به دست بیاورید ، اعتبار صفحات سایت و به تدریج اعتبار سایتتان بیشتر می شود و این مساله می تواند شما را به صدر نتایج جستجوهای موتور گوگل نزدیکتر کند.

 • از سیستم همکاری در فروش استفاده کنید.

یکی از سیستم هایی که این روزها در برخی کسب و کارهای اینترنتی رونق خوبی گرفته و مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده است سیستم همکاری در فروش است که می تواند افزایش بازدید سایت شما را به همراه داشته باشد. بر اساس این سیستم در اصل مشتریان بازاریاب سایت شما می شوند و می توانند آن را در شبکه های اجتماعی گوناگون به افراد دیگر معرفی نمایند و به ازای هر مشتری جدیدی که وارد سایت شما شده و خرید انجام می دهد درصد مشخصی به این افراد ارائه می شود.

 • خبرنامه ها تاثیر بسزایی در افزایش بازدید سایت شما دارند.
بیشتر بخوانید :  فونت های ایمن در وب (web-safe fonts)

از جمله دیگر روش های افزایش بازدید سایت که اکثر مدیران سایت ها از آن برای افزایش تعداد مشتریان و همچنین برای حفظ آن ها از آن بهره می برند استفاده از خبرنامه است. این موضوع تاثیر بسزایی بر روی ترافیک سایت داشته و کاربران از طریق ثبت نام در آن می توانند از تازه ترین اخبار و محتواها و مقالات تولید شده بهره کافی ببرند. از همین رو استفاده از خبرنامه روش خوبی به منظور جذب مخاطبان بیشتر به شمار می رود.

 • از متداول ترین روش جذب بازدید کننده یعنی سئو و بهینه سازی سایت بهره مند شوید.

یکی از اصولی ترین کارهایی که می بایست به منظور جذب بازدیدکننده و افزایش بازدید سایت خود انجام دهید تمرکز بر روی سئو و بهینه سازی سایت است. سئو عبارت است از انجام دادن یک سری از تکنیک ها و ترفندهایی که وب سایت شما را برای موتور جستجوی گوگل بهینه می سازد تا بتواند سایت شما را ایندکس کند.

 • تولید محتوای سایت خود را در یک زمینه خاص انجام دهید.

در این رابطه پیشنهاد ما آن است که برای افزایش بازدید سایت خود یک زمینه کاری خاص را در پیش بگیرید. به طور مثال اگر در مورد کسب و کار، مدیریت، موفقیت و یا هر موضوع دیگری اطلاعات کافی دارید سریع تر دست به کار شوید و به شکلی تخصصی به تولید محتوا در رابطه با همان موضوع بپردازید. با انجام این کار خواهید دید که چگونه بازدیدکنندگان به سمت سایت شما روانه خواهند شد و شما شاهد افزایش بازدید سایت خود خواهید بود.

بیشتر بخوانید :  چرخه رنگ ها و استفاده از رنگ مناسب در وب