حال که با تعریف اولیه UX و UI آشنا شدیم ، حال زمان آن فرا رسیده که با ارائه توضیحات بیشتر و همچنین بررسی نظر تعدادی از متخصصان و کارشناسان بین المللی ، بتوانیم درک و شناخت بیشتری از اثربخشی UX و UI به دست آوریم. مسلما به دست آوردن اطلاعات ارزشمندی در این زمینه […]

حال که با تعریف اولیه UX و UI آشنا شدیم ، حال زمان آن فرا رسیده که با ارائه توضیحات بیشتر و همچنین بررسی نظر تعدادی از متخصصان و کارشناسان بین المللی ، بتوانیم درک و شناخت بیشتری از اثربخشی UX و UI به دست آوریم. مسلما به دست آوردن اطلاعات ارزشمندی در این زمینه ، می تواند باعث رضایتمندی بیشتر کاربران و در نتیجه افزایش ترافیک سایت و بهبود سئو سایت شده و بر روی کسب و کار اینترنتی شما تاثیر شگفت انگیزی می گذارد.

بخش اول مقاله: بررسی میزان اثربخشی UX و UI در طراحی سایت – قسمت اول

طراحی تجربه‌کاربری (UX Design) چیست؟

UX یا به طور کامل تر User Experience ، دانشی می باشد که وظیفه آن بررسی دقیق رفتار ، حالتها  و احساسات کاربران در هنگام استفاده از یک محصول و یا یک خدمت اینترنتی خاص مثل یک سایت و یا اپلیکیشن است. تجربه کاربری یا UX می تواند شامل جنبه های علمی ، عملی و تجربی موثر باشد و به مقوله بسیار حساس اثر متقابل انسان و کامپیوتر (و یا انسان و محصول) می پردازد که شامل درک درست و دقیق کاربر از قسمت های مختلف سیستم شامل کاربرد ، امکانات و سادگی در استفاده و بهره وری از آن می باشد.

بر اساس تعریف ISO ، عبارت user experience شامل تمامی عواطف ، اعتقادات ، مزیت ها ، پاسخ های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده و بعد از آن اطلاق می گردد.

وظیفه مختصصان طراحی وب سایت ، چیزی فراتر از یک طراحی رابط کاربری جذاب برای سایت می باشد. کارشناسان وب باید هیجان و همچنین احساسات کاربران یک سایت را در نظر گرفته و سایت را به گونه ای طراحی نمایند که کاربر بتواند به سادگی ، با آن ارتباط برقرار کرده و تعامل مناسبی بین سایت و بازدیدکننده به وجود بیاید.

بیشتر بخوانید :  همه آن چیزی که باید در مورد سرویس DNS بدانید!

اگر تیم طراحی سایت ، که کار خود را به درستی انجام دهد ، تاثیر فوق العاده ای در کسب و کار شما خواهد داشت. مارک زاکربرگ ، مدیرعامل کمپانی فیس بوک ، میز طراحان وب سایت خود را نزدیک میز خود قرار داده بود تا بدین وسیله هم به طور دائم کار آن ها را زیر نظر گرفته و هم بتواند خط مشی و دیدگاه های خود را دائما به ایشان منتقل نماید تا بدین وسیله طراح با درک بهتر فعالیت وب سایت طراحی های مفهومی تری را ارائه نماید. مهندسان و متخصصان طراحی سایت ، وظیفه پیاده سازی منطق و زیرساخت های سایت را به عهده دارند. در حالی که طراحان ، رابط کاربری سایت را ایجاد می کنند.

دُن نورمن، دانشمند علوم شناختی و موسس گروه مشاوره طراحی نیلسون نورمن در مورد اهمیت تجربه کاربری یا همان UX می گوید:

طراح تجربه کاربری (UX) باید به طور فعال در فرایند های تحقیق ، ارزیابی ، توسعه ، محتوا و تولید نمونه برای ارزیابی کیفیت محصول مشارکت داشته باشد. طراحی تجربه کاربر یک مفهوم غیر دیجیتال و مرتبط با علوم شناختی است، اما به طور عمده در حوزه دیجیتال تعریف و به کار گرفته می شود.

او در ایمیلی که منشا این اصطلاح را توضیح می‌داد، این چنین می نویسد:

دلیل ابداع این اصطلاح به این خاطر بود که من فکر کردم رابط کاربری انسانی و کاربرپذیری اصطلاحات بسیار محدودی هستند و من می‌خواستم تمامی جنبه‌های تجربه‌ی فردی با یک سیستم را بیان کنم، از جمله طراحی صنعتی، گرافیکی، رابط کاربری، تعامل فیزیکی و برخوردهای دستی.

طبق تعریف ارائه شده در ویکی پدیای انگلیسی

User Experience شامل مجموعه ای از فرایندها در جخهت بهبود رضایت مشتری و وفاداری او با بهبود قابلیت استفاده، سهولت استفاده و لذت های ارائه شده در تعامل بین مشتری و محصول است.

تجربه‌کاربری یعنی نگاه از بیرون به کاربرد محصول. در واقع از همان سمتی که مردم به نحوه عملکرد این محصول نگاه می‌کنند.

درواقع تجربه‌های خوب و بد ما در استفاده از محصولات ، باعث خرید یا عدم خرید آن ها می شود. در واقع تجربه های ما در زندگی آنقدر مهم هستند که مستفیما بر روی تصمیم گیری های ما اثر می گذارند.  تجربه‌ی کاربری ، محدوده‌ وسیعی از رشته‌ها را در بر می‌گیرد و درک درست و صحیح آن برای بسیاری از افراد دشوار می باشد.

بیشتر بخوانید :  مقدمه کوتاهی در مورد اینترنت

در ارزیابی هایی که به تازگی صورت پذیرفته است، نورمن ترکیب مواد خامی را که برای به دست آوردن یک تجربه‌ی کاربری با کیفیت بالا استفاده می‌شود ، این گونه توضیح می دهد

اولین پیش‌نیاز برای یک تجربه‌ کاربری بی‌نظیر برآورده‌سازی نیازهای دقیق مشتری، بدون اذیت یا آزار او می باشد. سپس ساده‌بودن و شیکی عناصری به میان می‌آیند که باعث تولید محصولاتی می‌شوند که داشتن و استفاده از آن‌ها با لذت همراه است.

پس بنابراین UX محدود به رابط کاربری محصول نمی شود. بلکه مفهومی است که ابعاد بسیاری دارد و تمام مسیری که یک فرد در آن گام بر‌ می‌دارد را شامل می‌شود:

  • مسیری که طراحان UX در کشف محصول شرکت شما طی می‌کنند.
  • لیست فعالیت هایی که به منظور تعامل با رابط کاربری محصول شما لحاظ می‌کنند.
  • تفکر و احساساتی که در آن‌ ها به دنبال سعی در کامل کردن وظایف‌شان، شکل می‌گیرد.
  • احساس ، تاثیری که در یک نمای کلی در آن‌ها به دنبال تعامل با محصول شما به وجود می‌آید.

طراحان تجربه‌ کاربری ، مسئول ایجاد این اطمینان می باشند که یک شرکت یا مجموعه ، ارائه دهنده‌ خدمات یا محصولی است که با نیازهای مشتریان همخوانی داشته و به آن‌ها اجازه می‌دهد به شکل بی‌ نقصی به نتیجه‌ مطلوب‌شان دست پیدا کنند. آن‌ها ممکن است این کار را با انجام تحقیق در رابطه با کاربر انجام دهند تا بتوانند تا جای ممکن در رابطه با کاربر محصول اطلاعات داشته باشند و سپس از این اطلاعات برای طراحی الگوهای اولیه و طرح‌های کلی استفاده کنند تا به کاربر کمک شود از نقطه‌ی A به نقطه‌ی B برسد.

بیشتر بخوانید :  اهمیت تایپوگرافی در وب سایت

به پایان بخش دوم این مقاله رسیدیم. با ما همراه باشید تا در ادامه این سری آموزش ها ، به صورت کامل به بررسی میزان اثربخشی UX و UI در طراحی سایت بپردازیم.