افزایش بازدید سایت و روش های آن

افزایش بازدید سایت و روش های آن

روش های افزایش بازدید سایت ، یکی از مهمترین چالش ها برای این افراد به شمار می رود که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

هدف نهایی تمام مدیران وبسایت ها، یافتن مناسب ترین استراتژی برای کسب بیشترین تعداد کاربر است. روش های افزایش بازدید سایت ، یکی از مهمترین چالش ها برای این افراد به شمار می رود که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم. با کلیک اول همراه شوید.

16 روش برای افزایش بازدید سایت

شما می توانید با استفاده از روش های بسیار گوناگونی در راستای افزایش بازدید سایت خود قدم بردارید. چنین اقداماتی تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما دارد. در این مبحث با برخی از مهم ترین روش های افزایش بازدید سایت که می توانید از آن ها در جهت بهبود کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید، آشنا خواهید شد.

1- محتوایی تولید کنید که نیاز کاربر را برطرف کند.

این مساله موضوعی است که بسیاری از مدیران سایت ها و وب مسترها توجهی به آن ندارند. در حالی که باید بدانید مهمترین دلیلی که یک کاربر را به سایت شما کشانده است و در این فضا نگه میدارد؛ حل مشکل و پاسخ به نیازش است. در همین راستا شما می توانید احتیاجات و مشکلات مردم را جستجو کرده و آنها را در قالب محتواهایی ناب در اختیارشان قرار دهید.

2- به یک نویسنده مهمان در وب سایت های دیگر تبدیل شوید.

برخی سایت ها به دلیل این که خودشان مهارت و توانایی تولید محتوای منحصر به فرد را ندارند؛ از دیگران کمک می گیرند. انجام این کار ۴ مزیت برای شما به دنبال خواهد داشت:

  • با تولید محتوا برای سایت دیگران، ارزش سایت خود را بالا می برید.
  • با تولید محتوا می توانید تعداد زیادی از کاربران را به سایت خود جذب کنید.
  • می توانید به راحتی بک لینک رایگان دریافت نمایید.
  • چنانچه محتواها به صورت تخصصی تولید شوند شما را به عنوان متخصص در یک زمینه بخصوص معرفی می نمایند.

به یک نویسنده مهمان در وب سایت های دیگر تبدیل شوید.

3- از قدرت شبکه های اجتماعی غافل نشوید.

یک روش موثر برای افزایش بازدید سایت، بهره گیری از قابلیت های شبکه های اجتماعی است. در حال حاضر استفاده از شبکه های اجتماعی، بین اقشار گوناگون مردم گسترش زیادی یافته است. این بهترین فرصت برای شماست که با استفاده از این امکان؛ مطالب، کالاها، محصولات و خدمات تولیدی خود را در معرض دید افراد مختلف قرار دهید.

4- سرعت لود شدن صفحات وب سایت خود را بهبود ببخشید.

در نظر داشته باشید که شما تنها ۳ تا ۵ ثانیه زمان دارید تا کاربران را وارد وب سایت خود نمایید. اگر در هنگام ورود به یک وب سایت، سرعت لود شدن صفحات کم باشد؛ کاربران خیلی راحت سایت را ترک می کنند و وارد سایت دیگری می شوند.

بیشتر بخوانید:  اشتباهات در بهینه سازی موتورهای جستجو

5- بک لینک های رایگان ایجاد کنید.

از جمله مهم ترین روش های افزایش بازدید، توجه به بخش سئو و بهینه سازی سایت و ایجاد بک لینک است. به هر اندازه که لینک های بیشتری به دست بیاورید ، اعتبار صفحات سایت و به تدریج اعتبار سایتتان افزایش می یابد. این مساله می تواند شما را به صدر نتایج جستجوهای موتور گوگل نزدیکتر کند.

6- از سیستم همکاری در فروش استفاده کنید.

یکی از سیستم هایی که این روزها در برخی کسب و کارهای اینترنتی رونق خوبی گرفته و مشتریان بسیاری را به خود جلب کرده است؛ سیستم همکاری در فروش است که می تواند افزایش بازدید سایت را برای شما به همراه داشته باشد. بر اساس این سیستم، در اصل مشتریان، بازاریاب سایت شما می شوند و می توانند آن را در شبکه های اجتماعی گوناگون به افراد دیگر معرفی نمایند و به ازای هر مشتری جدیدی که وارد سایت شما شده و خرید انجام می دهد؛ درصد مشخصی به این افراد ارائه می شود.

7- استفاده از خبرنامه

از دیگر روش های افزایش بازدید سایت که اکثر مدیران سایت ها از آن برای افزایش تعداد مشتریان از آن بهره می برند؛ استفاده از خبرنامه است. این موضوع تاثیر بسزایی بر روی ترافیک سایت داشته و کاربران از طریق ثبت نام در آن می توانند از تازه ترین اخبار و محتواها و مقالات تولید شده بهره کافی ببرند. از همین رو استفاده از خبرنامه روش خوبی به منظور جذب مخاطبان بیشتر به شمار می رود.

8- از سئو و بهینه سازی سایت بهره مند شوید.

یکی از اصولی ترین کارهایی که می بایست به منظور جذب بازدیدکننده و افزایش بازدید سایت خود انجام دهید؛ تمرکز بر روی اصول سئو و بهینه سازی سایت است. سئو عبارت است از انجام دادن یک سری از تکنیک ها و ترفندهایی که وب سایت شما را برای موتور جستجوی گوگل بهینه می سازد تا بتواند سایت شما را ایندکس کند.

9- تولید محتوای سایت خود را در یک زمینه خاص انجام دهید.

در این رابطه پیشنهاد ما آن است که برای افزایش بازدید سایت خود، یک زمینه کاری خاص را در پیش بگیرید. به طور مثال اگر در مورد کسب و کار، مدیریت، موفقیت و یا هر موضوع دیگری اطلاعات کافی دارید؛ سریع تر دست به کار شوید و به شکلی تخصصی به تولید محتوا در رابطه با همان موضوع بپردازید. با انجام این کار خواهید دید که چگونه بازدیدکنندگان به سمت سایت شما روانه خواهند شد و شما شاهد افزایش بازدید سایت خود خواهید بود.

بیشتر بخوانید:  بهترین روش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی بدون محصول

تولید محتوای سایت خود را در یک زمینه خاص انجام دهید.

10- از رقبا چشم برندارید.

مسئله افزایش بازدید سایت، یک موضوع کاملا رقابتی ست. برای موفقیت در این خصوص باید بتوانید رقبایتان را تحلیل کنید. برای این منظور باید متوجه شوید که منبع اصلی ترافیک دریافتی رقبا چیست و بیشترین مخاطب را از چه کانال هایی جذب میکنند. ابزاری که بدین منظور به کمک شما می آید؛ وارد کردن آدرس سایت رقیب الکسا و بررسی بخش Upstream Sites است. اگر نام گوگل را در صدر این فهرست مشاهده کردید؛ به این معناست که احتمالا از تبلیغات گوگل ادز و سئو استفاده میکند. اگر منبع بسترهای دیگری مانند فیسبوک باشد؛ به سراغ ایجاد تبلیغات در در این پلتفرم ها بروید.

به طور کلی با تحلیل رفتار رقبا، نکات خوبی جهت طراحی استراتژی پیدا خواهید کرد.

11- ایمیل مارکتینگ، یک ابزار جادویی

بهره گیری از ایمیل مارکتینگ، بهترین کانال برای تعامل با کاربران و تشویق آنها به حضور در سایت شماست. برای این کار میتوانید؛ لینک سایت خود را در پیام های ارسالی قرار دهید و بدین وسیله ترافیک بیشتری را جذب کنید.

12- خلق محتوای خوشه‌ای بسیار مهم است.

یکی از مواردی که نقش پررنگی در افزایش بازدید سایت دارد؛ تولید محتوای خوشه‌ای یا کلاستر است. محتوای خوشه ای به این صورت است که شما یک مطلب مادر تولید میکنید و در آن مقاله چندین لینک ایجاد کرده و به مطالب مرتبط پل میزنید. درواقع محتوای خوشه ای، ستون اصلی بوده که میتوان چندین محتوای دیگر بر مبنای آن تولید کرد.

این نوع تولید محتوا، قدرت لینک دهی و افزایش ترافیک خیلی خوبی دارد. ضمن اینکه میتواند اطلاعات جامع تری را به مخاطبان ارائه کند.

13- آزمون برگزار کنید و نتایج را انتشار دهید.

از اثرگذار ترین ابزارهایی که با مفهوم بازاریابی محتوایی درآمیخته است؛ برگزاری آزمون ها می باشد. از آنجایی که نرخ تبدیل برای برگزاری آزمون ها بسیار بالا است؛ میتوانید از این ابزار برای افزایش مدت زمان حضور کاربران، افزایش لینکدهی و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و در نهایت افزایش بازدید سایت بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید:  Schema Markup چیست؟ چگونه می توان آن را به سایت اضافه کرد؟

آزمون برگزار کنید و نتایج را انتشار دهید.

14- پادکست تولید کنید.

بازار تولید پادکست در ایران بیش از سالهای گذشته شده است و در حال حاضر شاهد اختصاص یافتن سایت ها  وپلتفرم های متنوعی برای تولید پادکست هستیم. پادکست همواره مخاطبین زیادی دارد. شما میتوانید این طیف از مخاطب علاقه مند به پادکست را به سایت خود جذب کرده و از آن در جهت افزایش ترافیک سایت استفاده کنید.

اما چرا پادکست مهم است؟

  • افزایش آگاهی از برند: تولید پادکست باکیفیت میتواند سایت شما را به کاربرانتان بشناساند و در افزایش آگاهی از برند، نقش داشته باشد.
  • ایجاد رابطه با مشتریان: شما می‌توانید از طریق محتوای پادکست خود برای مشتریان‌ خود ارزش افزوده ایجاد کنید. همچنین قادر خواهید بود با ارائه محتوای تعامل بخش و جذب کننده، تجربه فوق العاده ای را برای کاربرانتان خلق نمایید.
  • بهبود سئو: از آنجاییکه کدهای صوتی در فضای سایت جاسازی میشوند؛ پادکست در بهبود سئوی سایت نقش قدرتمندی را ایفا میکند.

15- محتوا یا محصول را به صورت روزانه روی سایت اضافه کنید.

به روز بودن و تازگی محتوا، یکی از عوامل با اهمیت گوگل برای رتبه‌بندی سایت در نتایج جستجو است. بنابراین اگر یک برنامه مشخص برای تولیدمحتوای باکیفیت به صورت روزانه داشته باشید؛ به بهبود سئوی سایت کمک خواهید کرد. این موضوع به کاربران، دلیلی محکم برای بازدید روزانه از سایت میدهد و همچنین ضمانتی محکم برای بازگشت آنهاست.

16- در بسترهای ویدیویی، محتوا منتشر کنید.

نولید محتوای ویدیویی از بهترین انواع تولیدمحتوا برای تعامل بیشتر با مخاطبان است. از این رو بهتر است از این ابزار استفاده کرده و برخی از مفاهیم محتوایی خود را در قالب ویدئو منتشر کنید.مجموعه ای از پلتفرم ها هستند که به افزایش بازدید سایت و اشتراک گذاری این ویدئو ها کمک میکند. ازجمله: آپارات، یوتیوب، تماشا و…

16- در بسترهای ویدیویی، محتوا منتشر کنید.

جمع‌بندی

به طور کلی اگر میخواهید برای بالا بردن بازدید سایت خود اقدامی اصولی انجام دهید؛ روش های رایگان و اعتباری زیادی پیش روی شماست. اگر بخواهید از روش های رایگان استفاده کنید؛تمرکز اصلی شما باید روی مسئله  تولیدمحتوای جذاب و کاربردی، بهبود سئوی داخلی سایت، به‌روزرسانی محتوا، توزیع محتوا در بسترهای رایگان انتشار محتوا، تحلیل رقبا و همچنین فعالیت مداوم باشد.

در مقابل روش‌های اعتباری افزایش بازدید سایت،  روی رپورتاژ، دریافت بک لینک، کمپین‌های محتوایی، همکاری با اینفوئنسرها، استفاده از ابزارهای تبلیغاتی شبکه‌های اجتماعی و اجاره رسانه‌ها توجه دارد.

از زمانی که برای مطالعه این مقاله از کلیک اول صرف کردید؛ سپاس گزاریم.

پریا سهیلی زاده

نویسنده در بلاگ کلیک اول

دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ، علاقه مند به وب و اینترنت

1 دیدگاه ثبت شده است.

در بحث و گفتگوی مربوط به این مطلب شرکت کنید!

آکادمی کلیک اول

دریچه ای به سوی آموزش های رایگان در فضای دیجیتال مارکتینگ

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

آموزش پایه ای کار با ابزار گوگل سرچ کنسول

سئو و بهینه سازی

گوگل سرچ کنسول یا Google Search Console یکی از مهم ترین ابزارهای سئوی حرفه ای سایت است. شما با کمک این ابزار می توانید با گوگل ارتباط برقرار کرده و به درستی یا نادرستی عملکرد خود در مسیر بهینه سازی سایت پی ببرید.

26 دقیقه
آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

آموزش پایه ای کار با گوگل آنالیتیکس

سئو و بهینه سازی

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از ابزارهای پرکاربرد گوگل بوده و وظیفه آن بررسی آمار سایت ها و تحلیل آن هاست..

46 دقیقه
آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست

آموزش کار با افزونه پرکاربرد یواست (Yoast)

دیجیتال مارکتینگ

یواست سئو (Yoast SEO) یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بهترین استانداردهای سئو و خوانایی برسانید.

25 دقیقه